Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Fethullah Gülen'in şirke düştüğü anlardan sadece biri...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
hitman Çevrimdışı

hitman

Üye
İslam-TR Üyesi
image001.gif

Ankara’dan İstanbul’a geliyoruz... “Kartal civarına kadar geldik. Hava hafif hafif yağıyordu. Oralarda çukurca bir yer varmış; tam biz oraya yaklaşmıştık ki, yağmur olanca hızıyla şiddetlendi. Rampanın dibine indiğimizde de bujileri su aldı ve araba stop etti. Bir-iki dakika içinde su kabardı ve bizim arabayı yüzdürmeye başladı. Her geçen dakika su daha da kabarıyor ve bir afet halini alıyordu. Öyle ki kısa bir müddet sonra kalas yüklü kamyonları bile kaldırıp, sağa sola sürüklemeye başladı. Camı biraz açayım, dedim, içeriye dolan su üçümüzü de sırılsıklam ıslattı. Hemen camı kapattım. Elden bir şey gelmiyordu. Koca otobüs ve kamyonlar dahi suyun yüzünde adeta saman çöpüne dönmüşlerdi.

Hatta onlardan birkaçı, sağımızdan, solumuzdan geçerken “Geçen sene burada bir sürü taksi sürüklendi gitti.” diyerek moralimizi de bozdular... Ya araba kıyıdaki bariyerlere vurur da parçalanırsa; halbuki emanet.. durmadan bunları düşünüyorum...

Bir ara baktım büyük bir kalas bize doğru geliyor. Aklımdan, şu kalas bizim ile sütre arasında dursa hiç olmazsa araba kıyıdaki sütrelere çarpmaz diye düşündüm ve tam o esnada arkadaşlara “dua edin” dedim. Kendim de “Ya Seyyidena Hamza! Ya Seyyidena Hamza!” diyerek o yüce ruhu, imdadımıza göndersin diye Cenab-ı Hakk’a dua ettim. Üzerimize doğru gelmekte olan kalas, yanımızdan geçerek gözden kayboldu...

Ve hayrettir selin mecrası birden değişti, hızı da azaldı... Olayın şahitleri var. Bu değişikliği ve birden selin hızının azalmasını fiziki kanunlarla izah imkansız. Hiçbirimizin şüphesi kalmadı ki, Cenab-ı Hakk o mukaddes ve yüce ruhu istihdam buyurdu ve yardımımıza gönderdi...

Hem “Ya Seyyidenâ Hamza! Ya Seyyidenâ Hamza!” yani “Efendimiz Hamza, efendimiz Hamza yetiş!..” diyor, hem de “o yüce ruhu, imdadımıza göndersin diye Cenab-ı Hakk’a dua ettim” diyor.

“Ehl-i tahkik, şahıslardan istimdat etmeyi mahzurlu görürler. Kanaatimce her meselede olduğu gibi, bu meselede de ölçüyü iyi ayarlamak, ifrat ve tefritten kaçınmak gerekir. Bize göre büyük ve mukaddes ruhlardan istimdat olabilir; fakat kalbin ibresi her an Cenab-ı Hakk’ı göstermelidir. Yani bu büyüklere, vesile ve vasıtalıktan öte tasarruf adına hiçbir paye verilmemelidir. Zaten onları vesile olarak istihdam buyuracak da yine Cenab-i Hak’tır. O dilemedikten sonra, hiç kimsenin, hiçbir meselede yardımcı olması, bir şey yapması mümkün değildir.

Ama, Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder; halk eder esbabını bir lahzada ihsan eder.” Bu hususu da böyle tespit ettikten sonra: Büyük ve mukaddes ruhlar ceset kafesinden kurtulduklarında, adeta bir melek haline gelirler... Hele bunlardan, canlarını yüce, yüksek bir ideal ve davaya adamış olanlar, kendileriyle aynı düşünceyi paylaşanları Allah’ın izniyle her zaman destekler, onlara arka çıkar ve onları korurlar. Ama, arz ettiğim gibi frekans birliği şarttır”.

(küçük dünyam 2)

F Çevrimdışı

ferdiosman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kendim de �Ya Seyyidena Hamza! Ya Seyyidena Hamza!� diyerek o yüce ruhu, imdadımıza göndersin diye Cenab-ı Hakk�a dua ettim. Üzerimize doğru gelmekte olan kalas, yanımızdan geçerek gözden kayboldu...(küçük dünyam 2)

Şirk bunun neresinde Hitman ,nasıl bir din tasavvurun var senin?Ne kadar cesaretlisin......

Hafız ibni Kesir, İmam Taberi ve İmam İbni Esir hepsi dediler ki: Ebubekr-i Sıddik radıyallahü anh hilafeti zamanında Necd'li yalancı peygamber Museyleme’ye karşı bir savaş oldu. Savaş başladıkta müslümanlar pozisyonlarını kaybettikleri zaman Halid bin Velid radıyallahü anh ve arkadaşları “Ya Muhammed!” (sallallahü aleyhi ve sellem) diye seslendiler ve devamında savaşı kazandılar.

Kadı Şevkani der ki: Birisinin başı dertte ise veya sıkıntıda ise, iki rekat nafile namaz kılmalı ve sonra gönülden yalvarmalı [Allahü teâlâya dua etmeli]. “Ya Muhammed” diye nida etmeliler ve Allahü teâlâ isteklerini verecektir ve problemleri çözülecektir. Muhaddisler bu hadisin sahih olduğunu bildirmişlerdir ve Tirmizi, Hakim, Nesai, İbni Mace ve Taberani onu kaydetmiştir.

