Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu ve Hidayetuhu

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Esselamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu ve Hidayetuhu.

Arkadaşlar foruma yeni üye oldum.Daha önceden de başka bir üyeliğim vardı.Beni önceden ''Ahmed1'' olan kullanıcı adımla tanıyanlar vardır.Özellikle Adminlere de selam olsun.Onlardan zaman içerisinde çeşitli taleplerim olacaktır.İnşaallah herkes için en hayırlısı olur.Vesselam.

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuh tekrardan hoş geldin ahi...

M Çevrimdışı

MUNZİR

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ve Hidayetuhu ibaresi nedir ? Allah'in hidayeti uzerinize olsun diye bir ibare var mi arabcada bay arabi?

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bugün Müberek Cum'a günü olduğu için bir hadis paylaşmak istedim.

عَنْ أَبِي سَعِيدٍ الْخُدْرِيِّ قَالَ : قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ : غُسْلُ يَوْمِ الْجُمُعَةِ وَاجِبٌ عَلَى كُلِّ مُحْتَلِمٍ .

Ebî Saîd El Hudrî(radiyallahu anh) rivayet ediyor: Resulullah(sallallahu aleyhi vesellem) şöyle dedi : Cuma günü gusl etmek her ergenlik çağına gelene vaciptir.

وَهَذَانِ الْحَدِيثَانِ ظَاهِرُهُمَا الْوُجُوبُ الَّذِي هُوَ لَازِمٌ ، وَلَا أَعْلَمُ أَحَدًا أَوْجَبَ غُسْلَ الْجُمُعَةِ فَرْضًا إِلَّا أَهَّلَ الظَّاهِرِ ، فَإِنَّهُمْ أَوْجَبُوهُ
İbn Abdilberr bu hadisin Şerhinde şöyle demektedir: Bu hadisin zahiri bunun vucubunun lazım olduğunu gösterir.Ve Zahirilerin dışında Cuma günü guslü vacip sayan bir kimse de görmedim. Zahiriler vacip demişlerdir.Cuma günü gusl faziletlidir.Farz da değildir.(İbn Abdiller başka bir hadis delil getirerek,Vaciptir sözünün zahiri manasında olmadığını da dile getirmiştir.)

M Çevrimdışı

MUNZİR

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bi ara bazi selefiler "cumaniz mubarek olsun" bidat midir degil midir tartisiyordu. bunuda bir delillendirsen gardas.

M Çevrimdışı

MUNZİR

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aff Allah'a mahsustur kardes. Benim bir sorunum yok onla. Sadece potansiyel bidatlara karsi biraz gicigim varda ondan

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu arada herkesin geçmiş Kurban Bayramınız da Mübarek olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH'ın hidayeti üzerine olmasın münzir başın göğe erdi mi

Gerekeni yapmış mod akhiler

aleykumselam rahmatullahi ve bereked ebeden ve daime akhi hoşgeldin