Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Fethullah Hoca 'Kimle Dostsun?' - DOSTUN ONLARSA, DOSTUM OLAMAZSIN!

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Fethullah Hoca 'Kimle Dostsun?'

Vakit gazetesi yazarlarından Lütfi Oflaz Fethullah Gülen Hoca ile ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı.

90564.jpg

10/10/2010 - 21:42

DOSTUN ONLARSA, DOSTUM OLAMAZSIN!

- Lütfü Bey, Fethullah Gülen Hocaefendi, Filistinlilere insani yardım götürmek isteyen Mavi Marmara gemisindekiler için “Onlar bile bile ölüme gittiler. Yaptıkları otoriteye başkaldırmak, İsrail'i kışkırtmaktı” “kabul edilemez gaddarlık, kasti cinayet” olduğu belirtildi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? demişti. Oysa geçenlerde yayınlanan Birleşmiş Milletler raporunda, Mavi Marmara'dakilerin kışkırtıcı olmadıkları, aksine İsrail'in gemiye yaptığı saldırının“kabul edilemez gaddarlık, kasti cinayet” olduğu belirtildi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Bu konudaki değerlendirmemin daha iyi anlaşılması için şunu anlatmalıyım. Ben, Fethullah Gülen'le, cemaatinin bir kuruluşu olan Gazeteciler-Yazarlar Vakfı'nın beş yıldızlı otellerde düzenlediği iftar davetlerinin ilki olan Polat Oteli'ndeki iftarında tanıştırıldım. Bu davete katılanlar arasında pek çok gazetenin, televizyonun yöneticileri, ünlü köşe yazarları, ünlü sanatçılar, tanınmış profesörler ve büyük işadamları ile bugün ülkemizin en üst düzey yöneticileri olan politikacılar da vardı. İşte böylesine yüzlerce davetli içinde Fethullah Gülen, beni kendi masasında ağırlamış, yanına oturtmuş, ayrıcalıklı davranmıştı. Peki kişisel anlamda bana böylesine yakınlık göstermesine karşılık, fikirsel anlamda ben kendisine niye yakınlık duyamadım?

Çünkü onun ABD emperyalizmine, Siyonist zulmüne karşı duyarsızlığına hep kuşkuyla baktım. Onlara hoşgörüyle bakmasına hiç sıcak bakmadım. Hele yaşlı ve felçli olan Filistinli Şeyh Ahmed Yasin'in, İsrail askerlerince tekerlekli sandalyesinde katledilmesi üzerine, katilleri suçlayacağına katledileni suçlaması karşısında çileden çıktım. Onunla fikirsel anlamda dost olamayacağımızı iyice anladım. Fethullah Gülen'in, Mavi Marmara saldırısında da, saldırıyı yapan İsrail'i değil, saldırıya uğrayanları suçlaması da yine çileden çıkartmıştı beni. Şimdi Birleşmiş Milletler, Mavi Marmara olayında İsrail'in savunduğu fikirlere katılmayıp İsrail'i suçladığına göre, Fethullah Gülen'in bu konuda bir özeleştiri yapması gerekmez mi? Ve de fikirsel anlamda kimlerle dostluk yaptığını gözden geçirmesi gerekmez mi?

Fethullah Hoca 'Kimle Dostsun?' - SutunHaber.Com

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başlıkta bi anormallik var ....hoca çok değerli bir kelimedir...her yerde kullanmayın...sa

Üst Ana Sayfa Alt