Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

FBI'ın eğitim dökümanlarındaki İslam çarpıtması

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
FBIshadow.jpg
[FONT=Century Gothic, Trebuchet Ms, serif]ABD’de FBI’ın ajanlarını eğitmek için kullandığı İslam karşıtı dökümanlar tartışılıyor.
[FONT=Century Gothic, Trebuchet Ms, serif]
[FONT=Century Gothic, Trebuchet Ms, serif] Skandal eğitim materyallerine bir yenisi eklendi.

Bu son belgede, her Müslüman’ın potansiyel terörist olduğu savunuluyor. Hz. Muhammed (sav) için Kült Lider deniyor, yani sadece bir tarikat lideri olduğu imajı yaratılmaya çalışılıyor.

Ayrıca belgelerde zekat ibadeti, “silahlı mücadele için para toplama mekanizması” olarak gösteriliyor. Kendi tabirleriyle bu ‘yıkıcı eğilimlerin’ değiştirilemeyeceği savunuluyor ve şöyle deniyor: İslam hukukuna göre inanmayanlara yönelik her savaş haklı. Allah’ın değişmez sözü olarak Kur’an’a riayet edildiği sürece bir ılımlılaştırma süreci gerçekleşemez.

fbi_islam_graph_1-660x495.jpg

Kur'an temel alındığını için şiddetin (violent) hala sürdüğünü ima eden şema

Bunlar FBI’ın İslam’ı anlattığı sayfalar dolusu dökümanda yer alan birkaç başlık. Daha önce ortaya çıkan dökümanlarda da İslam’ın bir ülkenin kültürünü 7. yüzyıl Arap kültürüne çevireceği savunuluyordu. FBI'ın bu çarpıtılmış İslam eğitimi içeriği ABD'de de tartışmalara yol açtı.

Bunun üzerine FBI New Jersey bölge yöneticisi Michael Ward, FBI ajanlarına zaman zaman eğitim veren bir uzmanın eğitimlerde İslam karşıtı ifadeler kullanmasından ötürü "şahsen özür dilediğini" söyledi.

New Jersey'de bulunan ve Türk gönüllülerin kurduğu "Barış Adaları Enstitüsü" isimli derneğin düzenlediği 11 Eylül toplantısına katılan Ward, "Bu uzman, İslam'ın kendisinin teröristlerden daha tehlikeli olduğunu, Hz. Muhammed'in şiddeti desteklediğini söylemişti. Bu kesinlikle FBI'ın inandığı ya da desteklediği bir görüş değil, o kişinin kendi görüşü. Zaten artık o kişi FBI için herhangi bir eğitim vermiyor" diyerek FBI'ı savunmaya çalıştı.

Olayın Washington'da yaşandığını söyleyen Ward, buna rağmen bu durumdan dolayı şahsen özür dilemek istediğini ifade etti.

Kaunak : PressMedya