Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Eyüp Sultan'da Yatan Zat Eyüp Sultan Değildir

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
180081,eyup-sultan-camiijpg.png

EYÜP SEMTİNDEKİ TÜRBEDE EYÜP EL ENSÂRİNİN MEDFUN ( = Gömülü )
OLDUĞU ATMASYONU ve ATMASYONUN UYDURULMA NEDENİ :

Bre değerli dostlar ve arkadaşlar !
Gelin internette hafif bir gezinti yapalım ve Hicret sırasında
Yüce Muhammedi konuk eden Eyüp El Ensârînin,
o zaman kaç yaşında olabileceğini ve o günün koşulları ile
Arapların İstanbul kuşatmasının gerçeklerini bir gözden geçirelim.
Eyüp El Ensârî’nin, kaynaklarda doğum tarihi belirtilmiyor
ama EMEVİ Arap Ordusunun İstanbul Kuşatması sırasında
90 yaşını epey aşkın olup YÜZ yaş civarlarında olacağı kesin.
Peki, o zamanlardaki ORTALAMA ERKEK ÖMRÜ kaç yıl ?
Taş çatlasın, 50-60 yıl…
Bre ne mene bir SÜPERMENMİŞ ki bu Eyüp El Ensarî,
YÜZ yaşına YAKIN AT sırtında yaldır yaldır
ya da DEVE SIRTINDA dangada dangada İstanbul’a gelmiş (!)
Hey yavrum hey !..
Peki Emevi Arapların İstanbul kuşatmalarının en önemli gerçeği neydi ?
AVRUPA Yakasına geçebildiler mi ?
HAYIR !
KADIKÖYÜ bile doğru dürüst zapt edemediler.
Bu durumda bu Eyüp El Ensârî, bugünün EYÜP semtini nereden bilirdi
ve kalkıp HİÇ GÖRMEDİĞİ BİLMEDİĞİ EYÜP Semtine
gömülmeyi nasıl oldu da vasiyet etti !?..

Buyurun, buradan yakın şimdi…

Çok önemli bir şey daha...
Eyüp El Ensâri,
EMEVİ ARAPLARDAN YEZİT SOYSUZU ile İstanbul’a da geldi mi acaba ?
Çünkü niye,
Muaviye ve Yezit soysuzlarının Yüce EHL İ BEYT’e muhalefetleri sırasında,
Eyüp El Ensâri, Ehl i Beyt ve Şah Hüseyin tarafındaydı.
Nasıl olurdu da Yezit soysuzu ile yan yana kol kola İstanbul’a gelirdi !?..

Mesela neye benzerdi ?
Benim gibi birinin, RTE nin hukuk danışmanlığını yapması gibi bir şeydi…
Söylemesi bir yana, düşünmesi bile absürt değil mi !?..

Yine buyurup buradan yakıyorsunuz değil mi ?

Daha da önemli bir gerçeği belirteyim mi şimdi?
Bu Yezit soysuzluklarının âdilik ve vahşetleri,
tüm İslam Âleminde derin bir üzüntü ve çöküntü uyandırdı ya...
Bu siyasal ve sosyal çöküntüyü
unutturmak ve ikinci plana indirgemek için mi
FETHEDİLEMEYECEĞİ BİLİNE BİLİNE
İSTANBUL’a SEFER Mİ DÜŞÜNÜLDÜ ve
o zamanların koşulları altında
“ Hadis değil mi ? Uydur uydur söyle !” düşüncesiyle
Hz. Muhammed’in böyle bir hadisi olduğu
ortaya atıldı acaba ?

( Çünkü, hadisleri toparladığı iddia edilen
SAHİH i Buhari bile SAHİH değildi.
Tüm hadisler, “ Ben Ahmet’ten duydum.
Ahmet de Mehmet’ten duymuş.
Mehmet’e de Mahalle berberinde traş olduğu sırada
mahalle berberi Şerafettin mi baldızından duyduğunu söylemişmiş;
yoksa Şerafettin’in çırağı Abuzittin,
eniştesinden duyduğunu mu söylemişmiş;belli değilmiş şeklindeydi )

Peki o zaman ne oldu nasıl oldu da
işte bu EYÜP semtinde ”EYÜP SULTAN türbesi var” kıtırı ortaya atıldı !?..

