Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Eve Sopa Asma Hadisi Sahih midir?

Komutan Talut Çevrimdışı

Komutan Talut

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.
İbn Ömer (radıyallahu anhuma) Resulullah (aleyhissalatu vesselam) şöyle buyurdu dedi:"Sopanızı,ailenizin gördüğü bir yere asın,böyle yapmak onları edeplendirir." (Buhari,Edbu'l Mufred-179)

Bu hadis sahih midir ? Sahihse şerhi nasıldır ? Evin görünen bir yerine sopa asmanın kadının ve çocukların üzerinde nasıl bir etki yapması amaçlanıyor bu hadiste ? Yardım edecek olan kardeşlerden rabbim razı olsun. Hocam sizden de bekliyorum İnşallah @Abdulmuizz Fida

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam
Akhi sopayı hanım asarsa “kocanın üzerinde etkisi nasıl olur?” diye bir soruda benim aklıma gelmedi değil :giggle:

A Çevrimdışı

AhmedElTurki

Üye
İslam-TR Üyesi
Yeterinde ve düzeyinde uygulanan orantılı korku gayet işe yarar ve terbiye edici bir eğitim mekanizmasıdır :D

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
O zaman bizim evde ben bir uçaksavar falan asmalıyım işe yaraması için :D

• Dua et
Tepkiler: Die
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Korkmayın bekar kardeşler fazla bir şey olmuyor sadece günde üç öğün trip yemeye mahsur kalıyorsunuz zaten bir müddet sonra alışıyorsunuz ve trip yemeden yapamıyorsunuz :D

A Çevrimdışı

AhmedElTurki

Üye
İslam-TR Üyesi
Korkmayın bekar kardeşler fazla bir şey olmuyor sadece günde üç öğün trip yemeye mahsur kalıyorsunuz zaten bir müddet sonra alışıyorsunuz ve trip yemeden yapamıyorsunuz :D
Kardeşim işi başından sıkı tutacaktın :D Nasıl başlarsa öyle gidiyor :D
Kadınlar güldür çiçektir ama biz erkeklerde boş değiliz hani :D Erkekliğini hissettireceksin :D
Bizde evde bostan korkuluğu değiliz icabında değil mi :D

Komutan Talut Çevrimdışı

Komutan Talut

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abiler güzel yorumlarınız için teşekkürler. Allah iyiliğinizi versin baya güldüm :) Rabbim iki cihanda sizi güldürsün. Yanlız elinde kitap mevcut olup şerh atabilecek akhi varsa sevinirim :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eskiden baba dedinmi evin reisi evin direği herşeyin ondan sorulduğu bir makam vardı....

Üst Ana Sayfa Alt