Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Gavs -Adıyaman- Tarikatı Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

ebu ukayl Çevrimdışı

ebu ukayl

Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili kardeşler,

ilmi anlamda gavs ve adıyaman saçmalıkları ile alakalı elinizde bilgi var ise paylaşır mısınız.

Talha bin Asım el-Türkî Çevrimdışı

Talha bin Asım el-Türkî

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm - Sitede yeterince döküman var. Ayrıca kendinizi tam manada yeterli hissetmedikce (veyahut alimlerden izin almadıkca) sufî'lerle tartışmaya kalkmayın. Tartışma ortamında karşınızdaki kişi sizin cahilliğinizden yararlanarak sizi yenmiş algısı oluşturur ve sufîler'e iyilik yapayım, şunları doğru yola çevireyim derken daha da bağlanmalarına sebebiyet verirsiniz. - Selamun Aleyküm

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Davet metodu ile alakalı bir kitap okumadan, sırf karşı tarafın hata yaptığından emin oluşuna dayandırılan bir eleştiri veya davet niyetine mukabil tartışmalara girmek amacınıza uygun olmayan hatta karşı tarafı bataklıkda çırpındıkca daha derine batan kişi haline getirebilecek bir münakaşa ne size nede karşı tarafa verdiği zarar kadar bile fayda sağlamayan gereksiz bir sinir yükselmesinden başka birşey değildir.
şunuda unutmayınki sizin karşınızdaki kişide bıraktığınız izlenim tüm akide hakkındaki görüşlerinin temelini oluşturur ve siz bundan sorumlu olursunuz.
bir sofiyi ikna edecek olan sizin o anda söyledikleriniz değil, yanlız kaldığında düşündükleridir.
sizin yapmanız gereken sadece düşünmesini sağlamak ve kalplerin Allah azze ve cellenin elinde olduğunu unutmamaktır.
kendinizi o kişinin yerine koyun bakalım,yıllarca inandığınız bir inancın bir anda yanlış olduğunu kabullenmek çokmu kolay?
düşünün çevreniz hep sofi,birgün önce sofi arkadaşlarınız ile bir muhabbet etmişsiniz ve gavs dediğiniz kişinin nekadarda değerli biri olduğunu söylemişsiniz
hatta sofi olmayanlara islam budur diyerek davet götürmüşsünüz
şeytan demiyecekmiki sen ne dönek adamsın..! düne kadar şeyhine davet ediyordun şimdi kalkmış bunlar şirkdir diyene hakmı vereceksin
şahsi fikrim bir sofiye davet yapılırken şirk,kafir,munafık,müşrik gibi kelimelerin asla kullanılmaması gerektiğidir.
hatta tarikatlerin faydalarıda olduğunu söylersenin karşı tarafın savunmaya geçmesini engellemiş olursunuz.
elbette insanları meyhaneden cıkmaya ikna edenler güzel bir işi başarmışlardır fakat meyhaneden çıkmış olmak şeytanın sizi rahat bıraktığını göstermez. şeklinde bir cümle kurarsanız muhabbet istediğiniz doğrultuda ilerler.
bir küçük not daha ekliyeyim herşeyi bilmek zorunda değilsiniz. bilmediğinize bilmiyorum deyin ve bilene yönlendirin.

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Davet metodu ile alakalı bir kitap okumadan, sırf karşı tarafın hata yaptığından emin oluşuna dayandırılan bir eleştiri veya davet niyetine mukabil tartışmalara girmek amacınıza uygun olmayan hatta karşı tarafı bataklıkda çırpındıkca daha derine batan kişi haline getirebilecek bir münakaşa ne size nede karşı tarafa verdiği zarar kadar bile fayda sağlamayan gereksiz bir sinir yükselmesinden başka birşey değildir.
şunuda unutmayınki sizin karşınızdaki kişide bıraktığınız izlenim tüm akide hakkındaki görüşlerinin temelini oluşturur ve siz bundan sorumlu olursunuz.
bir sofiyi ikna edecek olan sizin o anda söyledikleriniz değil, yanlız kaldığında düşündükleridir.
sizin yapmanız gereken sadece düşünmesini sağlamak ve kalplerin Allah azze ve cellenin elinde olduğunu unutmamaktır.
kendinizi o kişinin yerine koyun bakalım,yıllarca inandığınız bir inancın bir anda yanlış olduğunu kabullenmek çokmu kolay?
düşünün çevreniz hep sofi,birgün önce sofi arkadaşlarınız ile bir muhabbet etmişsiniz ve gavs dediğiniz kişinin nekadarda değerli biri olduğunu söylemişsiniz
hatta sofi olmayanlara islam budur diyerek davet götürmüşsünüz
şeytan demiyecekmiki sen ne dönek adamsın..! düne kadar şeyhine davet ediyordun şimdi kalkmış bunlar şirkdir diyene hakmı vereceksin
şahsi fikrim bir sofiye davet yapılırken şirk,kafir,munafık,müşrik gibi kelimelerin asla kullanılmaması gerektiğidir.
hatta tarikatlerin faydalarıda olduğunu söylersenin karşı tarafın savunmaya geçmesini engellemiş olursunuz.
elbette insanları meyhaneden cıkmaya ikna edenler güzel bir işi başarmışlardır fakat meyhaneden çıkmış olmak şeytanın sizi rahat bıraktığını göstermez. şeklinde bir cümle kurarsanız muhabbet istediğiniz doğrultuda ilerler.
bir küçük not daha ekliyeyim herşeyi bilmek zorunda değilsiniz. bilmediğinize bilmiyorum deyin ve bilene yönlendirin.

hocam Allah razı olsun. ben sülaledeki tek selefiyim. benim akrabalarımın içinde sofiler var. hele sofi bi akrabam var ki çevremde ondan daha aklı başında adam yoktur. ben üzülüyorum. bu gafletten kurtarmak istiyorum onları ancak kendimi yeterli görmüyorum tebliğ, davet konusunda.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hocam Allah razı olsun. ben sülaledeki tek selefiyim. benim akrabalarımın içinde sofiler var. hele sofi bi akrabam var ki çevremde ondan daha aklı başında adam yoktur. ben üzülüyorum. bu gafletten kurtarmak istiyorum onları ancak kendimi yeterli görmüyorum tebliğ, davet konusunda.

akhi çevremde selefi çok ve hemen hepsi birkaç senelik selefiler
ve tamamına yakını tarikat geçmişi olan insanlar
kendimde gördüğüm en büyük hata davet işine çok erken başlamış olmamdır
abim hala sofidir ve bunda en büyük hata sahibide benim malesef
sıralama belli akhi önce ilim sonra amel en sonunda davet. bu sıralamayı bozarsan geri dönüşü zor olan hatalar yapıyorsun
bende menzil sofisiydim ve bana daveti ulaştıran kişinin bu olaydan haberi bile yok :)
sıradan bir sohbet sırasında konu bir anlığına dini sohbete döndü, bende menzil ile alakalı birkaç güzel cümle kurdum, akhinin tek söylediği ''şüpheli çok uygulamaları var ve bunlar islama pekde uymuyor'' dedi
ne demek istediğini sordum lafın gerisini getirmeden ''araştırsan kendin öğrenirsin zaten '' dedi
inanki sözün tamamı bu fakat aynı cümleleri beynimde defalarca tekrar etdim ve araştırdıkcada o kişinin dahi bilmediği birçok yanlışlarını gördüm tarikatların
birde baktımki anlamını dahi bilmediğim ''selefi'' kelimesi hayatıma yön verir olmuş
Allaha şükürler olsunki şimdi yüzlerce kardeşim var çevremde

ebu ukayl Çevrimdışı

ebu ukayl

Üye
İslam-TR Üyesi
Ilgi alakanız için Allah Razı olsun. Sadece bu bilgileri kendim için istemiştim. Her hangi bir Sofi ile tartışmak için değil. Tekrardan Allah Razı olsun.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ilgi alakanız için Allah Razı olsun. Sadece bu bilgileri kendim için istemiştim. Her hangi bir Sofi ile tartışmak için değil. Tekrardan Allah Razı olsun.

niyetini anlıyorum akhi
sadece benim yaptığım hataları seninde yapmanı istemediğimden kendi özeleştirimi yapmak istedim hakkını helal et

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
1709835007169.png
61994_360247970729729_604423047_n.jpg
165849_338725666209719_2045098256_n.jpg
179946_337653409650278_1908133468_n.jpg
223257_363543077061311_1873491078_n.jpg
318774_337653459650273_2106470864_n.jpg
390566_355243317891287_1604951929_n.jpg
536775_377745212307764_2034770943_n.jpg
548021_355497704538089_1269295145_n.jpg
404081_362215020527450_121312016_n.jpg

genel manada tasavvuf şeyleri. daha gelcek bekle ben de ayrıntılı bişeyler hazırlıyorum ama daha çok şey koycam :) bıraz ılgılenemedım.

