Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Flört Haram O Zaman Nasıl Evlenilir?

M Çevrimdışı

Muslimmmm

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm bn evlenmek istiyorum evlilik ihtiyaclarimda gencligim doğrultusunda var ama vesile ve nasip olmuyor 26 yasina geldim artik bi noktadan sonra sogudum evlenmiyim hic diyorum ama bazi hocalar yanlis konusuyosun diyorlar hadisler ile bni uyariyorlar ve bu hadisi okuyunca evlenmem getektigini daha da cok hissediyorum (Nikâh benim sünnetimdendir. Kim benim sünnetimle amel etmezse benden değildir. Evleniniz! Zira ben, diğer ümmetlere karşı sizin çokluğunuz ile iftihar edeceğim. Kimin maddi imkânı varsa hemen evlensin. Kim maddi imkân bulamazsa, oruç tutsun.) Bn evlenmek istegimi aileme ustu kapali da olsa belirttim lakin hic bir ilerleme yok bana kendin bul diyorlar kendim bulmaya kalkarsam haram olan florte basvurmus olcam sonucta ciddi bir is dusunuyorum sokaktaki saliha bir kadini bulup gel bnmle evlen nasil diyim bi araci şart ve bn de psikolojik sıkıntıya düşüyorum bu durumda bazen aileme karsi boyle seviyeli olup istemeden tavir koyuyorum

Bn bu durumda ailemle nasil konusmaliyimda bnm isimin ne kadar ciddi oldugunu anlatiyim sonucta nefis tasiyorum harama dusmekten korkuyorum bi yandan da aileme karsi gunah islemek de istemiyorum
Son olara flört etmek haram o halde müslüman bir genç nasıl evlenebilir ne yapmalidir?
Biraz uzun yazdım hakkınızı helal edin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah;

Flört, şeytani rejimlerin örfünce; Allah'ın emri ve peygamberin sunnetine uyarak yuva kuracak gençlerin nikahtan önce mâsumâne birbirlerini tanıması maskesince, cahiliyye toplumların gönüllerinde kabullenilmesini istediği zina yaklaşım hareketleridir.
Allah (c.c.)'ın emr ve nehylerine ittiba ederek kuracağı yuvadan hayr ve bereket uman bir musluman, nefsine uymadan, ruhuna uygun olan girişimlerle İslam cemiyetinin en küçük nüvesinin temelini atmalıdır. Aksi taktirde o işten hayr beklemesin!

İlgili Konu:

Muvahhid Aileye Giden Yol
(Bekarlara, Nişanlılara, Evlenmek Üzere Olanlara, Yeni Evlilere)
https://www.islam-tr.org/konu/muvah...-evlenmek-uzere-olanlara-yeni-evlilere.19789/