Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Felluce Yanıyor

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.A.
Felluce 48 saattir bombalanıyor ve sunni halk katlediliyor. Internette göserilen fotoları gördükçede çok üzülüyorum. İranı-ırakı-rusyası-tüm rafizi ve bilimum pislikler toplanmış kenti hartiadan silecek şekilde topa füzeye tutmuşlar. Allah oradaki direnenlere yardımcı olsun inşallah.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
twitterdan alıntıdır
Felluce..Işid bahanesi ile Sünni katliamı yapmak için Abd kuyruğunda,İran öncülüğünde biraraya gelen Şii necisler.!
CjJ78iZUgAAsdMP.jpg

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bızım ülkemızde bu göruntulere tepkı gelmez tepkı werenlerede teror denır

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykum selam ve rahmetullah.
إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعونَ

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

1. ABD'nin uçakları Felluceye bomba yağdırıyor.Irak, İran şii işbirlikçi çeteler ellerindeki güçlerle Sünni halkın üzerine tanklarla bombalarla saldırıyor.
    Felluceye marşlar yazan solcular suskun.
    İktidarın kaymağını yemekle meşgül olup İncirlikten kalkan uçaklara onay veren Mürted soyları suskun ve memnun.
    Çığlıklar semaya yükselirken Feklluce,Rakka,Halep bombalarla yakılıp yıkılırken çocuklar katledilirken herkes suskun.
    Susanlar, duranlar, seyredenler,izin verenler,alçaklar,şerefsizler,transeksüeller hepsi birden ABD'nin bölgede tek güç olması için destek verip susarken.
    Hiçbirşey yapamayanlar hiç olmazsa bu sanal ortamda bu çığlıkların duyulması için bir SES olmalı.Olmalıyız.
    Allah kardeşlerimize yardım etsin.
    Elimizden ne geliyorsa onu yapmaya bizleri memur etsin.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

is ses cikarma vakti degildir cikan seslere kalpler tıkanmış vaziyette ahval onu gosterıyor.
vakit amel vaktidir bi iznillah vakit sözünde sadık olanların RABBE koşma vaktidir.
Bana yanlizca rabbe kafasini takmis
Ashab gerek ashabi ariyorum halid bin velid hureyre omer ebubekir hamza musabbin umeyr ali osman said bin amr ve niceleri su bu grup icin degil yanlizca allah icin carpisacak er yigitlere ihtiyac vardir olanlar yetmiyor
Allah im Yanlızca sana yakarisimdir Ve yanlızca senden yardım dıler ısterım
Ya zulcelali vel ikram
Rasulallahin ashabinin tasidigi imani bizlere nasip eyle vakit hep senin hersey senin sen muhtac degilsin biz sana muhtaciz eyy rabbim bize yardim et dini islam icin ayaklarimizi dininde sabit tut kalblerimizi senden cevirme
Senin icin dokulen goz yaslarimizi bize verecegin has imanla kalblerimizi nurunla doldur ol deyince herseyleri olduran rabbim.
Bizlere kurtaricilar nebiler gonderen rabbim senin rizan icin bize kafirlere sana karsi olan herseye karsi yardim et yanlizca sana siginir yanlizca senden yardim dileriz. Amin elhamdulillahirabbil alemin

Son düzenleme:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve bu yolda gerçekten korkanlar ıcın dünyadan vazgeçemeyenler tereddüt eden kardeslerım ıcın soyluyorum.ALLAH ın vaadi Haktır...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rafizilerin ve pkknın patronları iyi biliyor ki ehli sünnet müntesiplerinin kökü kurutulmadıgı sürece kirli emellerine ulaşma şansları yok. Allah ehli sünneti görülmeyen ordularıyla Suriye Afganistan ve Irakta desteklesin. Aralarındaki ayrılığı birliğe çevirsin. Tekfirden ve mürcielik gibi belalardan onları muhafaza eylesin. Varsa aralarında böyleleri onlarıda vasat eylesin. Üst perdeden baktığımızda düşman bizi ayırmıyor, gün ihtilafları kaşıma günü değil, hatasıyla da olsa müslümana sahip çıkma günüdür. Allah hepimizi vasat ehli sünnet inancında birleştirsin. Rafizileri kahrı perişan eylesin. Sahte dinlerini ehli sünnetin eliyle alaşağı eylesin. Ümmet önce sırtındaki rafizi hançerinden kurtulmak zorunda..