İbni Teymiyye der ki: Aynı şekilde Abdullah ibni Abbas’ın da ayağı uyuşmuştu. Ona da birisi en çok sevdiğini anmasını söyledi. Abdullah ibni Abbas “Ya Muhammed!” diye nida etti ve ayağının uyuşukluğu hemen geçti.(Buhari,İbni Teymiyye, El-Kelim-el-Tayyib, Hadirat Ricluhu bölümünde)

Bütün bu rivayetlerde de yapılan nidalar mecazen Peygamberimize olsada aslen Allah'adır.Şu riraveyetleri ''Yalnız senden yardım isteriz'' ayetine ters Sahabe görmemişken ,şu rivayeti yapanlar şirk görselerdi haşa duvara çalmazlarmıydı?

Bize göre büyük ve mukaddes ruhlardan istimdat olabilir; fakat kalbin ibresi her an Cenab-ı Hakk�ı göstermelidir. Yani bu büyüklere, vesile ve vasıtalıktan öte tasarruf adına hiçbir paye verilmemelidir. Zaten onları vesile olarak istihdam buyuracak da yine Cenab-i Hak�tır. O dilemedikten sonra, hiç kimsenin, hiçbir meselede yardımcı olması, bir şey yapması mümkün değildir. (küçük dünyam 2)

Ey Hitman Fethullah Gülen hoca efendinin küçük dünyası sana büyük gelmiş idrak etmeye ilmin yetmiyor ,yolunu kaybetmişsin.......

D Çevrimdışı

dehri visal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"YALNIZ SENDEN YARDIM İSTERİZ" AYETİNE TERS DÜŞTÜĞÜNDEN HERALDE KARDEŞ BÖYLE BİR BAŞLIK ATTI....

boran el muvahhid Çevrimdışı

boran el muvahhid

Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu ekber!

hak geldi batıl yok oldu

ferdiosman seni basit bir kelamcı zannediyordum lakin şsapıklık kan olmuş damarlarında dolaşıyor.

yazıklar olsun sana.
şunu da yazdın ya yakında tasavvuftaki bütün şirkleri savunduğunu belli de edersin.

bir soruya cevap için siteye girmiştim.ama görüyorum ki bir an bile boş bırakılmıyor şeytanilik kol geziyor.

bu konuyu anlamak için sitedeki başlıklara baksın aklında çelişki bulunanlar.fitnecilere kanmasın yeni öğrenen kimseler!!

Es-Serahsi Çevrimdışı

Es-Serahsi

Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu ekber!

hak geldi batıl yok oldu

ferdiosman seni basit bir kelamcı zannediyordum lakin şsapıklık kan olmuş damarlarında dolaşıyor.

yazıklar olsun sana.
şunu da yazdın ya yakında tasavvuftaki bütün şirkleri savunduğunu belli de edersin.

bir soruya cevap için siteye girmiştim.ama görüyorum ki bir an bile boş bırakılmıyor şeytanilik kol geziyor.

bu konuyu anlamak için sitedeki başlıklara baksın aklında çelişki bulunanlar.fitnecilere kanmasın yeni öğrenen kimseler!!

Bence ferdi osman kardeş güzel ve ilmi değeri olan bir açıklama yapmış, eğer onun söylediklerinin batıl olduğunu düşünüyorsan sende delilini göster de görelim edebiyat yaparak değil. Allah c.c buyuruyorki “Bir Kavme Olan Kininiz, Sizi Adaletsizliğe Sevk Etmesin!” {Maide-8} Bu fethullah gülenin savunduğum anlamına gelmez vesselam.

hila Çevrimdışı

hila

Üye
İslam-TR Üyesi

yazıklar olsun sana.
Alıntı:boran el muvahhid

kardeş desemmi bilmiyorum çünkü kardeş kardeşe yukarıda yazılanları yazmaması lazım...Rabbim size ve bizlere hidayet nasib etsin...
tasavvufta şirk mi varmış???
kelamcı zannettiğin birini bir anda nasıl sapıklıkla itham edebiliyorsun???
acaba biz neyiz diye aynaya dönüp sorabiliyormuyuz da kalkmış onu, bunu bazı sıfatlarla kolayca isimlendirebiliyoruz...
yazıklar olsun neye,kime denir?, bana bunları açıklarsan sevinirim...wesselam...

boran el muvahhid Çevrimdışı

boran el muvahhid

Üye
İslam-TR Üyesi
işte bu görünen bir çürük elmanın sepetteki tüm elmaları çürütmesi olayıdır.

fitnecinin biri birşey yazdı diğerlerine de etki etti.

ferdiosman benim kardeşim falan değil.onu daha iyi yakından tanımadığım için tekfir edemiyorum.ama daha fazla ileri gitmese iyi olacak.

yukarıda yazanlar
bana bakın oturduğunuz yerden delilleri istemek kolay.o halde bende oturduğum yerden size delilleri gösteriyorum site başlıklarının yazılarına bakın böyle fitnecilerin yazılarını okuyana kadar.
öncelikle doğru bildiğimiz yanlış kavramlar ve Kur an ve sünneti anlamanın önündeki engeller i okuyun

elhamdulillah ben ehli sünnetim muvahhidim.aynaya da baktım.ve sizin gibilerle mücadele edeceğime dair adağım var.
sitedeki başlıkları iyi okuyun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt