Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Foruma Yeni Üye Olanlara Karşı Davranışlar.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar yıllardır bu foruma insanlar üye oluyor.Kimi bir şeyler öğrenmek için, kimide kendi inancını ,cemaatini ,şeyhini,partisini v.s. anlatıp taraftar kazanmak yada ''tebliğ''etmek için üye oluyorlar.
Bu arkadaşlar üye olur olmaz ilk mesajlarında yazdıkları her ne kadar yanlış olsada ,pek uygun olmayan hakarete varan mesajlarla karşılaşıyor.Bizler ehli sünnetin itikadına bağlı insanlar olarak inancımızda hiç bir şüphe duymuyor, hak olduğumuza inanıyoruz ve karşımızdakinin bizleri kendi inancına (sapıklığa) çağırmasıda bizleri sinirlendiriyor sonuç nefsimize de uyarak davet metoduna hiç uygun olmayan görüntüler ortaya çıkıyor.

Beni en çok üzen şeylerden biriside dışarıdan olayları bilmeyen birisi sırf üsluba bakarak bizleri batıl ,karşımızdakini de hak görebilir.

(Bunu eğer bir sorun olarak görüyor ve tavsiyelerinizi yazın lütfen)

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uslubumuzda bır sorun oldugu dogru..
Lakın herkez herseyı bılıyor dıye düsunuyorum . Dogruların merkezıne
insanları yerlestıren bır zıhnıyet dogruyu bulamaz..Bızlerın ılme ıhtıyacı var
Tabı öncede edep..

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ömer'in şiddetine bakıp kimse İslam'dan imtina etmedi. Kalbinde hastalık olmayanlar onun adaleti nasıl ayakta tuttuğuna şahitlik etti. Hasta kalpliler ve müşrikler sevebilir mi Ömer'i? Elbette hayır.

Uslup çok önemli abi eyvallah haklısın, kantarın topuzunu kaçırmamak gerek. Ama sapık ve saptırıcı insanlara hilm gösterecek Ebubekir lazım olduğu kadar hadlerini bildirecek Ömerler de lazım.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer'in şiddetine bakıp kimse İslam'dan imtina etmedi. Kalbinde hastalık olmayanlar onun adaleti nasıl ayakta tuttuğuna şahitlik etti. Hasta kalpliler ve müşrikler sevebilir mi Ömer'i? Elbette hayır.

Uslup çok önemli abi eyvallah haklısın, kantarın topuzunu kaçırmamak gerek. Ama sapık ve saptırıcı insanlara hilm gösterecek Ebubekir lazım olduğu kadar hadlerini bildirecek Ömerler de lazım.

Sevgili kardeşim haklısın ama bu tip insanlar çeşit çeşit, sırf trollük yapmaya gelenler var,adam ateistliği bile anlatmaya çalışıyor bununla birlikte hadis inkarcıları ,sapık tasavvufçular,tekfir hastaları çok sık gelir. Benim demek istediğim eğer adam terbiyesizlik yapmaya geldiyse cevap yazmaktansa Adminlere haber verelim. Yok efendice yazıyor ise ilmi olarak cevap verebiliyorsak verelim, sünnete uygun olan davranış neyse onu sergileyelim.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Sevgili kardeşim haklısın ama bu tip insanlar çeşit çeşit, sırf trollük yapmaya gelenler var,adam ateistliği bile anlatmaya çalışıyor bununla birlikte hadis inkarcıları ,sapık tasavvufçular,tekfir hastaları çok sık gelir. Benim demek istediğim eğer adam terbiyesizlik yapmaya geldiyse cevap yazmaktansa Adminlere haber verelim. Yok efendice yazıyor ise ilmi olarak cevap verebiliyorsak verelim, sünnete uygun olan davranış neyse onu sergileyelim.

Eyvallah abi doğru diyosun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Abi tavsiyeyi de yazmişsin zaten.
Yazarken insan bazen pek düşünemiyor ama yine de bazi durumlarda bazi kardeşler sağ duyulu olabiliyor ve anlik uyari yapılabiliyor.
Bunlar daha sık olursa mesela yeni gelende, eski olanlar arasindaki mevzularda da söylemiş oldugun sıkıntı azalabilir belki.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Forumda delilsiz ithamlar ve iftiralar cok oluyor once bunun onune gecilmesi lazim. Insanlar bazen ne anllattigina bakmiyor ne anlamak istiyorsa onu anliyor.
Bir ornek verecek olursam,gundemdeki herhangi bir olayla gelecek ilgili bir tahminde bulunsan ,hemen o olaylardaki sahislar iliskilendirip ,olayi hemen akakid meselesi haline getiriyorlar.

Forum kotu yonetiliyor bu bir gercek, bu benim dusuncem..