Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Geçen gün bir işi yetistirmeye calisirken, sabahlamak zorunda kalmiştim. Bi yerde uyku acayip vurunca ( uykusuzluğa dayanamiyorum) kafami masaya koyup 10 dakka gozlerimi dinlendirim dedim.
1.5 saat uyumuşum ama vucudum da kaskati kesilmiş, robot gibi kalktim. Dedim ben yapamiycam gidip yatagima yatayim.

Arkadaslarim, hayatimda ilk defa
Gercek manada bi yatagim olduguna sukrettim.

Cumle icinde her ne kadar sukredecek ne cok seyimiz var desek de, cogu zaman aliskanlikla soylenmiş cumlelerden ibaret oluyor.

Uykuya geciş surem 10 saniye surdugu icin
O an aydinlanip sukredip uyusamda, bu sukur konusu kafamin icinde donup duruypr surekli.
Yani insan neden aciz bir durumdan ferah bi duruma gectiginde gercek manada sukrediyor, milyon tane sukredilecek durum varken, her birinde aydinlanma yasayip sukretme olayi imkan dışı.

Daimi aydın bir şükre insan nasıl ulaşır?
Yıllarca vardiyalı çalıştım. Gerek masa başı gerek saha da bulundum. Evlendikten sonra da kısa süre yine vardiyalı çalıştım. Vardiyalı çalıştığım vakit eve geldiğim de sersem gibi geliyordum. Zaten uyumam da çok zor oluyordu çocuklardan sebep. Şimdi elhamdülillah 08:00-16:00 çalışıyorum bereketli oluyor günüm. Ama önümüzdeki aylar değişebilir de. Mesleğim ve çalıştığım şirketin böyle bir işleyişi var. Uykusuzluktan otobüste ayakta uyuyup aniden dizlerim kırılarak sarsıldığım da çok defa oldu. Şimdi ise hem dernek programlarım ve şahsi becerilerim için haftanın 5 günü 06:30 da kalkar gece 12 yi geçip uyuduğum çok olur. Ayrıca geceleri de muhakkak kalkarım çocuklar için ara ara üstleri açıkmı kontrol ederim. Bazen kendileri uyanır ilgi istiyor uykuya dalmak için. Haftanın sadece belirli iki günü eve iş çıkışı doğru düzgün gidebiliyorum. Aslında evcil biriyim. Evden dışarı çıkmayı da pek hazetmiyorum. Yılların verdiği yorgunlukta var. Sokaklar bana cahiliye hayatımıda hatırlatıyor bir yandan. Bide gezilecek gidilecek yerlere fazlasıyla doydum bu da olabilir. Bekarken eve girmezdim şimdi ise tam tersi. Velhasıl gece uykusu büyük bir nimet.

İçinde dinlenesiniz diye geceyi, (işlerinizi) görmenizi sağlasın diye gündüzü size bahşeden O’dur. Kuşkusuz dinlemesini bilen bir topluluk için bunda dersler vardır.
Yunus süresi 67. Ayet

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm, Kur'an-ı Kerim mealini tekrardan okumaya başladım . Allah'a hamd olsun surelerden tek tek notlar alıyorum . Bu not alma işlemini öncelikle nefsimin sonrasında toplumun sorunlarına çözüm bulabilmek için zihnimde oturtamadığım her meseleyi ilgili ayet-i kerimelerden çıkarımlarda bulunmak suretiyle yapıyorum. Öncelik olarak numaralandırma sonrasında ise tefsirler ve sünnet-i nebeviyye kaynaklarından da yardımlarla çözümü daha iyi şekilde bulabileceğimi düşünüyorum.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekran görüntüsü 10-02-2024 04.03.20.png

Birazcık grubu işgal ettim herkese hayırlı geceler.

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen senelerde aynı şekildeydi ancak bu sene erken başlamışlar.
Kudüs hurması diye satılan hurmalar da israil hurmaları diye bir şeyler duymuştum. Aklıma geldi yazayım dedim.
Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer, 'Kudüs hurması' şeklinde bir hurma türü bulunmadığını kaydederek, bu adla satılan ürünler genetik müdahaleye maruz kalmış İsrail hurmaları olduğunu bildirdi.

Kaynak:’Kudüs hurması’, israil hurmasıdır

Boykot listesine eklemek lazım.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
indir (1).png

Kitabimida aldim. Dilimi konusulunca anliyorm az cok. Az birseyde konusurum. Rabbim nasip ederse 1.5 sene sonra evi komple taşıyorum memlekete ilçe merkezine. Bazi mücbir sebeblerden ötürü bu karari aldim. Yaklasik 1 senedir bunun planlamasını yapiyorum. Dualarinizi bekliyorum. Tecrubelerini veya nasihatlerini aktarmak isteyen olursa özelden mutlaka yazsin. Cemaatsel anlamdada gittigim yerde çalışma var elhamdülillah

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
16.5 kilometreyi 4 saatlik yürüyüşle katettikten sonra vardıgım akhiler beni buyur eyledi. Maddi ve manevi destekleri için müslümanlara minnettarım. Çok çok çok villain denen kötülerden olmamak için tebdili(firarı) mekan eyledim ve bugün fatihe vasıl oldum. Allahıma teşekkür ediyorum şükrediyorum ki beni ele ayaga düşürmedi şerefimi korudu. Çok teşekkürler allahım bana düzen, mülk ve envaıyla nimetu rızklar ihsan eyle kalbimi kötü niyete kaydırma safiyane ve ihsanla başarabilmeyi nasip eyle ve bana muhacir muamelesi yap. Çünkü helallerinle bol bol yetinmek haramları tercih etmemek istiyorum. Muhakeme yetenegimde sorunlar var bi açıdan ne yaptıgımdan pek emin değilim. Ne istiyorum? Ne yapmam lazım? Geri dönmek istemiyorum. Ya rabbi beni salih kullarını sevdigin gibi sev ve kötü niyetli insan görünümlü şeytanlardan koru yaklaştırma bile. Onlara minnettar kalmaktan sana sıgınırım. Semadaki rabbim beni nefsime bırakma. Şeytanların eline düşürme vallahi helal olanı istiyorum hatta helal olan herşeyi istiyorum. Mülk, nimet, rızık... bütün çeşitleriyle.. amşn allahım amin allahım amin allahım

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
16.5 kilometreyi 4 saatlik yürüyüşle katettikten sonra vardıgım akhiler beni buyur eyledi. Maddi ve manevi destekleri için müslümanlara minnettarım. Çok çok çok villain denen kötülerden olmamak için tebdili(firarı) mekan eyledim ve bugün fatihe vasıl oldum. Allahıma teşekkür ediyorum şükrediyorum ki beni ele ayaga düşürmedi şerefimi korudu. Çok teşekkürler allahım bana düzen, mülk ve envaıyla nimetu rızklar ihsan eyle kalbimi kötü niyete kaydırma safiyane ve ihsanla başarabilmeyi nasip eyle ve bana muhacir muamelesi yap. Çünkü helallerinle bol bol yetinmek haramları tercih etmemek istiyorum. Muhakeme yetenegimde sorunlar var bi açıdan ne yaptıgımdan pek emin değilim. Ne istiyorum? Ne yapmam lazım? Geri dönmek istemiyorum. Ya rabbi beni salih kullarını sevdigin gibi sev ve kötü niyetli insan görünümlü şeytanlardan koru yaklaştırma bile. Onlara minnettar kalmaktan sana sıgınırım. Semadaki rabbim beni nefsime bırakma. Şeytanların eline düşürme vallahi helal olanı istiyorum hatta helal olan herşeyi istiyorum. Mülk, nimet, rızık... bütün çeşitleriyle.. amşn allahım amin allahım amin allahım
Ben de bir gün buraya buna benzer bir şey yazacağım Allah'ın izniyle...

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaman çok hızlı geçiyor . Yaş ilerledikçe insandaki dopamin hormonunun azalamasıyla zaman algısı da değişiyormuş. Değişen ve sürekli ilerleyen zamana karşı halen kendimi güçlü hissediyorum Allah'a hamdolsun. Zamanı iyi bir şekilde değerlendireceğim ama bazı işlerimi halletmem gerekli. Bu foruma gelince de bu foruma girdiğimde kendimi huzurlu hissediyorum. Bu forumdaki kardeşlerle kasaba filan mı kursak ne güzel olurdu. Aynı düşünce de olan insanların oluşturduğu bir belde bir yaşam alanı İslam dinine göre yaşantının olduğu bir belde güzel olmaz mıydı ?

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Zaman çok hızlı geçiyor . Yaş ilerledikçe insandaki dopamin hormonunun azalamasıyla zaman algısı da değişiyormuş. Değişen ve sürekli ilerleyen zamana karşı halen kendimi güçlü hissediyorum Allah'a hamdolsun. Zamanı iyi bir şekilde değerlendireceğim ama bazı işlerimi halletmem gerekli. Bu foruma gelince de bu foruma girdiğimde kendimi huzurlu hissediyorum. Bu forumdaki kardeşlerle kasaba filan mı kursak ne güzel olurdu. Aynı düşünce de olan insanların oluşturduğu bir belde bir yaşam alanı İslam dinine göre yaşantının olduğu bir belde güzel olmaz mıydı ?
Bunu yapan bir topluluk duydum ama onlarda bayağı bayağı tekfirci

Üst Ana Sayfa Alt