Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Fethullah Gülen Gerçeği !!!

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
285651_407482115969521_1010049148_n.jpg

İşte diyalogcu cemaatin sapkınlığındaki son nokta!!..

Dinler arası diyalog öğretisiyle ;

''tek Allah'a iman eden herkes cennete gider!''

diyerek islam'ın tevhid inancını temelden sarsan sapkın bir düşünceyi, vatikan ve evangelistler'le ittifak halinde, bütün islam alemine zehirli bir virüs gibi zekreden fethullah gülen cemaati artık sınırları zorluyor..
hollanda'da bir cami'de çekilen bu resimde yahudi ve hristiyan çocukları, kız ve erkek ayırt edilmeksizin müslüman çocuklarla birlikte camiye götülerek namaz kıldırılıyor,sonrasında da kilise ve havralara götürülerek aynı şekilde ''tek Allah'a''!! ibadet ettiriliyor.
son hak din islam'ı da daha öncekiler gibi tahrif etmeye çalışan bu sapkınları her yerde afişe ederek emellerine ulaşmalarına engel olmaya çalışalım !..
sorsanız, ''gayri müslim öğrencilere islamı tanıtıyoruz'' gibi, ilk duyduğunuzda kulağa hoş ve mantıklı gelen cevaplarına itibar etmeyiniz.
unutmayalım ki bu sapkınların zihniyetlerini defalarca afişe edip, ekranlarda rezil eden ve bir türlü ''

''yahudi, hristiyan cennete giremez!'' dedirtemeyen cübbeli Ahmet hoca'ya yaptıkları da hepinizin malumu !

gerçek mütedeyyin kardeşlerimiz modern zamanların deccali gülen ve cemaatine artık ne kadar müsamaha göstereceksiniz ?

S Çevrimdışı

selefi bin mesut

Üye
İslam-TR Üyesi
selamin eleykum we rahmetullah we berekatuh ALLAH (c.c.) razi olsun kardes ama o cami'de belki okul ziyaret icin getirilip cocuklara gormeleri yada namazi gostermek maksadiyla klinmis olabilir ama senin dedigin'de dogru olabilir orda olmadigimiz'dan dolayi bu fotorafi anlatamayiz soyli yecegimiz sey su ola bilir
orda'ki imam'in bu sekilde namaz kildirmamasi lazim hata yapmis.
essalamin aleykum we rahmetullah we berekatuh.

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

İslam-TR Üyesi
selamin eleykum we rahmetullah we berekatuh ALLAH (c.c.) razi olsun kardes ama o cami'de belki okul ziyaret icin getirilip cocuklara gormeleri yada namazi gostermek maksadiyla klinmis olabilir ama senin dedigin'de dogru olabilir orda olmadigimiz'dan dolayi bu fotorafi anlatamayiz soyli yecegimiz sey su ola bilir
orda'ki imam'in bu sekilde namaz kildirmamasi lazim hata yapmis.
essalamin aleykum we rahmetullah we berekatuh.

Wa Alaikum Salam Wa Rahmatullahi Wa Barakatuh

TIPKI EBU CEHİLİN PEYGAMBER EFENDİMİZE S.A.V TEKLİFİ GİBİ BİR GÜN SEN BİZİM DİNİMİZE BİR GÜN BİZ SENİN DİNİNE İŞTE AYNISI BUGÜN BUNUNLA ORTAK MÜNAFIKLAR VAR..

Biz, peygamberleri ancak müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak göndeririz. İnkâr edenler ise, hakkı batılla çürütmek için mücadele ederler. Âyetlerimizi ve kendilerine yapılan uyarıları alaya alırlar.

وَمَا نُرْسِلُ الْمُرْسَلٖينَ اِلَّا مُبَشِّرٖينَ وَمُنْذِرٖينَ وَيُجَادِلُ الَّذٖينَ كَفَرُوا بِالْبَاطِلِ لِيُدْحِضُوا بِهِ الْحَقَّ وَاتَّخَذُوا اٰيَاتٖى وَمَا اُنْذِرُوا هُزُوًا
KEHF 56.

Şâyet kendilerine (niçin alay ettiklerini) sorsan, “Biz sadece lâfa dalmıştık ve aramızda eğleniyorduk”, derler. De ki: “Allah’la, O’nun âyetleriyle ve peygamberiyle mi eğleniyordunuz?”

وَلَئِنْ سَاَلْتَهُمْ لَيَقُولُنَّ اِنَّمَا كُنَّا نَخُوضُ وَنَلْعَبُ قُلْ اَبِاللّٰهِ وَاٰيَاتِهٖ وَرَسُولِهٖ كُنْتُمْ تَسْتَهْزِٶُنَ

TEVBE 65

EVET : ONLARLA AYNI HAREKET EDNLER...