Ekli dosyalar

• 155346_362795530474973_1200458137_n.jpg
    155346_362795530474973_1200458137_n.jpg
    102.2 KB · Görüntüleme: 308
hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
557167_359824327438760_1396674920_n.jpg
561485_352748424807443_722754801_n.jpg
581564_350991481655378_1840922092_n.jpg
644520_356871804400679_94850160_n.jpg
644709_364780613604224_451317377_n.jpg
1010181_766353286784659_1505098333997909195_n.jpg
1011089_621738544503909_713895039_n.jpg
1426750_291642061046814_7976981581364761446_n.jpg
1476134_1437110593179293_498559006_n.jpg
10436355_558304184278508_5382610219714608915_n.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hak-Batıl Mücadelesi Çevrimdışı

Hak-Batıl Mücadelesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim menzilde büyü yapıyorlar.banada yaptılar 4 yıl oldu yeni yeni kendime geliyorum tam iki seneye yakın orada kaldım.insanları kulanıyorlar.eğer aksini inkar eden varsa ALLAHIN laneti de onun uzerine olsun. ALLAH icin gibi ama daha cok şeytani işler yapıyorlar.minafıklar yalakalar ermenileri baştacı yapıyorlar.erğer garibansan köle gibi kulanıyorlar.ALLAHIN laneti onların ve erminilerin ve yahudilerin üzerine olsun.onlar yahuti ermeni köpegi kendini ALLAH dosdu diye tanıtıb insanları kandırıyorlar.

Y Çevrimdışı

Yusuf D.

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim menzilde büyü yapıyorlar.banada yaptılar 4 yıl oldu yeni yeni kendime geliyorum tam iki seneye yakın orada kaldım.insanları kulanıyorlar.eğer aksini inkar eden varsa ALLAHIN laneti de onun uzerine olsun. ALLAH icin gibi ama daha cok şeytani işler yapıyorlar.minafıklar yalakalar ermenileri baştacı yapıyorlar.erğer garibansan köle gibi kulanıyorlar.ALLAHIN laneti onların ve erminilerin ve yahudilerin üzerine olsun.onlar yahuti ermeni köpegi kendini ALLAH dosdu diye tanıtıb insanları kandırıyorlar.

Subhanallah insanlar için hidayet istemeden önce bu lanet okuma nedendir .Bize böyle bir tutum yakışmaz

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biraz yavaş.. Bu ne öfke.
Fevzettin Erol diye biri var bu cemaatte. Bu kişi kimdir bu cemaatte yeri nedir bilen bi kardeş var mı?

Muvahide.ozlem Çevrimdışı

Muvahide.ozlem

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
İslam-TR Üyesi
Hepinizden özür dilerim öfkeme hakim olamadım bir an yakında bununla ilgili konu açacağım elimde bunların cinler ile çalıştığına dair kendi çektiğim videolar var yakında deşifre edeceğim inşallah
4 gözle bekliyoruz insaAllah

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Bunların insanlara büyü yaptığına bende inanıyorum benzer başlıklarda yaşadıklarımı anlattım ama en bariz örneği bence şu adıyamana bağlı 2 tanıdığım var birgün bu arkadaşlarla otururken menzil şeyhi abdulbakinin fotoğrafını açtım bunlara gösterdim biri hemen suratını çevirdi kapat şunu diye öbürüne gösterdiğim de boncuk boncuk terledi Allahhhhh falan dedi bende sordum ne oldu diye korktum dedi. Gerçekten ne oluyor anlamak mümkün değil.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bunların insanlara büyü yaptığına bende inanıyorum benzer başlıklarda yaşadıklarımı anlattım ama en bariz örneği bence şu adıyamana bağlı 2 tanıdığım var birgün bu arkadaşlarla otururken menzil şeyhi abdulbakinin fotoğrafını açtım bunlara gösterdim biri hemen suratını çevirdi kapat şunu diye öbürüne gösterdiğim de boncuk boncuk terledi Allahhhhh falan dedi bende sordum ne oldu diye korktum dedi. Gerçekten ne oluyor anlamak mümkün değil.

Bende birinden duydum ne kadar doğru bilmiyorum maddi durumu iyi olanlara genelde musallat yapıyorlar iyi döviz bırakıyorlar diye

Adam evine dönünce belli bir süreden sonra huzursuz olup tekrar menzile gittiğinde duzeliyormus

Aynı problemde benim kayınço da çekiyor bulunduğu ilçenin dışına çıkınca panik atak huzursuzluk yaşıyor.eşime danistigimda neyden dolayı olmuş olabilir dedim kız arkadaş çevresi çok olup bulunduğu ilçenin dışına götürüp çok para harciyormus bundan dolayı babamdan supheleniyorum diyor 4 5 yıldır bu sıkıntı var