Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Gece İbadetleri, Aileye Vakit Ayırma ve Uyku Düzeni Hakkında Tavsiye Verir misiniz?

B Çevrimdışı

BARAN1984

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamlar. Ben Seher vakitlerini değerlendirmek istiyorum, ancak bazı sorularım var. Kimisi son 6 da 1 i kimiside son 3 te biri diyor. Gecenin Son altıda biri ise şu anda akşam ezanı 20.43 imsak ise 3.40 ta arası yani toplam altı buçuk saat falan yapıyor düz hesap 6 saat desek son bir saati seher vakti oluyor. Yani gece 2 buçukta uyanıp imsak a kadar namaz, tesbih, zikir vs gibi konularla ilgilenip değerlendirsem sonrasında imsak vakti girdiği için sabah namazını kılıp biraz uyusam sonrasındada sabah namazının kerahat vakti giriyor ondada uyumamak uyanık kalmak gerekiyor, gündüzde malum işte oluyorum dinlenme uyuma imkanım olmuyor, Akşamda yatsı namazını kılar kılmaz yatıp uyumakta şu açıdan doğru gelmiyor, bekar değilim bir ailem var onlarla da ilgilenmek lazım gelir gibi geliyor bana sonuçta onlarada vakit ayırmak gerekiyor, yani sonuç olarak tüm gece boyunca 3-4 saatlik uyku ile nasıl duracağım gündüz işlerimi nasıl idare edeceğim. Başka bir formülü varmı bu işin? Benim hesabımmı yanlış yoksa yaptığım hesabım doğru da uykusuzluğamı direnmek alışmak gerekiyor, kusura bakmayın lütfen biraz karışık gibi oldu soru ama başka türlü anlatamadım. Ve son bir sorum daha var eğer bu kadar az uyumam gerekiyorsa bana tavsiye verirmisiniz bu konuda rica etsem. Allah a emanet olun, saygılar

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
İmsak vaktine 30 dk kala 2 rekat veya artirabilirsin.Sabah namazini da kacirmamis ve uykunu da almis olursun.

Üst Ana Sayfa Alt