İşte, olayın gerçeği şuydu:
Bizans, İstanbul olarak ufacık bir devlet ve şehirdi ama
fethedilmesinin, hele de o günün askerî koşullarında
stratejik olarak çok güç olduğu biliniyordu.
Arkasında da Avrupa’nın tüm güçlü devletleri vardı.
Nitekim, kim İstanbul’u kuşatmaya kalksa başarılı olamıyor;
bir zaman sonra dönüp gidiyordu. İşte Osmanlı Ordusu da
( Az sonra aşağıda etraflıca izah edileceği üzere
ÇANDARLI HALİL PAŞA’nın da önerisi üzerine )
tam kuşatmayı kaldırıp tırıs tırsak döneceği sırada
( Demiştim ya “ Fatih çok zeki adamdı” diye…)
bir şey geliyor Fatih’in aklına…
Çağırıyor, Hocası Akşemseddin’i ve diyor ki :
Bre Hoca ! Artık istiareye mi yatarsın,
inzivaya mı çekilirsin; ne edersen et ama
işte buralarda bir İslam büyüğünün kabri olduğunu
duyur işte orduya ki ordunun da morali düzelip,
orduya da bir şevk gelsin bu durumda…

Bre, adam padişah…
Akşemseddin’in de koca padişaha:
De get bre bizim oğlan!
Beni böyle numaralara âlet etme !..
diyecek hâli yok ya…
İşte o zaman Fatih ile Akşemseddin düşünüyorlar, taşınıyorlar;
öyle birini bulalım ki diyorlar,
hem doğum ve ölüm tarihleri ve yeri pek bilinmesin,
hem de İslam âleminde sevilen sayılan birisi olsun.
Kim olabilir, kim olabilir ?..
Derken efendim; Akşemseddin,
“ Buldum Hünkarım! Eyüp El Ensârî…” diyor.
Bunun üstüne Fatih de Akşemseddin’e
“ Eyvallah bre hocam!
Aman şu istiâre numaranı yap da duyuralım bunu orduya” deyince,
asırlardan bu yana Eyüp El Ensârînin
bugünün Eyüp semtinde gömülü olduğu kıtırı, inandırılıyor millete…

Hatta öyle ki, çocuk padişahlar sünnet olacakları sırada
üç Kul HU Vallahi bir de Elham okumaları için götürülüyorlar Eyüp Sultan’a...
Peki bu mübarek, SÜNNETÇİ ya da ÜROLOG falan mıydı ki
BEN DE DÂHİL olmak üzere bütün sünnet çocukları götürülmüştü Eyüp Sultan’a !?…
Bre bizim şeyimizden (Orada öyle biri de yatmadığı halde )
Eyüp Sultan’a ne !?..
Neyse !..
Asırlardan beri inanılan yanlışlardan biri de bu işte…

İmdii, şu imdi, şimdii…
Eyüp Sultan’a ve EYÜP Semtine DEMOKRAT PARTİ döneminde
daha da fazla önem verilmeye başlanıyor.
Neden ? Amaç, İstanbul imarıyla birlikte Arap turistleri İstanbul’a çekmek
ve rant yaratmak da ondan…
Ancak gelin görün ki;
sadece Araplar değil, nerede ipini koparan bir yozduruyobaz varsa gelir Eyüp Sultan’a...
İşte bu şekilde de son derece bağnaz ve görüntü kirliliği olan
bir hâle getirmişlerdir güzelim Eyüp Sultan semtini…
Bu RTE de her hareketinde Demokrat Partiyi örnek aldığını söylediğine göre,
O’nun da Eyüp Sultan’a rağbeti işte bu nedenle…

KAYNAKLAR :
EFENDİ ve KAYIP SİCİL, ERDOĞANIN ÇALINAN DOSYASI
Soner YALÇIN

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
Sayın Abdulmuizz Fida Küçükçekmecedeki Garip Dede tespitinizi bilmiyorum doğru olabilir. Ataştıracağım. O konuyu kapattığınız için bana cevap hakkı doğmadı. Peki bu konuya ne diyorsunuz bunu hiç araştırdınız mı?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Klasik bir alevi zihniyeti. Ebu Eyyub(r.anh) İstanbula gelmiş ve orada şehid olmuştur. O türbe onundur değildir ayrı konu. Ama Şahsi kanaatim gerçekten onun mezarı olduğu yönündedir.
Bu yazıyı yazan alçak Alevi, kendi ecdadının her cihad mevsimi ümmeti arkasından vurmasının intikamını almış, o zaman ortalama insan ömrü öyle olabilir bu günde o günde normalden fazla yaşayan insanlar vardı. Osman(r.anh) 80 yaşına geliyordu örneğin.
Yezid bin Muaviye ümmetin idarecilerinden biridri, iyilikleri ve kötülükleri olmuştur. Onu konuşmanın bu gün bize bir faydası yoktur ama Rasulullah(s.a.v) "İstanbula sefer düzenleyecek olan ilk orduya Allah mağfiret etti" buyurmuştur. Eba Eyyub bu müjdeye nail olmak için o orduya katılmıştır, ayrıca işin ikinci bir kısmı ise ittifakla caizdirki zâlim dahi olsa Müslüman ile kafire karşı cihad caizdir. Bu Alevi soysuzları gibi Ümmet dışarda küffar ile boğuşurken iç kanamaya neden olanlar ise ancak ümmete felaket getirmişlerdir

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
Klasik bir alevi zihniyeti. Ebu Eyyub(r.anh) İstanbula gelmiş ve orada şehid olmuştur. O türbe onundur değildir ayrı konu. Ama Şahsi kanaatim gerçekten onun mezarı olduğu yönündedir.
Bu yazıyı yazan alçak Alevi, kendi ecdadının her cihad mevsimi ümmeti arkasından vurmasının intikamını almış, o zaman ortalama insan ömrü öyle olabilir bu günde o günde normalden fazla yaşayan insanlar vardı. Osman(r.anh) 80 yaşına geliyordu örneğin.
Yezid bin Muaviye ümmetin idarecilerinden biridri, iyilikleri ve kötülükleri olmuştur. Onu konuşmanın bu gün bize bir faydası yoktur ama Rasulullah(s.a.v) "İstanbula sefer düzenleyecek olan ilk orduya Allah mağfiret etti" buyurmuştur. Eba Eyyub bu müjdeye nail olmak için o orduya katılmıştır, ayrıca işin ikinci bir kısmı ise ittifakla caizdirki zâlim dahi olsa Müslüman ile kafire karşı cihad caizdir. Bu Alevi soysuzları gibi Ümmet dışarda küffar ile boğuşurken iç kanamaya neden olanlar ise ancak ümmete felaket getirmişlerdir
Beyefendi size önce bir uyarı yapayım. Önce ahlaklı, edepli ve terbiyeli olun hiç kimseye soysuz diye hakaret etmeyin. Aleviler bu ülkenin en durüst insanlarıdır. Ondan sonra şunu iyi bilin Soner Yalçın denen kişi Alevi değildir. Babası Çorumlu Annesi Erzincan-Tercanlı olan Sunni bir aileinin çocuğudur. Doğu Perinçek Erzincan Kemaliyeli Çerkez bir ailenin çocuğudur. Mustafa Sarıgül Erzincan İliçli Sunni bir ailein çocuğudur. Zülfü Livaneli Artvinli Sunni Gürcü bir aileinin çocuğudur. Yaşar Nuri Öztürk babası Trabzon annesi Bayburt Sunnidir. İslama ağır hakaretler eden Aziz Nesin ve Turan Dursun isimli şahsiyetlerde Sunni ailelin çocuklarıdır. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammedi Türk yapan Namık Kemal Zeybek te Bayburtlu ve sunnidir.

Türkiyedeki bazı geri zekalılar bunları Alevi sanıyor uzaktan yakından hiç alakası yoktur.

Peki utanmaz herif bunların içinde hiç Alevi vatandaşlarımız var mı?

Ben 47 yaşındayım bu zamana kadar yaşadığım bizim Erzurum-Hasankale de bu zamana
kadar daha alevilerden en ufak bir zarar görmedim. Ama yalan sahtekarlık namaz kılıp milleti dolandıran küçük çcouklara tecavüz eden, bel altı şakaları yapan ne dersen her türlü pisliği bizim sunnilerde gördüm. Benim 2 tane yengem alevi. Bir kızkardeşimde aleviyle evli çok memnunuz en ufak bir sorunumuz yoktur.

NOT...Yakında Suriyeliler ve Afganlıların yaptıkları pislikleri görünce Alevileri çok arayacaksınız ama iş işten geçecek.

SON SÖZ... SOYSUZ BİRİSİ VARSA O DA SENSİN. ALEVİLER DEĞİL.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Beyefendi size önce bir uyarı yapayım. Önce ahlaklı, edepli ve terbiyeli olun hiç kimseye soysuz diye hakaret etmeyin. Aleviler bu ülkenin en durüst insanlarıdır. Ondan sonra şunu iyi bilin Soner Yalçın denen kişi Alevi değildir. Babası Çorumlu Annesi Erzincan-Tercanlı olan Sunni bir aileinin çocuğudur. Doğu Perinçek Erzincan Kemaliyeli Çerkez bir ailenin çocuğudur. Mustafa Sarıgül Erzincan İliçli Sunni bir ailein çocuğudur. Zülfü Livaneli Artvinli Sunni Gürcü bir aileinin çocuğudur. Yaşar Nuri Öztürk babası Trabzon annesi Bayburt Sunnidir. İslama ağır hakaretler eden Aziz Nesin ve Turan Dursun isimli şahsiyetlerde Sunni ailelin çocuklarıdır. Peygamber efendimiz Hazreti Muhammedi Türk yapan Namık Kemal Zeybek te Bayburtlu ve sunnidir.

Türkiyedeki bazı geri zekalılar bunları Alevi sanıyor uzaktan yakından hiç alakası yoktur.

Ben 47 yaşındayım bu zamana kadar yaşadığım bizim Erzurum-Hasankale de bu zamana
kadar daha alevilerden en ufak bir zarar görmedim. Ama yalan sahtekarlık namaz kılıp milleti dolandıran küçük çcouklara tecavüz eden, bel altı şakaları yapan ne dersen her türlü pisliği bizim sunnilerde gördüm. Benim 2 tane yengem alevi. Bir kızkardeşimde aleviyle evli çok memnunuz en ufak bir sorunumuz yoktur.

NOT...Yakında Suriyeliler ve Afganlıların yaptıkları pislikleri görünce Alevileri çok arayacaksınız ama iş işten geçecek.

yaşça büyük olduğunuz için abi diyorum
Allah size hidayet etsin,hakkı hak olarak göstersin batılı batıl olarak göstersin ve buna iman etmenizi sağlasın

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
yaşça büyük olduğunuz için abi diyorum
Allah size hidayet etsin,hakkı hak olarak göstersin batılı batıl olarak göstersin ve buna iman etmenizi sağlasın
Bende size canım kardeşim diyorum ve şunu söylüyorum. Hiç kimseye ama hiç kimseye sakın soysuz diye hakaret etmeyin. Müslüman bir insan hiç kimseye o şekilde hakaret etmez. Hiç mi alevi sanatçıları dinlemediniz. Bu Türkiyenin renkleri ve mozağidir.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi

sizin inancınıza göre bir insan evladının anasının babasının dedesinin vesair müslüman olması demek o insanında müslüman veya sunni olması mı demektir?
mesela aziz nesin dediğiniz gibi Sünni bir aileden geliyor olabilir lakin kendisi kafir,müşrik TAĞUT bir necis olamaz mı?yada yaşar nuri zındık bir kafir olamaz mı?yani bir insanın anası babası müslümansa paçayı kurtarmışmıdır sizin inancınıza göre?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

"Ama yalan sahtekarlık namaz kılıp milleti dolandıran küçük çcouklara tecavüz eden, bel altı şakaları yapan ne dersen her türlü pisliği bizim sunnilerde gördüm."

Cok cahilce bir soylem bu. Tipki munafik ya da kafirlerin, her pislik muslumanlardan cikiyor demesi gibi.

Ben Yonetim'den bu konunun komple silinmesini istiyorum.

Not; Aleviler hakkinda kullanilan kelimeyi de hos gormuyorum ancak bu bahane edilerek, sunnilere saldirilmasini hic hos gormuyorum.

Bu konuyu silin tamamen lutfen.. Yeterince konu kirliligi yapildi gunlerdir...

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
sizin inancınıza göre bir insan evladının anasının babasının dedesinin vesair müslüman olması demek o insanında müslüman veya sunni olması mı demektir?
mesela aziz nesin dediğiniz gibi Sünni bir aileden geliyor olabilir lakin kendisi kafir,müşrik TAĞUT bir necis olamaz mı?yada yaşar nuri zındık bir kafir olamaz mı?yani bir ınsanın anası babası müslümansa paçayı kurtarmışmıdır sizin inancınıza göre?
Tamam eyvallah değerli insan bunda hemfikiriz. Ama bir olay olunca hemen bunu yapan müslüman olmaz mutlaka ermenidir şudur budur ben buna karşıyım. Peygamber efendimiz ne demiş insanın iyisi iyidir. Adamın kanı bozuksa her şeyi yapar.

NOT..Bakın size çok önemli bir gerçeği söylüyorum. PKK nın yüzde 70'i Şafi-Kürttür.
İçinde ermenisi, türkü, çerkezi, arnavutu, yabancısı, karadenizlisi, alevisi, sunnisi, sağcısı solcusu menfaatçısı ne dersen var. Ama Camilere gittinizmi diyorlar ki PKK hepsi ermenidir. Bunu neden yapıyorlar. Şimdi Şafii Kürtler namaz kılıyor yaa Sunni Türkler onları ürkütmemek için HDP lilerin hepsi ermeni diyorlar. Peki ben size soruyorum Müslümanlıkla böyle bir şey var mıdır.

Sırrı Süreyya Önder Adıyamanlı Sunni bir ailenin çocuğudur. Ama HDP lidir. SELAMLAR

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Tamam eyvallah değerli insan bunda hemfikiriz. Ama bir olay olunca hemen bunu yapan müslüman olmaz mutlaka ermenidir şudur budur ben buna karşıyım. Peygamber efendimiz ne demiş insanın iyisi iyidir. Adamın kanı bozuksa her şeyi yapar.

NOT..Bakın size çok önemli bir gerçeği söylüyorum. PKK nın yüzde 70'i Şafi-Kürttür.
İçinde ermenisi, türkü, çerkezi, arnavutu, yabancısı, karadenizlisi, alevisi, sunnisi, sağcısı solcusu menfaatçısı ne dersen var. Ama Camilere gittinizmi diyorlar ki PKK hepsi ermenidir. Bunu neden yapıyorlar. Şimdi Şafii Kürtler namaz kılıyor yaa Sunni Türkler onları ürkütmemek için HDP lilerin hepsi ermeni diyorlar. Peki ben size soruyorum Müslümanlıkla böyle bir şey var mıdır.

Sırrı Süreyya Önder Adıyamanlı Sunni bir ailenin çocuğudur. Ama HDP lidir. SELAMLAR
abi sizin itikadınıza göre o zaman pkk müslüman!!!!!
Şafi diyorsunuzya

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Az once sunnilere genelleme yapip ithamda bulunup kendinizle celistiniz.

Ben sizin provoke amacli geldiginize emin oldum artik.

Alevileri de kullanip suni bir tartisma ortami yaratmayin daha fazla.

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
Az once sunnilere genelleme yapip ithamda bulunup kendinizle celistiniz.

Ben sizin provoke amacli geldiginize emin oldum artik.

Alevileri de kullanip suni bir tartisma ortami yaratmayin daha fazla.
Arkadaş bilip bilmeden hiç kimsenin günahını almayın. Kesinlikle insanlara iftira atmayın. Benim sizlerden bir farkım var. Ben hem öğretmen hem tarihçi hem şairim. Sizinle aynı fikirde olmayabilirim. Benim bazı düşüncelerim size ters gelebilir. Bu bakımdan yaptıklarım paylaşımlar size kötü geldi. En az 30 sitede yazılarım var. İslami site görüm dedim
oradaki paylaşımları burada yaptım. Ama şunu anladım. BURASI BENİM DÜŞÜNCEME GÖRe YER DEĞİL.

NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ İLE KAPATIYORUM... ARAŞTIRIP PAYLAŞMAYI SEVEN NORMAL BİR VATNDAŞIM.
PROVAKATOR DEĞİLİM. İYİ AKŞAMLAR

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Arkadaş bilip bilmeden hiç kimsenin günahını almayın. Kesinlikle insanlara iftira atmayın. Benim sizlerden bir farkım var. Ben hem öğretmen hem tarihçi hem şairim. Sizinle aynı fikirde olmayabilirim. Benim bazı düşüncelerim size ters gelebilir. Bu bakımdan yaptıklarım paylaşımlar size kötü geldi. En az 30 sitede yazılarım var. İslami site görüm dedim
oradaki paylaşımları burada yaptım. Ama şunu anladım. BURASI BENİM DÜŞÜNCEME GÖRe YER DEĞİL.

NAMUS VE ŞEREF SÖZÜ İLE KAPATIYORUM... ARAŞTIRIP PAYLAŞMAYI SEVEN NORMAL BİR VATNDAŞIM.
evet abi gerçekten inançlarımız farklı fakat keşke üye olmadan önce yada üye olup yazılar paylaşmadan önce sitemizde biraz imanla,tevhidle alakalı konuları araştırsaydınız.yanlış anlamayın yinede bu araştırmaları yapmanızı tavsiye ediyorum..belki bizim düşüncelerimiz inancımız sizin hakkı görmenizi ve buna iman etmenizi dolayısıyla hem bu dünyada hemde ahiret hayatında kardeşler olmamızı sağlayabilir.
sizede iyi akşamlar

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
abi sizin itikadınıza göre o zaman pkk müslüman!!!!!
Şafi diyorsunuzya
BUDA BU SİTEDEKİ SON SÖZÜM..
DEĞERLİ KARDEŞİM PKK MÜSLÜMAN DEMİYORUM...GÜNEY DOĞUDAKİ KÜRTLERİN ÇOĞU ŞAFİİDİR.
PKK NINDA ÇOĞU ŞAFİ KÜRTLERDENDİR. AMA ORAYA MÜSLÜMAN OLARAK GİRMİYORLAR. ATEİST
OLARAK GİRİYORLAR. SANIRIM ANLATABİLDİM. HEPİNİZE İYİ AKŞAMLAR

LÜTFEN DİKKAT...Buraya her türlü insan gelebilir. Öğretmeni gelir şairi gelir sanatçısı gelir islamiyeti yeni öğrenmek isteyenler gelebilir ama lütfen insanlara soysuz diye hakaret etmeyin.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Provoke kelimesini sistemli olarak gelip yaptiniz anlaminda kullanmadim. Ancak sizin tum paylasimlariniz, bir fitne fesat tohumu atar gibi oldu ozellikle sonlarda. Kastim bu.

Sizin dusuncenize gore bir yer degil cunku burasi sahsi goruslere gore bir yer degil. Islami temsil eden bir site.

Ozurunuze karsilik ben de kirici olduysam ozur dilerim. Ancak hala goruslerimde ayni fikirdeyim. Alevi konusunu da isteyerek yahut istemeyerek korukleyip tartismaya ceviren siz oldunuz. Bence suni bir gundem oldu..

Burada baska siir paylasan arkadaslar da var. Ama sizin gibi, desteklenmedigini bile bile ard arda sayfa sayfa ( inat yapar gibi yahut sabote eder gibi) yazmiyorlar.

Bir an icinize donun, gercekten de hic tartismaya gidecegini dusunmediniz mi...

Ben sanmiyorum.

Yolunuz acik olsun..

Not: Sizin bu bostan bostan paylasimlarinizdan ziyade ummetin gundemleri ve bireysel olarak da yararlanacagimiz seyler var. Cunku burasi bir islami forum. Mesela gecen sizin sayfayi doldurmaniz sebebiyle, onemli gun oruc paylasimini goremedim.

Boyle mahsuz yapar gibi alt alta hic hos degil.

Burasi islam forumu. Dozunda paylasim yapin baska konular paylasacaksaniz da. Kimsenin hakkina girmeyin.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ayrica bir tek farkli zevkleri olan ya da sanatsever siz degilsiniz. Bir suru ozel zevki ve ilgi alani olanlar var burada on plana cikartmayan ya da dozunda cikartan. Bahsettiginiz seyleri "fark" olarak algilamayan ve belirtme geregi duymayan..

Mesela forumun Kainat Doga kismi, orada paylasilan resimler, bir cok isimsiz sanatci var orada.. Benim cok hosuma gidiyor sahsen oradaki kareler. Iyi ki varlar o arkadaslar. Ama hicbir arkadasin, sizin gibi tek tek konu acarak tum duvari doldurdugunu gormedim. Ayrica kainat doganin da icinde bir Allah aski var. Bir iman var. Allah'in varligina delil var. Sadece sanat da degiller..

Sairim demissiniz. Mesela siir yazmak sairlikse, ben de sairim. Normal kitaptan da cok siir kitabi okumusumdur gecmiste. Parasini verip bastiran herkesin de, basitce kitapli bir sair olabilecegini de biliyorum bu ulkede..

25 senelik yuzlerce yazdigim siirim var, hepsini de word ortamina aldim bir bir.

Yarisi da duygusal siirler.

Simdi ben gelsem sabahtan; arka arkaya 10'ar tane ask siiri konusu acsam, sizin yazdiginiz gibi, sorana da " Kardeşim herkesin ilgi duyduğu alanlar var. Ben de bir şiirsever olarak şiirlere ilgi duyuyorum ve sevdiğim şiirleri paylaşıyorum Sizde kendi ilgi duyduğunuz konuları paylaşın öyle değil mi?" seklinde bir cevap versem? Hos mu? Mantikli mi? Yoksa bencilce mi? Kendimi tatmin etmek icin mi olur?

Burasi islamforumu. Hersey dozunda olmali.

Ki oyle zaten sizin konulariniz disinda..

Son düzenleme:
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beyefendi size önce bir uyarı yapayım. Önce ahlaklı, edepli ve terbiyeli olun hiç kimseye soysuz diye hakaret etmeyin.

Bu uyarıyı, Rasulullah'ı(s.a.v) "Yüce Muhammed" gibi ne bizim nede bizden öncekilerin duymadığı bir şekilde tanımlayan ve Onun(s.a.v) amcaoğulları olan Emevi ailesine "Soysuz" siyen Soner Yalçın denen ehli Sünnete nisbet ettiğin köpeğe söylemen lazım!
Hak belli ve açıktır. Bu din tamamlanalı 1400 seneden fazla bir zaman geçmiştir.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bir de gereksiz one cikardiginiz ogretmen (bi de sair..) sifatina dair ilk once yazim kurallarini bilmeniz gerek diye dusunuyorum. Boyle komik oluyor da bu sekilde sifatlanma iddianiz..

Soyle bir bakinca gozumu tirmalayan; ( daha bir suru var da ugrasmanin geregi yok)

Zeybek te
Erzurum-Hasankale de
Bir kızkardeşimde

Isterseniz kesme isareti ve baglac/hal eki kullanimlarini vb ile dogru yazimlari yanina yazayim. Madem ogretmensiniz, hic olmazsa dili dogru ogretirsiniz..

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet abi gerçekten inançlarımız farklı fakat keşke üye olmadan önce yada üye olup yazılar paylaşmadan önce sitemizde biraz imanla,tevhidle alakalı konuları araştırsaydınız.yanlış anlamayın yinede bu araştırmaları yapmanızı tavsiye ediyorum..belki bizim düşüncelerimiz inancımız sizin hakkı görmenizi ve buna iman etmenizi dolayısıyla hem bu dünyada hemde ahiret hayatında kardeşler olmamızı sağlayabilir.
sizede iyi akşamlar
Ebu Tahir kardesim, hep satirarasi teblig yapmaya calismissin. Gozumden kacmadi. Allah ecrini versin. Ancak arkadasin boyle bir ilgisi olsa, zaten koskoca islam forumundaki bir suru konuyu incelerdi diye dusunuyorum. O ise efsaneler, masallar velhasil halki uyutan seylerden baska birsey paylasmaya gelmemis. Bunu da zaten beyan etmis oldu. Gorunen de zaten buydu.

Yoksa benim de yazis tarzim farkli olurdu.

Yine de belki senin yaptigin daha dogrudur. Allah en dogrusunu bilir. Ancak davetine gonlu olan biri, seni ozelden de bulabilir diye dusunuyorum. Rabbim nasip edecekse, her sekilde eder..