Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Fehmeddin Hoca(rh.a) nın Şehadetiyle İlgili Bir Yazı

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah yolunda öldürülenleri sakın ölü sanmayın. Bilakis onlar diridirler; Allah’ın, lütuf ve kereminden kendilerine verdikleri ile sevinçli bir halde Rableri yanında rızıklara mazhar olmaktadırlar. Arkalarından gelecek ve henüz kendilerine katılmamış olan şehit kardeşlerine de hiçbir keder ve korku bulunmadığı müjdesinin sevincini duymaktadırlar.Ali imran 169-170

Müminler içinde Allah’a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.Ahzap 23

Tam iki yıl önceydi internette dolaşırken bir konu gözüme çarpmıştı Yoldaki İşaretler Sesli Dersi;indirdim bilgisayarıma dinledim çok hoşuma gitti içten ve samimi bir abi anlatıyordu bilmiyorum belki yedi-sekiz defa dinledim o kadar güzeldi ki tanıdığım tanımadığım bir çok kişiye de bu sohbetten bahsettim dinleyenler de beğeniyordu çünkü abim hakkı haykırıyordu,içtendi,cihada ve şehadete aşıktı derslerin ikinci bölümünde cihaddan bahsederken duygulanıyor bizleri de duygulandırıyordu Allah’ın hikmetiyle o abimle bir şekilde tanıştım bir müminde olması gereken tüm özellikler kendisinde vardı Allah için kendisini çok sevdim hele bir sarılışımız vardı ki hala aklımda ben aslında orda yürüyen bir şehitle kucaklaşmışım …Geçen gün şehadet haberini aldım o an neye uğradığımı şaşırdım gözlerime yaşlar hücum etti Allahuakbar Allahuakbar Sen ne büyüksün Rabbim O abim şehadeti hakediyordu ve ona ulaştı da Subhenallah … Hala aklıma geldikçe gözlerim yaşarır ve yaşarmalı da biz neredeyiz o nerede Allah Subhanehu ve Teala onun şehadetini kabul buyursun Bizleri de şehidimizin yolundan gidenlerden eylesin her şehid bir tebliğdir bizlere bir çağrıdır biz gaflet içinde yüzenlere.....

yolumuzcihad

Üst Ana Sayfa Alt