Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Evdeki Şeytan

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Şeytan, Hz. Adem’den bu yana 100 milyarın üzerinde insanla uğraşmış, 124 bin peygambere karşı mücadele etmiş, Nemrut, Firavun, Haman, Karun, Ebu Cehil ve Ebu Leheb gibi azılı kâfirler yetiştirmiş, 120 bin sahabeye farklı farklı tuzaklar kurmuş, alanında uzman ve son derece profesyonel bir düşmandır...

Efendimizin (s.a.s) “Evlerinize girince kapınızı besmele ile kapatın, ışığınızı besmele ile söndürün, kaplarınızın ağzını besmele ile örtün. Çünkü şeytan besmele ile kapatılan kapıları açamaz” (Tirmizi) talimatlarına harfiyen uyarak her işimizde besmeleli Müslüman olacağız...

Rasûlullah (s.a.s) buyuruyor ki; “Biriniz uyuyunca şeytan ensesine üç düğüm atar. Her düğümü atarken, düğüm yerine eliyle vurarak "üzerine uzun bir gece olsun, yat" dileğinde bulunur. Adam uyanır ve Allah`ı zikrederse bir düğüm çözülür, abdest alacak olursa, bir düğüm daha çözülür, namaz kılarsa bütün düğümler çözülür ve böylece canlı ve hoş bir halet-i ruhiye ile sabaha erer. Aksi halde habis ruhlu (içi kararmış) ve uyuşuk bir halde sabaha erer." (Buhari)

Şeytanın en sevdiği evler, uykunun galebe çaldığı, Allah’ın zikrinin ve namazın terk edildiği evlerdir. Evlerimizi şeytanın karargahı haline getirmemek için sabah namazlarına topluca kalkacağız. Efendimizin (s.a.s) "Evlerinizi kabirlere çevirmeyin, şeytanlar içerisinde Bakara Suresi okunan evlerden kaçar" (Müslim) nebevi talimatı gereği evlerimizde Kur’an tilavetini eksik etmeyeceğiz. Şeytanın hile ve desiselerinden plan ve projelerinden korunmak için sürekli Allah’a sığınacağız.

A. Kıranşal

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Genelde olan bi anımı anlatayım sabah namazına kalkacak vakıt seytan beni hep düşündüğüm bir mesele olursa onu ruyamda gosterıp beni oyalamaya çalışıyor. Bazen de ruyamda kılıyorum mesela gozu acınca yaw ben namaz kılmamışmıydım dıye bir şok hemen apar topar abdest almaya sizede oluyormu bilmiyorum ama genelde oyle artık hilesini çözdüğüm için de yanaşmıyor bu şekilde fazla çakal

Üst Ana Sayfa Alt