Oysa Allah size Kitap’ta (Kur’an’da) “Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini ve onlarla alay edildiğini işittiğiniz zaman, başka bir söze geçmedikleri müddetçe, onlarla oturmayın, aksi hâlde siz de onlar gibi olursunuz” diye hüküm indirmiştir. Şüphesiz Allah, münafıkların ve kâfirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.

وَقَدْ نَزَّلَ عَلَيْكُمْ فِى الْكِتَابِ اَنْ اِذَا سَمِعْتُمْ اٰيَاتِ اللّٰهِ يُكْفَرُ بِهَا وَيُسْتَهْزَاُ بِهَا فَلَا تَقْعُدُوا مَعَهُمْ حَتّٰى يَخُوضُوا فٖى حَدٖيثٍ غَيْرِهٖ اِنَّكُمْ اِذًا مِثْلُهُمْ اِنَّ اللّٰهَ جَامِعُ الْمُنَافِقٖينَ وَالْكَافِرٖينَ فٖى جَهَنَّمَ جَمٖيعًا
NİSA 140...

Âyetlerimizden bir şey öğrenince onu alaya alır. Onlar için alçaltıcı bir azap vardır!

وَاِذَا عَلِمَ مِنْ اٰيَاتِنَا شَيْپًا اتَّخَذَهَا هُزُوًا اُولٰئِكَ لَهُمْ عَذَابٌ مُهٖينٌ
CASİYE 9

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

İslam-TR Üyesi
F. Gülen'in "Fasıldan Fasıla" kitabından:

"Herkes kelime-i tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta kelime-i tevhidin ikinci bölümünü, yani 'Muhammed Allah'ın resulüdür' kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışıyla bakmalıdır... " demektedirler. (Küresel Barışa Doğru-131)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

bunun benzeri bir lakırdıda bulunduğu biir başka konuşması daha bulunmakta .. Yalnız ben bu gülenistlere soruyorum soruyorum cevap vermiyorlar . Olur ya şeytan da tuttu ilk kısmı dedi ,, eeee en nihayetinde o da bir yaratılmış ve istesede istemesede kul pozisyonunda , yani şimdi şey diyorum acaba o da afedilir mi Gülen felsefesine göre tutup ilk kısmı söylese , hem de bunu pek çok Allah(c.c.) kulundan çok daha fazla hissederek söyleyebilecek bir konumda değil mi mel'un ?

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

İslam-TR Üyesi
Ehl-i kitaptan bir gurup, okuduklarını kitaptan sanasınız diye kitabı okurken dillerini eğip bükerler. Halbuki okudukları Kitap'tan değildir. Söyledikleri Allah katından olmadığı halde: Bu Allah katındandır, derler. Onlar bile bile Allah'a iftira ediyorlar.
Ali-İmran|78

Kardeşim benim bunlarla mükakaşa, istişare, tartışma ne dersen de denemediğim yöntem kalmadı.
Ama şu konuda çok iyiler "bağnazlıkta" bunların üstüne tanımıyorum o kadar kelam anlat ama yine bildiklerini Güleni savunurlar. Her şeye bir kulp bulmaya yönelik gibi, sanki programlanmışlar, üstleri tarafından !

S Çevrimdışı

SubhanAllahilAzim

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Babamda bu grubun icinden. Allah bu Islam dusmani sapiklari ve hacli ordusu yandaslarini kahretsin. Iyice alaya aldilar dini. Sinirlenmemek elde degil.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Muhammed’in(s.a.v.) nefsi elinde olan ALLAH’a yemin olsun ki, şu Yahudi ve Hristiyanlardan, beni işitip de haberdar olan, sonra beraber gönderilmiş olduğum hükümlere inanmadığı halde ölen bir kimse yoktur ki ateş ehlinden olmasın!
(Muslim(153, 240) Ahmed(2/350) Cem’ul Fevaid(20) Şerhus Sunne(1/104) Mişkat(10) İbni Kesir Tefsiri(1/90, 255) İbni Mende İman(88) İbni Mende Tevhid(s194) Elbani Sahiha(157) Tayalisi(43) Taberi(2/235) Suyuti el-Havi(2/145) Ebu Nuaym Hilye(4/308) Ebu Avane(1/104) İbni Teymiye Fetava(4/188) Nesai Suneni Kübra(1/241) Tarhut Tesrib(7/159) Busayri İthaf(94)
“Kul kabire konulup yakınları kabrin başından ayrıldıklarında ayaklarının sesini işitir.
Ona iki melek gelir ve konuşturur; “Muhammed hakkında ne diyorsun?” derler…sonra kafir ve münafığa gelirler…kafir der ki;
“Bilmiyorum, halkın söylediğini söylüyordum.”
Sonra demir balyozlarla ensesine vurulur. Bir çığlık atar ki onu insan ve cinlerden başka her şey işitir.”