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
twitter,
Heavy black smoke covers the airspace of #Fallujah after hundreds of rockets/mortars got hit the area. #Iraq
Yüzlerce rokaet atışlarından sonra Flluce üzerinde Ağır kara dumanlar gökyüzünü kaplamış
CjM15A-UkAAUyQU.jpg

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

13267856_947538748702691_5441778381734789271_n.jpg

Bana diyorlar neden çocuklar uzerınden sıyaset ?

Bir bebegın cani bir şekilde katledilmesi.
ALLAH ın adaletinin savunulmadığı
İslam ın yerıne çıkarların konuştuğu.
Dunya da musluman olsun olmasın hakımıyetin ALLAH ın DEgilde kendılerinde olduğunu hissedenlerin sucudur.
Rasulallah s.a.v gelmeden önce bu olay diri diri toprağa gomulmenın adıydı..
Simdilerde de aynısı tekrarlanmakta
Masumlar suçsuz yere katledılırken
cıkıpta
Sakız cıgnesem orucum bozulurmu tekfir meseleleri sunlar bunlar konusulupta
Yapılan zulmü gorup hala susuluyor ve kımsenın aklının ucundan onlar o durumdayken benım bu halım zulum dur demıyorsa kendıne
لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ مُحَمَّدُ الرَّسُولُ اللهْ
kavramını tekrar duşunsun derim.
Rasulallah olsaydı yada ashab tan bır ferd olsaydı su anda yaşayan
Bizden kaçarlardı.Rasulullah ın bidat ehli benden degıldır benden uzak olsun diyecegı günde Biz nerede olacağız dusundukmu ?
Cunku onların yolunda mazlumlar hala ac ıse onlar tok mazlumlar yardıma muhtaç ise onlar bir kösede oturup keyif sürmemişlerdir.
Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Yahudiler yetmiş bir fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmişi cehenneme. Hristiyanlar yetmiş iki fırkaya ayrıldılar, biri cennete yetmiş biri cehenneme. Benim ümmetimde yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır, biri cennete yetmiş ikisi cehenneme.”

Sahabeler:

−O kurtuluşa erenler kimdir? Ya Rasulallah! diye sordular.

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

−“Onlar benim ve ashabımın gittiği yolundan gidenlerdir.”

Ebu Davud, Tirmizi, İbni Mace

Bir insanın hayatında bunlar yoksa kardeşim yol gayet acık
ASHAB yoksa rasulallah yoksa sende Sen neyı savunuyorsun ALLAH için Bu alametler sende yoksa Sen ne ıcın konuşuyorsun ALLAH için Diye sorarım ınsanlara
Ve size doğruları gösteren gerçekten hak yolu gösterenlere karsı takındığınız tavırları kendınızce gözden gecırelım.
VE BU UMMET BU HALE NASIL GELDİ DEMEYECEGİM :
SİZ BİZ BU HALE NASIL GELDİK DİYORUM ...
Amelinde olmayanı savunan YALANCI dır.
AMELİNDE olmayanı konuşan YALANCIDIR.
RAsulallah ve ashabın dışında kendısıne gore konuşan YALANCIDIR.
KEndimize Gelelim az hele
Öyle bir Mahkemeye çıkacağız kı Hakımın kendısı ŞAHİT...!
Gercekten iman eden kardeslerımı dusunmeye ALLAH tan korkmaya çağırıyorum.
Yorum yapıpta tartışmaya gırecek adamlara da sunu soyluyorum

وَإِن كَذَّبُوكَ فَقُل لِّي عَمَلِي وَلَكُمْ عَمَلُكُمْ أَنتُمْ بَرِيئُونَ مِمَّا أَعْمَلُ وَأَنَاْ بَرِيءٌ مِّمَّا تَعْمَلُونَ
yunus 41.
de ki: “Benim işim bana, sizin işiniz de size aittir. Siz benim yaptığımdan uzaksınız, ben de sizin yaptığınızdan uzağım.”
elhamdulıllahi rabbıl alemın esselamu aleykum ve rahmetullah.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2004 de ırak ve felluce de ozaman ki işidin başı ve Usame bın ladın ıle kampta yonetıcılık yapmış ebu musab zerkavi geldi de
ALLAH ondan razı olsun işde ozaman muthışdi basında bulunduğu ırak islam devleti ama şimdilerde gozlerımız onu arıyor.

ufak bir kesit.

bildiğiniz üzere IŞİD’in iddialarına rağmen Şeyh Usame Bin Ladin (ra), Taliban emiri Molla Ömer’e halife biatı vermişti. Ebu Musab ez-Zekavi ise Usame Bin Ladin’e biatlı olarak Tanzim el Kaide adına Irak bölgesinde faaliyet yürüten bir komutandı.

