Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ezber Yapalım Inşaallah

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşlerim inşaAllah ezberyebilen bu ayetleri ezberlesin

iylik ve takvada yardımlaşmak adına selam ve dua ile...

0wLSOMm.jpg

<<< 2. BÖLÜM >>>
PwxWhzu.jpg

M Çevrimdışı

mervanbinmübarek

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum kardes cok hos cok güzel birsey.tamam aradigim bir bölüm.bu e buna benzer olanlar daha mevcut ise buraya at kardes ezberléyelim.birde bunnu kopyalamak istiyorum olmuyo´r.bunun icinde bana bir fikir verirsen sevinirim insaallah

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
selamun aleykum kardes cok hos cok güzel birsey.tamam aradigim bir bölüm.bu e buna benzer olanlar daha mevcut ise buraya at kardes ezberléyelim.birde bunnu kopyalamak istiyorum olmuyo´r.bunun icinde bana bir fikir verirsen sevinirim insaallah

we aleykum selam kardeşim

hazırladıkça eklerim inşaAllah , kardeş ayetler jpeg formatında eklendi malumun pc ler ayetleri okunaklı yazı formatında ayarlayamıyor dolayısı ile sayfalardan kesip yukarıdaki gibi yapmak durumunda kaldım çalışmayı tutup pc de masa ustune surukleyebılırsın ayrıca çıktısını almak ıstersen word dosyası aç pc de masaustunde olan bu çalışmayı mousla tut ve word dosyasına surukle sonrada print de

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

esselamu aleykum kardeşlerim

Bu konu başlığında ezberliyebileceğimiz kısa ayet veya hadisleri ( dua) paylaşalım ezberleyelim umulurki Rabbimiz bize bundan hayr yazar

سبحان الله وبحمده عدد خلقه ورضا نفسه وزنة عرشه ومداد كلماته
[ SubhanAllah we bihamdih adede halkih we rida nefsih we zineti arşih we midede likelimetih ]

Cuveyri (r.a) rivayet edilmiştir. Rasulullah’ın hanımı cuveyriye namaz kıldığı yerde bulunduğu sırada peygamberimiz sabah namazını kıldığı zaman erkenden cuveyriye’nin yanından dışarı çıktı. Sonra kuşluk vakti olduğunda geri dönüp geldi. Cuveyriye halen namaz kılmaya devam eder vaziyette oturmaktaydı. Bunun üzerine peygamber efendimiz, sen halen benim bıraktığım hal üzeremisin diye sordu? Cuveyriye selam verip evet diye cevap verdi. Peygamberimiz gerçekten senden ayrıldıktan sonra dört kelimeyi üç defa söyledim ki, bunlar senin gün başladığından beri söylediklerinle tartılsa benim söylediklerim senin söylediklerini tartardı. Onlar şunlardır; subhanallah ve bihamdihi adede halkihi ve rida nefsihi ve zineti arşihi ve midade kelimetihi (Allahı mahlukatın sayısınca nefsinin rızasınca arşının ağırlığınca ve kelimelerin çokluğuyla beraber hamdıyla birlikte noksanlıklardan tenzih ederim.) buyurdu.

(Buhari - Müslim)

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Screenshot_2019-11-02-08-04-42-1.png

"Allahım! Sen benim rabbimsin. Senden
başka hak ilah yok. Beni sen yarattın ve ben senin kulunum. Gücüm yettiğince sana verdiğim ahd ve va'd üzereyim. Yaptıklarımın şerrinden sana sığınırım. Üzerime olan nimetini ve de günahlarımı kabul ve itiraf
ediyorum. Beni bağışla. Şüphesiz günahları ancak sen bağışlarsın.

**

"Kim bunu akşamladığı vakit içtenlikle inanarak söyler de o gece ölürse
cennete girer. Sabahladığı vakit yaparsa da böyledir." Buhari, (7/150).

Üst Ana Sayfa Alt