Buhari(cenaiz 87); Ebu Davud(sunnet, 34); Ahmed(4/296) Tirmizi(kıyamet 36); İbni Teymiye Fetava(4/253)
“İslam beş (temel) üzerine bina edilmiştir; ALLAH’tan başka ma’bud olmadığına ve Muhammed’in O’nun kulu ve Rasulu olduğuna şehadet, namazı dosdoğru kılmak, hak sahiblerine zekatı vermek, Beyt’i haccetmek ve Ramazan orucunu tutmak.
(Buhari(7) Muslim(21) Tirmizi(2609) Ahmed(2/26, 92, 120,143) Nesai(8/107) Şerhus Sunne(1/17) Mişkat(4))
Ebu Hurayra radıyALLAHu anh, merfuan rivayet ediyor;
İnsanlarla ALLAH’tan başka ilah olmadığına şehadet edinceye, Bana ve getirdiğim hükümlere iman edinceye kadar savaşmakla emrolundum…”

(Buhari(24,1321,2748) Muslim(22) Begavi Şerhus-Sunne(1/67) Beyhaki(2/3, 3/92, 4/104) İbni Mace(3927) Ebu Davud(2623) Tirmizi(2606) Ahmed(2/314, 345, 377, 384, 4/8) Nesai(5/14) Darimi(siyer,10) Şafii Musned(s.14) Mişkat(12) Hadis manen mutevatirdir.)

750095876.jpg

Fethullah Gulen İc Yüzü

https://www.islam-tr.org/konu/fethullah-gulenin-ic-yuzu-dinler-arasi-diyalog-fitnesi.11798/

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
en yimser tahminle gülen abd de ilaçlardan dolayı tozuttu vve bu yüzden saçmalıyor diyelim , ve lakin bu hareketin evveli de ortasıda şimdisi de masonlarla aşırı derecede içli dışlı , mesela bir Tuncay Güney Samanyolu TV de çalışmışlığı var kimler onu işe almış kimler araılığı ile yükselmiş deli said zaten ittihatçılarla kucak kucaka , önderlerim dedikelri de masonlukla içli dışlı , keza öcalanda bu rahlei tedrisattan çıkma bir zevat o da eski şakirtgillerden, sonra birden bire bilderbergci olan fehmi var , karamanın yazdıkları , leo zagami denilen herifle Abdullah aymazın işi nedir ? Her yerinden masonluk fışkıran bir hareket söz konusu , gülen , karaman gibilere paravan koruyucu konumunda duruyor ....

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
dikkat ettimde bu melunun hiç arapça sohbeti yok okyanuslar ötesi hoca vaaz verecek kadar arapça bilmiyormu acaba?

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
FETULLAH GÜLENİN
BAŞ ÖRTÜSÜ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ :

Eskiden kadınlar okutulmuyor diye sorguluyorlardı. Şimdi okudular. Bazıları da başlarını kapatıyorlar. Türban demeye başladılar. O mevzuda da ben şahsen düşüncelerimi ifade ettim. Başını açarsa bir insan kafir olmaz. Bu, fûruata ait bir meseledir. Amentü'nün şartları gibi değildir. İslam'ın esaslarını kabul etmeme gibi bir şey değildir. Belki en kritik bir dönemde sinirlerin çok yükseldiği, asabın bozulduğu bir dönemde yatıştırıcı gibi oldu kanaatindeyim. Fakat esas bir kesim var ki, onların sinirlerini hiçbir şey yatıştırmıyor. Sürekli ciddi bir gerilim içinde bulunuyorlar. Kendilerini de harap ediyorlar.
Bir de zannediyorum onlar, her gün biraz daha marjinalleşiyorlar. Bu marjinalleşme onları biraz daha hırçınlaştırıyor. Azaldıkça daha da hezeyana uğruyorlar.Onlar gibi düşünmüyor insanlar. Müslümanlar Avrupalı olmayı düşünüyor. Dünya ile atbaşı gitmeyi düşünüyor.Fakat onların umurunda değil. İnanan insanların başarıları bile onlara dokunuyor. Bunlar artık açık yani.

