Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ey Insan Kazanmak Dururken Neden Kaybetmek Istersin??

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Düsün ibret al hayatin nasil geciyor..
Batilin safinda yer aldiysan..
seytan seviniyor..
Eglence,istiyor nefsin..
Kahkaha ile gülüyorsun
kimi zaman,oysa ölüm gelecek
Düsün ibret al hayatin nasil geciyor

Kundakta bebeksin..
Anne ve baba egitimindesin
onlar ögretiyor sana hayati
ya islami yasamayi yada
baska seyleri
Düsün islami yasamayi ögrettilermi kazanansin
batil yollari ögrettilermi kaybedensin

Gel zaman git zaman,büyüyorsun okul cagina geliyorsun
Ögretmenin sana dünyada meslek sahibi olman icin calisiyor..
O ögretmen sana dinini ögretmediyse seni hakka yönlendirmediyse
ahiretini kurtarmadiysa.dünyalikta kazandigin meslegin ancak belirli zaman seni
tatmin eder..kazananmi olmak istersin yoksa kaybedenmi´´??

Artik cocukluk yasini gecmektesin,genclige adim atmaktasin,,arkadaslarin oluyor haliyle
.Burda bile sana görev düsmekte,arkadas secimini yapmalisin yine islama hakka götüren arkadas araman gerek..egerki nefsinin arzularina uyup kötü arkadas edinirsen,kaybedersin kazanmak yerine"

Dünya gelip gecici bir liman...bu limanda ameller birer,azik,geminde Tevhid gemisi.
Tabiri caizse,sen bu limanda Amellerini Allah rizasi icin yaparsan tevhid gemisinde kalip
sirke bulasmazsan,mutluluk seni hem ahirette hem dünyada bulur..

Artik otuz yaslarindasin,is hayatina atiliyorsun,artik para hirsi bürümüs kisiler senin icin örnek teskil ediyor, dünyaya kendini vermis,kazaniyimda kazaniyim diyorsun,ama düsünmelisinki hayat,serüveni genc yastata bitebilir,aniden ölüm gelse naparsin,hazirliklida,degilsin,Allahin huzuruna temiz varabilecekmisin??

Namaz ,müminin miracidir,namazin nurundan faydalanmayi dene..
Dünyanin ihtisami seni aldatmasin,,cünkü ahiret icin calismayani seytan dünya fitnesiyle kandirir,o dünyaya ask hissiyati duyar,mazallah,namazida unutur,Allahida...

Eger müslümanim diyorsan ,Allaha dön..genclik yillarindaki günahlarini hatirla ve tövbe et ..Gözyaslarinla kendini Allaha teslim et..
Evleniyorsun ,ve esin cocuklarin saliha olsun olmayinca dinden uzaklasirsin uzaklasinca saadeti mutlulugu kazanamassin-
Dünyanin,zevkleri,el alemin san söhreti seni aldatmasin,zira kim Allahin emrinden yüz cevirirse,,belki dünyada mal mülk sahibi olur ama ahirette atesler icersinde,keske Allaha layik,kul olsaydim der..simdi pismanim der..varlik san söhret icinde Allahi unuttum oysa Allah beni denemisti dersin..

Arkadas,ölüm düsün ölümü.hemde öyle bir düsünki gözden yaslar aksin
Kazananmi olmak istersin yoksa kaybedenmi??
En takvali insan günah islemeye gücü yettigi halde sirf Allahtan korkarak günahi islemeyendir..Sen ve ben hepimiz dünyanin fani birer varliklariyiz..nerden geldik Allahtan
nereye dönecez?? Allaha onun icin görevler bilinmeden huzur gelmez
rabbine kul olmadan cennet gelmez
rabbin olan Allaha dayan günah kirindan arin düsün artik...
Ölümden kurtulus yok..

Nihayet yaslaniyorsun,,artik ölüme yelken acmissin..
yataktasin,ölüm melegi geldi gelecek,tövbe et,yada günahlarinla öl iki,secenek var
kazanmak istersen tövbe et rabbine dayan ...

Abdulkadir-Saadetdevri.

Üst Ana Sayfa Alt