Şeyh’in beyanatlarında da görüleceği üzere Ebu Musab ez-Zerkavi, Devle Cemaati’nin tefrika çıkaran (bölücü) siyasetinden ve aşırı tekfirci akidesinden beridir. Bunun yanı sıra ilgili beyanat açık bir şekilde gösteriyor ki; Ebu Musab Ez Zerkavi ile günümüz El Kaide emir ve üyeleri arasında hiçbir görüş ayrılığı da bulunmamaktadır.

Şehid Şeyh Ebû Mus’ab ez-Zerkavi diyor ki:

Allah yolunda cihad eden kendisinde bir takım bid’atler olsa bile oturandan daha hayırlıdır. İşi sana biraz açayım. İşte orada Taliban ve malumdur ki onlar Diyobendi medreslerinden çıkmış Maturidilerdir. Yine malumdur ki onlar Allah’ın şeriatının dışındakileri kabul etmezler. Allah yolunda savaşırlar ve Amerikan tuğyanının karşısında dururlar.

Bunun yanında onlarda bazı hatalar vardır ki biz bunu biliriz. Ancak onlar “Cezire Alimleri”nden olup tağut Abdullah bin Abdulaziz’e biat eden sahih akide sahiblerinden bana göre daha hayırlıdır. Onlar hangi sahih akideyi taşıyorlar ve Allah katında üstün olan kimdir? Molla Muhammed Ömer mi, onlar mı?Elbetteki Molla Muhammed Ömer, onlar gibilerinden dünyalar kadar hayırlıdır. Taliban onlardan yüzlerce kere daha hayırlıdır, hatta kıyas dahi yapılamaz, benzetilemez.

[Şeyh Ebû Mus’ab ez-Zerkavi ile röportaj, Furkan Medya-Yapım 1427 hicri]

Ayrıca Şeyh, cihad görevini ifa eden ancak bazı bidatları bulunan gruplar ile ilgili olarak da şu sözleri beyan etti:

Şehid Şeyh Ebû Mus’ab ez-Zerkavi rahimehullah diyor ki:

“Ey kardeşim! Bid’atı olan ama Allah yolunda cihad eden bir sufiyi getir; onun ayağını öpeyim. O benim yanımda kendisini sahih akideye mensup sanarak oturandan daha hayırlıdır. Kişi müslüman ve mücahid kaldıkça o hayır üzeredir. O, oturandan her türlü daha üstündür. Onun cihadı benim onun bid’atından teberri etmemi engellemez. Aynı zamanda ona yardım etmeyi terketmeyi de gerektirmez.” [Şeyh Ebû Mus’ab ez-Zerkavi ile Röportaj, Furkan Medya-Yapım 1427 hicri]

yöneticilerin ve komutanların cogu 2006 2008 yılları arasında şehit oldu.Ondan sonra surıye mısır Gazze patladı gıttı.
Irakta kı zulme sessız kalan ummetı ALLAH c.c alçalttı ve bız kafirlerin yaşamına daha da yakın hale geldık.
Birileri yorum yapıyor ama gerçekten bildiklerini zannetmiyorum.Savunan da neyı savunduğunu bılmıyor.Hakıkatlerı ogrenın gençler.
Araştırmadan dillerinizi bağlayın sonuç 1 kişinin ağzından çıkmaz her zaman dedıgım gıbı bu konuda ehıl bılgılı kısıler gerek iki kıtap okuyan Kendını allame zannediyor.Bilmiyorsanız ZİKİR EHLİNE sorun..

Tercüme: Küresel Kitap

El kaide li İşid nere Şİmdiki İŞİd nere...
Başı olan işid nere başıboş olan İŞİD nere.

Ve İSLAM ORDULARI FIRAT a DOgru ilerler BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM HAKIM OLAN BİZİ YARATAN HERŞEYİN RABBINE HAMDOLSUN.
ZAFER ALLAH INDIR.

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt