Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Flört

A Çevrimdışı

aşkin_velayeti

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamunaleykum.
Benim bir kız arkadaşım var.Ve 4 sene sonra evlenmeyi düsünüyoruz. Birlikte olduğumuz zamanlar ise kalabalık yerlerde oturuyoruz ve el ele bile tutusmuyoruz. İslami açıdan nasıl karsılanabilir bu durum.?

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Peygamberimiz (s.a.v.): "Evleneceğiniz kadına- maksadı temin edecek ölçüde- bakınız," (Ebu Davud, Nikah, 18; Tirmizî, Nikah, 5) buyurmuşlar.... kardeşim sözümü yanlış anlamayın sakın!fakat benim kannatim kız ve erkeğin beraber gezip tozmaları ve bunu 4 yıl boyunca devam ettirmeleri yanlış tır çünkü fitneye ve Allah korusun zinaya bile sebebiyet verebileceğinden korkulur.zaten başlıktaki flört kelimesi bir müslümanın lugatında olmaması gereken bir ifadedir..kadın ve erkek arasındaki sınırlar bellidir..islam zinayı yasaklamış ona giden yollarıda kapatmıştır.Rabbim kuran ahlakıyla ahlaklanmamızı nasib etsin ...

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Salamu Alaikum.. Ümmü Seleme kardeşimin söyledikleri çok doğrudur.. Allah razı olsun.. Fakat bahsettiğiniz.. 'kız arkadaşınız' peçeli dahi olsa bir erkekle nikahı olmadan görüşüp, arkadaşlık ve samimiyet kurması.. İslam'da kesinlikle yasaktır.. Ki İslama 'aşırı derecede' bağlı olduğunuzu söylüyorsunuz.. ve bu kesin caiz olmayan davranışı 4 sene sürdüreceğinizi söylüyorsunuz.. Amacım sizi kötülemek değil ; aksine sizi uyarıp bu hatadan haram'dan kaçınmanızı istemektir.. Rabbim yardımcınız olsun..

Kadının sesi mahremi olmayan bir erkeğe haram mıdır?

Âlimler bazı ayet ve hadislere dayanarak, kadının yabancı erkeklerle konuşmasının ihtiyaç hasıl olduğunda caiz olduğunu, fakat bu konuşmanın, kesinlikle sesi inceltip yumuşatarak, tahrik edici ses tonlarında olmaması gerektiğini belirtmişlerdir:

İmam Ebu'l-Abbâs Kurtubî, şarkı dinlemek hakkında, kitabında şunları söylemiştir:

“Zekâsı kıt olanlar zannetmesinler ki biz kadının sesi avrettir, demekle konuşmasını kastediyoruz! Bu anlayış doğru değildir.

Biz ecnebi erkeklerin hâcet mes ederse kadınlarla konuşmasına cevaz veriyoruz. Yalnız kadınların yüksek sesle konuşmalarını, seslerini uzatmalarını, yumuşatmalarını ve aruza göre okumalarını câiz görmüyoruz. Çünkü bunlarda erkekleri kendilerine meylettirmek ve şehvetlerini harekete getirmek vardır. Kadının ezan okuması bundan dolayı câiz olmamıştır.”

“Kadının sesi avrettir. Onun Kur'ânı kadından öğrenmesi daha makbuldür. Bundan dolayıdır ki Peygamber (asm); “Tesbih erkeklere, el çarpmak ise kadınlara mahsustur.” buyurmuştur. Erkeğin onun sesini işitmesi doğru değildir.” (Nevâzil)

“Nakledildiğine göre, Arap kadınları erkeklerle konuşurlarken seslerini inceltip yumuşatırlardı. Genellikle cilveli konuşmaya meraklı idiler. “Sizler de onlar gibi sesinizi inceltip yumuşatarak cilveli bir şekilde konuşmayınız.” (Kurtubî el-Camî)

“Özellikle kocalarınızla gayet cilve ve işve ile konuşabilirsiniz. Onlara güzel görünmek için istediğiniz nezaketi yapabilirsiniz; lakin yabancı erkeklerle konuşurken ciddi, kaba ve kısık sesle konuşunuz.” (İbn-u Kesir)

Çünkü kadınlara karşı zaafiyeti olan, onların konuşmalarından anlam çıkartabilen ahlaksız kimseler, sizlerin nezaketini kötüye yorumlamak suretiyle hakkınızda fenalıklar düşünebilirler. Bu sebeple fitneye alet olmayınız. (Kur'ân-ı Kerim’de Adab-ı Muaşeret)

“…Gizlemekte oldukları ziynetleri bilinsin diye ayaklarını (yere) vurmasınlar! Ey mü’minler! Hep birlikte Allah’a tevbe edin ki kurtuluşa eresiniz.” (Nur, 31)

Bir çok fıkıh alimi bu ayet hakkında; “Ayaklarının sesini duyurmaları haram olursa, kendi sesleri öncelikle haram olur.” demişlerdir.

Hanefiler ise; Kadının ayağını yere vururken çıkardığı ses değil, dikkatleri üzerine çekmesi ve fitneye sebep olması haramdır. Namazda ve hacda sesini yükseltmesinin haram olması da aynı şekilde izah edilir demişlerdir. (Hanımlara Özel İlmihal)

Sonuç olarak;

Allah (cc), kadını güzel ve -her şeyiyle olduğu gibi- sesiyle de çekici ve etkileyici yaratmıştır. Aslında her biri birer nimet-i ilahi olan çekici tüm yönlerini, fitneye sebebiyet verecek şekilde tahrik unsuru olarak kullanırsa küfran-ı nimet yapmış olur.

Kadının beden güzelliğini örten, onun tesettürüdür. Sesinin tesettürü ise vakarlı, ciddi, nağmesiz ve sessiz konuşmasıdır. Kadının sesi; şayet konuşmasını kırıla döküle ve kadınsı bir biçimde yaparsa, ya da nağmeli sözlerle sesini daha da etkileyici hale getirirse, fitneye sebep olacağından haram olur. Vakarlı ve karşısındakine ümit kestirici edayla konuşursa haram olmaz.

“Yine Fıkıh alimlerinin büyük çoğunluğuna göre eğer fitneye sebep olacaksa kadının sesli Kur'ân okuması, zikir çekmesi dahi haramdır. Ölçü; kendisine mahrem olmayan erkeklerin sesinden etkilenmemesidir.” (Hanımlara Özel İlmihal)

Kadınların zaruret hasıl olduğunda ciddi bir ses tonuyla, bir hakikati bildirmek için radyo ya da telefondan seslerinin duyulmasına cevaz vardır. Fakat bir bayanın radyoda süreklilik arz eden bir program yapması, hem bunun bir zaruret olmaması sebebiyle, hem de ister istemez dinleyicilerle bir samimiyet oluşacağından ve sesinin karşı cinste gayr-i meşru bir his bırakıp bırakmadığı tam anlamıyla bilinemeyeceğinden caiz olmaz.
Vessalam.. veddua..

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
As'salamu aleykum ve rahmetullah

ahi bakarken bile zina işleyebilirsin.Kardeş gözüyle bakmıyorsun ya bu kıza.
islami kumar diye bir şey olabilir mi yada islami faiz.elbette olamaz değil mi.İslami flörtde olamaz.olsaydı muhakkak gerçek müslümanlarda(Resulullah dönemindeki ilk üç nesilde) bunu görüp öğrenirdik.
4 sene insan hayatında çok uzuuun bir zaman. bir dakika hatta bir saniye sonrasında ne olacağını bilmezken 4 senennin sonundaki programı yapmışsın:).
sen veya o arkadaşın evlenemeden ölürseniz ne olacak peki?
yada 4 senen flört ettinizi ama Allahı takdiri ikinizede başka kişiler nasip etti-ki Allah dilediğini yapar-. o zman ne olacak?
kendinizi neden tehlikeye atıyorsunuz.Allah takdir etmişse değil 4 senen 40 sene de bekleseniz evlenirsiniz zaten. ama ya takdir etmemişse ...

Abu_ibrahim Çevrimdışı

Abu_ibrahim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum.
Benim bir kız arkadaşım var.Ve 4 sene sonra evlenmeyi düsünüyoruz. Birlikte olduğumuz zamanlar ise kalabalık yerlerde oturuyoruz ve el ele bile tutusmuyoruz. İslami açıdan nasıl karsılanabilir bu durum.?

بسم الله الرحمن الرحيم

Aleykum Selam ve Rahmetullahi ve Berakatuh
Bu yaptığınız sünnete aykırıdır.
Allah rasulü sallallahu aleyhi ve sellem mescidden çıktığında yanında Safiyye radıyallahu anha varken, yanlarından bir kaç sahabe geçer, Allah rasulü onları çevirerek: "Bu yanımdaki eşim Safiyye'dir" der.Sahabeler ey Allah'ın rasulü! senden şüphe edecek değiliz ya! derler. Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem: "Her birinizin damarındaşeytan kanın dolaştığı gibi dolaşır buyurur...
Bu hadisten çıkan faydalardan bazıları şöyle
1- Ne kadar güvenilir bir kimse ve ne kadar güvenilir bir ortam olursa olsun, ithama sebep olabilecek şaibelerden uzak durmak gerekir.
2- Kişinin mahremi olmayan biriyle görüşmesi - ki sizin nikahınız olmadığına göre o sizin için namahremdir - caiz değildir.
3- Şeytan herkesin damarlarında dolaşmaktadır. her ne kadar toplum içinde görüşseniz de size yabancı olan bir kadınla konuşmanız - bilgisayar ortamında zaruret harici yazışmak da buna dahil - caiz değildir.
Bu noktada sizin için zaruret olanı, nikah niyetinde iseniz onu görmeniz, yanınızda her ikinize mahrem olan biriyle nikah konusunu görüşüp sözleşmenizdir. bundan sonra nikah kıyılana kadar zaruret dışında görüşmeniz uygun olmaz. Allah Teala'nın ve Nebi sallallahu aleyhi ve sellem'in bize tanıttıklarına göre şeytan, sizi küçük ya da büyük günaha düşürmedikçe yakanızı burakmaz. bu konuda ona kapıyı siz açmamalısınız.
Allah yardımcınız olsun.

Usud-ul Harb Çevrimdışı

Usud-ul Harb

Üye
İslam-TR Üyesi
Fakat ikimizde islama asırı derecede bağlıyız ve kız arkadasımda peçeli

SubhanAllah..
Pecelilerin boyle birsey yaptiklarini ilk defa duyuyorum, gercekten cok uzucu bir durum.
Is tabii ki ilk once ice bakar, tesettur sonra geliyor.Ama normalde bakildiginda tesetturlulerin bu tur haramlara dusmeleri daha zordur, gercekten uzucu.

Kardesler faydali ve yerinde aciklamalar yapmislar, lakin bu tur konularda daha sert olunmasi daha isabetlidir diye zan ediyorum.
Basi haram olan birseyin sonunu dusunmeye pek gerek yoktur, ayrica bu tur kritik hatalar sadece dusenleri degil, dusenlerin ailelerini de etkilemekte, aileler de toplumu..
Durum gercekten vahim, Rabb'imiz bizleri affetsin insaAllah.

A Çevrimdışı

aşkin_velayeti

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Peçe dediysem esarbıyla ağızını kapatıyor. Ve flört dediysem öyle herkezin dediğigibi flört değil. Birbirimizi tanısmak üzere bir kaç tanıdığımızın bulunduğu yerde bulustuk ve islami örfe uygun sekilde konustuk okadar. bende kız arkadas ilan ettim kendi kendime iste. Kızcağızı hemen kötülemeyin.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Peçe dediysem esarbıyla ağızını kapatıyor. Ve flört dediysem öyle herkezin dediğigibi flört değil. Birbirimizi tanısmak üzere bir kaç tanıdığımızın bulunduğu yerde bulustuk ve islami örfe uygun sekilde konustuk okadar. bende kız arkadas ilan ettim kendi kendime iste. Kızcağızı hemen kötülemeyin.

kardeşim hanım kardeşimin peçeli yada çarşaflı olması bişey değiştirmiyor ki zaten ..senin sorduğun soruda 4 yıl sonra evleneceğiz şimdi flört ediyoruz vardı ..Abu ibrahim ahinin de diğer kardeşlerimin de yazdıklarını iyice ve dikkatlice okumanı tavsiye ediyorum hatta defalarca okumanı tavsiye ediyorum ..ve tekrar söylüyorum Allah nsana neyi nasib etmiştir onu bilemeyiz sen 4 yıl bu hanımla gezersin (flört edersin )sonra evlenemezsiniz bi engel olur ..ne olacak sonra ?imam nikahı konusundada onun şartları vardır nikah olunca karı koca oluyorsun ve öyle yaşaman gerekiyor şu anda aklıma bu konuyla ilgili kesin deliller gelmiyor fakat eminimki kardeşlerim delilleri ile açıklar bunu size nikah konusunu....

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum aşkin_velayeti kardeşim, mahsuru yoksa (özele girmiyorsa) neden şimdi ya da daha kısa bir zaman içinde değil de 4 sene sonra nikahlanmayı düşünüyorsunuz?

A Çevrimdışı

aşkin_velayeti

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Çünkü su anda bir işim yok. Bende isterim simdi evlenmeyi ama neyle bakıcam. Ailemin evindede oturmazki

Usud-ul Harb Çevrimdışı

Usud-ul Harb

Üye
İslam-TR Üyesi

Burasi dogru, cunku bu dedigine gore pece olmuyor, basortusu oluyor, ki Islam zaten bu basortusu dedikleri bez parcasini kabul etmiyor, yani o basortusu pardesu filan tesettur degildir.
Islami orfe uygun diyorsun da Islamda orf adet filan olmaz ki, ya Kur'an'i emirler olur ya da sunnet, gerisi bizleri ilgilendirmemeli.
Ki yaptiginiz da Islami metoda uymamis, bulusmak konusmak filan.Ki aracilar vasitasi ile olsun, direk bayan tarafinin ailesi ile bizzat gorusulerek olsun iki tarafinda da Islami hassasiyetlere sahib oldugu kanisina varilir ve erkek tarafinin bayana ; Yedirme, giydirme ve bir ev imkani sunabilmesi sonrasinda ancak gencler birbirine gosterilir, sunnette bundan baska bir yol oldugunu bilmiyorum acikcasi.Sonra mehirde anlasilir ve nikah oyle yapilir.

Lutfen yanlis anlamayin, bu sozum kesinlikle size degil, lakin bunlar olmadan yapilan ve artik sapiklikta tugyana varmis olan bu toplumun '' imam nikahi '' diye adlandirdigi sey Islami nikahdan cok mut'a nikahina benziyor benim gozumde.

Kimseyi kotulemiyoruz, yalnizca dogrulari soylemeye calisiyoruz.Burada bir kotuluk yapiliyor bence de, ama onu da siz kendinize yapiyorsunuz.
Evlilik sunnete uygun yapildigi vakit ( ki karsi taraf da tevhid ehli ise ) cok bereketli yuvalar kurulabiliyor.
Lakin tersi olunca da kisi bu dunyada cok azab cekiyor.
Bu tur ornekler o kadar cok ki etrafimizda.

Selametle.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çünkü su anda bir işim yok. Bende isterim simdi evlenmeyi ama neyle bakıcam. Ailemin evindede oturmazki

4 sene sonra mı olacak? Yoksa üni. falan mı okuyorsunuz? Mezuniyeti mi bekliyorsunuz? Eğer öyle ise okumak, evlenmeye de çalışmaya da engel değildir, ufak da olsa bir iş kurar helalinden nasiplenirsiniz inşaALLAH. Ben de okuyorum malesef, daha doğrusu okumak durumundayım. Ben de çalışmıyorum ve evlenmek için de özel bir çaba sarf etmiyorum. ALLAH ne yazdıysa o olacak. Şu zaman evlenip yuva kurmak için uygun bir zaman değil, daha önemli işlerimiz var. Evlenip yuvalanmak hoş güzel de şu zamanda insanı dünyaya bağlayıp cihaddan geri bırakabilir. Son olarak size Rasulallah'tan birkaç söz aktarayım;

3155- Alkame (r.a)’den rivâyete göre
virgul.gif
şöyle demiştir: İbn Mes’ud ile beraber Osman’ın yanında bulunuyordum
virgul.gif
Osman şu olayı anlattı. Rasûlullah (s.a.v) gençlerin yanına vardı. (Hadisin ravilerinden Ebu Abdurrahman fitye kelimesini pek anlayamadım diyor) ve şöyle buyurdu: Sizden kimin evlenmeye mehir verip
virgul.gif
aileyi geçindirmeye gücü yeterse evlensin çünkü evlilik gözü haramdan korur
virgul.gif
iffet ve namusu muhafaza eder. Evlenmeye gücü yetmeyen ise oruç tutsun çünkü oruç cinsi arzuyu azaltır. (Müsned: 388)

3156- Alkame (r.a)’den rivâyete göre
virgul.gif
Osman
virgul.gif
İbn Mes’ud’a: Eğer bir genç kızla evlenmek istiyorsan seni evlendireyim. Abdullah
virgul.gif
Alkameyi çağırarak
virgul.gif
Osman’ın bu sözünü kuvvetlendirmek için Rasûlullah (s.a.v)’in şu hadisini söyledi. Peygamber (s.a.v) şöyle buyurmuştu: “Evlenmeye gücü yeten evlensin çünkü evlilik gözü haramdan korur
virgul.gif
iffet ve namusu muhafaza eder. Evlenmeye gücü yetmeyen de oruç tutsun çünkü oruç şehveti kırar.” (Buhârî
virgul.gif
Nikah: 3; Dârimi
virgul.gif
Nikah: 2)

3157- Abdullah (r.a)’tan rivâyete göre
virgul.gif
şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v) bize şöyle buyurdu: “Evlenmeye gücü yeten mutlaka evlensin
virgul.gif
gücü yetmeyen oruç tutsun çünkü oruç şehveti azaltır.” (Buhârî
virgul.gif
virgul.gif

3158- Abdullah (r.a)’tan rivâyete göre
virgul.gif
şöyle demiştir: Rasûlullah (s.a.v) bize şöyle buyurdu: “Ey gençler topluluğu! Kimin evlenmeye gücü yeterse muhakkak nikahlansın. Zira evlilik gözü haramdan muhafaza eder
virgul.gif
iffet ve namusu korur. Evlenmeye gücü yetmeyenleriniz ise oruç tutsun. Oruç şehveti azaltır.” Yine Muhammed b. Ala’dan
virgul.gif
Muaviye’den
virgul.gif
A’meşten
virgul.gif
Umara’dan
virgul.gif
Abdurrahman b. Yezid ve Abdullah’tan rivâyete göre
virgul.gif
şöyle demiştir: “Rasûlullah (s.a.v) bize şöyle buyurdu: “Ey gençler topluluğu! Gücü yeteniniz mutlaka evlensin…” (Buhârî
virgul.gif
virgul.gif

3159- Alkame (r.a)’den rivâyete göre
virgul.gif
şöyle demiştir: Abdullah b. Mes’ud ile birlikte Mina’da yürüyorduk Osman’la karşılaştık. Beraberce yürüyerek konuşmaya başladı. Osman
virgul.gif
İbn Mes’uda: “Ey Ebu Abdurrahman! Seni genç bir kızla evlendirmemi istemez misin? Belki o kız sana gençliğini hatırlatır” dedi. Abdullah ise: “Bana bunu mu söylemek istiyorsun! Rasûlullah (s.a.v) bize şöyle buyurmuştu: “Ey Gençler topluluğu
virgul.gif
evlenmeye gücü yeten mutlaka evlensin.” (Dârimi
virgul.gif
Nikah: 2; Buhârî
virgul.gif
Nikah: 4)

3166- Ebu Hüreyre (r.a)’den rivâyete göre
virgul.gif
Rasûlullah (s.a.v) şöyle buyurdu: “Üç kısım insan vardır ki
allah.gif
onlara mutlaka yardım eder; 1- Hürriyetine kavuşmak için efendisiyle anlaşma yapıp borcunu ödemeye çalışan köle
virgul.gif
2- İffetli kalmak için evlenip borçlanan kimse
virgul.gif
3-
allah.gif
yolunda savaşan mücahid.” (Tirmizî
virgul.gif
Fedailül Cihad: 20; Müsned: 9258)

En doğrusu ALLAH bilir.

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burasi dogru, cunku bu dedigine gore pece olmuyor, basortusu oluyor, ki Islam zaten bu basortusu dedikleri bez parcasini kabul etmiyor, yani o basortusu pardesu filan tesettur degildir.
.

ben sizin bu söylediğinize katılamıycam ..ne demek tesettür değil kardeşim!şimdi konunun başka yerlere gitmesini istemiyorum ama öyle kesin ve net söylemişsin ki bu tesettür değil diye..ne yani şimdi hanım bol pardesü giyinip büyük başörtüsü takıyorsa bu tesettür olmuyor mu sizce ?peki ne oluyor ..tabiiki çarşaf..nigab giymeyi isteriz ama olmuyorsa vücud hatlarını belli etmeyen bol giysi giyilebilir ..lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim bu yazılanları yüzlerce insan okuyor...

lost Çevrimdışı

lost

Üye
İslam-TR Üyesi
kardes sen simdiden nikah kiysak falan diyorsun zaten islamda dini nikahtan baska nikah yok.yani siz nikah kiydinizmi evlisiniz!!!!!!
peki nikah kiydiniz diyelim unutmaki bu bacimiz senin hanimin ve sen mecbursun bu bacimizin ihtiyacini karsilamaya!!! ve ikinizinde birbiriniz üzerinde hakkiniz var!!!ve sen erkek olarak mecbursun haniminin ihtiyacini karsilamaya ve onunda senin!!!!
ve unutmayalimki kizin ailesinin haberi olmadan nikah kiyamazsiniz, kiysaniz bile bu nikah gecerli degildir!!!
diyelim siz yinede yaptiniz , hadi diyelim kizin ailesinin haberide var. ama siz bu 4 sene hem evli hem ayri evlerdemi duracaksiniz???????????????????
hadi bunuda yaptiniz.... peki bu 4 sene icinde birbirinizi tanidiniz ve 4 sene sonra (evlendiniz) unutmayalimki insanoglu flört yada tanisma sürecinde kendini güzel tarafindan gösterir, sen onu hayallerindeki kadin olarak tanirsin o seni beyaz atli prenzi olarak :D iste buda bosanan ailelerdeki en büyük konu.
birlikte yasamaya basladiktan sonra, ay yok sen böyle degildin, ay yok sen söyledin.......
neyse bunuda atlayalim. o güne gelecektmi bunuda bilmiyoruz, tanisma sürecinde hadi tanidiniz birbirinizi.ve baktiniz hic uymuyorsunuz birbirinize.... o zaman ne olacak???? bu baci senin hanimin tamam belki resmi yönden degil ama ALLAHin huzurunda hanimin...!!! bosayakmisin????
hadi 4 sene sonra hala is bulamadin o zaman ne olcak?????? garantin varmi ??????

Usud-ul Harb Çevrimdışı

Usud-ul Harb

Üye
İslam-TR Üyesi
bol pardesü giyinip büyük başörtüsü

Ve aleykum selam.
Siz bana bunun Islam'dan olduguna, tesettur konusunda hanim kardeslerimize en guzel ornegi teskil eden ve tesettur ayetlerini bizzat yasayarak bizlere tefsir eden RasulUllah a.s'in hanimlari olan validelerimizin ( Allah onlardan razi olsun ) tesettur ayetlerinden anladiklariyla bu sizin soylediginiz seylerin sadece biraz olsun benzerlik tasidigina dair sahih delil getirin bakalim.

tabiiki çarşaf..nigab giymeyi isteriz ama olmuyorsa

Olmuyorsa ?
Kime gore olmuyorsa ?

..lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim bu yazılanları yüzlerce insan okuyor...

MasAllah.Bu demektir ki yuzlerce kardesimiz hakikatleri ogrenecek