Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forumdaki Erkek Ve Hanım Kardeşlere Nasihat..

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
As Salamu 'Alaykum wa RaHmatullahi wa Barakatuh

Bismillahir' RaHmanir' RaHim,...

Nasihatim ilk önce kendime sonra sizedir, ...

Forumdaki konulari gezerken, su son zamanlarda beni gercekten üzen ve hayalkirikligina ugratan bir durum sözkonusu. Kardeslerimizin niyetleri iyide olsa bu durumun islami bir forumda vukuu bulmasi (bence) düzeltilmesi gereken bir durumdur.

Konu, Mevzuu; Erkek ve Hanimlarin, (yaslari arasinda ne kadar fark olsada veya olmasada) sakalasmalari, gülüsmleri, birbirleriyle dalga gecmeleri, kisilik hakkinda konusmalari, (sanalda) olsa,...

Kimileri "abartiyorsun, yanlis anliyorsun, yanlis yorumluyorsun, aslinda öyle degil, niyetim o degil, ..." ve benzeri sözler söyliyebilir, ...

Hüsnü zan ile hareket ederek niyetlerinizin iyi oldugunu düsünüyorum, ...

Burasi herhangi bir forum degilde, ISLAMI bir forum oldugu icin bu konu deginilmesi sart olan bir konudur,...

Neticede ISLAMI bir forumun belirli bir ahlaki ve edebi düzeni vardir / olmasi gerekir,...

Forumun seviyesi, ahlaki ve edebi düzeni icin siz sevgili kardeslerimden bir kac ricada bulunmak istiyorum:

- Erkek ve Hanimlarin bilgi paylasiminda, birbirlerine hitab ettiklerinde smiley kullanmamalari, ...

-Erkek ve Hanimlarin Mizah, Fikra, Saka, ve benzeri konularda birbirlerine hitab etmemeleri, (ima ederek olsada), ...

-Ilmi paylasimin disinda kalan konularda Erkek ve Hanimlarin birbirlerine hitab etmemeleri,...

-Hitab ederken özel/sahsi/laubali, isim ad ve lakablarin kullanilmamasi,...

-Hanimlarin, Erkekler hakkinda acilmis bir konuya ve Erkeklerinde Hanimlar hakkinda acilmis bir konuya mesaj yazamamalari, müdahele etmemeleri, ... (Ilmi konular disinda)

... bu aciz kul tarafindan rica edilir.

Bu liste uzar elbette, aklima gelen simdilik bukadar, ...
Akliniza baska birsey geliyorsa onlarida yazin lütfen, ...

Ayrica, bu konunun haricinde, diger farkettigim bir meselede, son haftalarda mizah bölümünün epeyi bir ragbet gördügüdür ki, buda ne kadar cok bos seyerlerle ugrastigimizin göstergesidir, ...

"Madem Mizah bölümlerine karsi soguksun o zaman girme, karisma,..." vs. diyebilir kimileri, ...

... ama bende böyle düsünenlere hatirlatmak isterim ki, burasi ISLAMI bir forumdur, ...

Maksadim sogutmak veya kalp kirmak degil,... bilakis kalplerin muhafazasidir maksadim; bos ve gayri ahlaki seylerden,...

Selam ve Dua ile,...

Taalib

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
barak Allahu fik akhi Allah senden razi olsun jazak Allahu khayran amin guzel bir nasihattir inch'Allah hepimiz için yararli olur

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi en iyisi akhiler için forumda ayri konular sadece akhiler'in girebilecgi ve oukhtiler için ayri yer olsaydi daha iyi olurdu veya bi idhnillah yonetici kardeslerimize sormak lazim mesela diyelim tewhid'in turleri veya bir hadisi serif eger o konu erkekler tarafinda varsa ve bir bacimiz okumak istiyorsa en iyisi o ayni konuyu yonetici kardeslerimiz onu kopyalayip bacilar'in konularina eklesin veya egerki bacilar'in konusunda erkeklere faydali olacak bir metin varsa yonetici kardeslerimiz aynisini erkeklerr'in konularina ekleye bilir boylece hem erkekler ve hanimlar ayri olur hemde konular ayni olur hem erkek ile hanim arasindaki fitneler azalir hem konusma olmaz el hamdulillah boylece guzel bir sey olur

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Güzel fikir ama bu yönetim acisindan ve düzenleme acisindan sanirim biraz zor olur, herkes dikkat ederse o zaman insha'Allah beklenen ortam saglanir bi'idhnillah,...

Barak Allahu Feek

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
wa fik barak Allah akhi bi idhnillah yonetici kardeslerimize bu durumda yapabilecekleri bir sey varsa eger sormamiz lazim insh'Allah yapa bilirlermi

Üst Ana Sayfa Alt