Mustafa kemal hakkındaki görüşleri:

Atatürk din ile Aklı mezcetmiş bir dahi idi.
Bu konuda kendisinin açıklamaları bizzat şöyledir:”diğer türk büyükleri için söylediklerimi onun içinde söylüyorum,artı bir şeyde istiklal mücadelesinin bayraktarlığını yapıp bu günlere ulaşmamıza vesile olması bakımından da çok önemlidir Atatürk. Türkiye için hayati bir meseleyi başarmış ve büyüklüğe sıçramanın önünü açmıştır.elli yıl cami kürsülerinde konuştum.hiç bir zaman Atatürk aleyhinde söz etmedim.hatta Atatürk e hakaret eden birisini cami kürsüsünden protesto ettim.
Atatürk kendi toplumunda yanlış biliniyor.yanlış takdim ediliyor.Atatürk önemli din alimleriyle Aksekili,ş.günaltay,seyit bey,Rıfat börekçi ve daha niceleriyle uyumlu olabilmiş.
Yakın dönem de bazı Marksist ve leninist birden bire Atatürk çü kesilmeleri ve adeta oda dinsiz ve ateistmiş gibi onun namına dine diyanete hücum etmeleri de Atatürk istismarıdır.
Nutuk u dikkatle okuyanlar onun dine sahip çıktığını görürler.nutuk incelendiğinde görülecektir ki bu ülkeyi kurtaran Atatürk akıl ile dini mezc etmiş bir dahi idi.ve ismet İnönü ile birlikte hz Muhammedin savaş taktiklerini inceliyorlardı.

Haşiye:bu ifadelerin kaynakcaları:2.9.1997 tarihli milliyet gazetesi yasemin çongarla söyleşiden,NTV nin 27.2.1998 tarihli püf noktası proğramında yapılan söyleşiden,mahkemenin 1994/490 esas,1995/91 karar nolu ve 1.3.1995 kararı.

Atatürk e hakaret millete hakarettir.

Bir söyleşide Atatürk le ilgili olarak kendisine yönetilen “sohbetlerinide sık kullandığınız bir hatıranız var.siz trakyada askerlik yaparken gümülcinede bir yunan Atatürk e hakaret ediyor.bu size çok dokunuyor.”Atatürk bu milletin başına geçmiş memleketi idare etmiş bir insandı.ben bu mevzuda müdafi olurum .ona hakaret milletime hakarettir.”diyorsunuz.
Bu işi acaba bir yunanlı değilde bir türk yapsa idi tepkiniz ne olurdu,sorusuna karşılık şu cevabı vermiştir:belirttiğiniz üzere bu sözleri aynen kabul ediyorum.yani devletin başına geçmiş bir insana hakaret ettirmem .bunu kim yaparsa yapsın Türk de yapsa Müslüman da yapsa yakışıksız şeyler bunlar.

Haşiye:bu ifadelerin kaynakcası Nuriye akman fetullah güleni anlatıyor sabah 27 ocak 1995.

”Atatürk idari ve askeri bir dahiydi.Zaman gazetesinde atatürk’ün fotoğrafını silindiğini görünce hemen telefon ettim ve “bu bir rezalettir dedim.bu işi yapanı işten çıkardılar.”(hürriyet gazteleri ve resmi siteleri beyanında)

-”Atatürk bu milletin başına geçmiş bir insandır.memleketi idare etmiş.ona hakaret benim milletime hakarettir…devletin her hangi bir insanı yerin dibine batırma gibi bir vazife ve sorumluluk yoktur…devletin başından gelmiş geçmiş insan büyük insan demektir.”(sabah gazetesi reportajı)

Allah da bana ,benim için ızdırap kaynağı olan “…cı”yla “..cu”yla ceza veriyor,bu “cı”yı ..”cu”yu bir ölçüde atabilirsem…(hürriyet gazetesi ve resmi siteleri)
“aslında “..cı”dan”,”cu”dan rahatsız oluyorum.Çünkü bunlar toplumu bölücü şeylerdir.”(hürriyet gazetesi ve resmi siteleri)

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Peki bu adama bu kadar bağlı olanlar, onun incinmesini hiç istemeyenler şimdi ne yapıyorlar? Hâlâ aynı yoldalar mı, içlerinde en ufak bir şüphe yok mu? Merak uyandırıcı.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki bu adama bu kadar bağlı olanlar, onun incinmesini hiç istemeyenler şimdi ne yapıyorlar? Hâlâ aynı yoldalar mı, içlerinde en ufak bir şüphe yok mu? Merak uyandırıcı.
Sorun sadece bu adamda ve destekçilerinde değil.Sorun genel olarak toplumdadır.İnsanlar taassubundan dolayı bazı belamlara laf söyletmiyor.Bence kişi laf etmeden önce kendisine bakmalı ve taassubçuluğu bırakmalı.Yoksa söz hakkı olmaz.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

:) çoğunluğu fethullahtan vazgeçip tayyipist oldu.

Hayır onlar önceki genç nesildi(benim nesil) onlar için gülen terkedilemez şimdiki genç nesile ise Tayyipi sundular onlar içinde tayyip terkedilemez. Gülen nesli için ise saidi nursi vardı . Saidi nursi nesli için ise EFGANİ !!! Ne için gelmişlerse onun için hareket etmekteler Allahu Alem !

Üst Ana Sayfa Alt