Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Günde Beş Sayfa Kur'an Okumaya Var mısınız ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
yEW4Jn.jpg

Selamun aleykum kardeslerim, her gün en az 5 sayfa Kuran (meal ya da arapca ) okuma etkinligi yapmaya davet ediyoruz. Bu vesile ile imanimizi taze ve arttirmaya yönelik amel ve ibadet yapabiliriz. Günün stres ve yogunlugu altinda 5 vakit namazimizin yaninda birer sayfa Kuran okuyarak her daim zinde kalabiliriz. Önce kendimize yararimiz olacak ve akabinde kendi güzelligimiz artacagindan ailemize ve cevremize de olumlu yönde katki saglayacaktir.

Buradaki rakam minumum olup bir tertip ve düzen icerisinde olacaktir. Malumunuz bazi dönemler belki günde 100 sayfa kuran ya da kitap okuyanlar uzunca süre kitaplardan ve Kurandan uzak kalabilmisler ve bu durum onlar icin normal bir sey olmustur.

Iste bunun olmamasi icin en cok okuyanimiz, en ilimlimizden tutun, fazla ilimle mesgul olmayan, sadece dinleyici de olsa fazla anlamamda dese tepeden tirnaga tüm kardeslerimizi Allahin kelamini okumaya davet ediyoruz.

Zuruf suresi 36 da Rabbimiz: Her kim Rahman olan Allah'ın zikrinden yüz çevirirse biz ona bir şeytan musallat ederiz. Artık o şeytan onun yakın dostudur. diyor.

Bu etkinligi öncelikle kendimiz akabinde sevdiklerimize tavsiye edip bu paylasimi sosyal medyada yayabilirsiniz.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
yEW4Jn.jpg

Selamun aleykum kardeslerim, her gün en az 5 sayfa Kuran (meal ya da arapca ) okuma etkinligi yapmaya davet ediyoruz. Bu vesile ile imanimizi taze ve arttirmaya yönelik amel ve ibadet yapabiliriz. Günün stres ve yogunlugu altinda 5 vakit namazimizin yaninda birer sayfa Kuran okuyarak her daim zinde kalabiliriz. Önce kendimize yararimiz olacak ve akabinde kendi güzelligimiz artacagindan ailemize ve cevremize de olumlu yönde katki saglayacaktir.

Buradaki rakam minumum olup bir tertip ve düzen icerisinde olacaktir. Malumunuz bazi dönemler belki günde 100 sayfa kuran ya da kitap okuyanlar uzunca süre kitaplardan ve Kurandan uzak kalabilmisler ve bu durum onlar icin normal bir sey olmustur.

Iste bunun olmamasi icin en cok okuyanimiz, en ilimlimizden tutun, fazla ilimle mesgul olmayan, sadece dinleyici de olsa fazla anlamamda dese tepeden tirnaga tüm kardeslerimizi Allahin kelamini okumaya davet ediyoruz.

Zuruf suresi 36 da Rabbimiz: Her kim Rahman olan Allah'ın zikrinden yüz çevirirse biz ona bir şeytan musallat ederiz. Artık o şeytan onun yakın dostudur. diyor.

Bu etkinligi öncelikle kendimiz akabinde sevdiklerimize tavsiye edip bu paylasimi sosyal medyada yayabilirsiniz.
Allah svt razı olsun ahi. Bu hatırlatma güzel olmuş. İnşaAllah mubarek Ramazan ayına da yaklaşıyoruz şimdi başlayanlar o mubarek ayda daha da ibadetlere sarılır ve hiç bırakmamacasına devam ederler....

R Çevrimdışı

Rosida

Üye
İslam-TR Üyesi
Tekrar başla güzel bacım İnşaAllah hayatın düzene girer ve Rabbimin izniyle bütün işlerin kolaylaşır. Seni seven bir Rabbin var bu bile sana yeter:)

inshAlaah..

Evet beni sevdiğini ben de hissediyorum çoğu kez,
hatta hücrelerime dek.
Bazen de lanetlendiğimi düşünüyorum,
Bu iki çelişik arasında dönüp duruyorum.

Beni sevmesine ihtiyacım var,
en çok buna ama,
öyle altı çizilesi.

Bi ablam vardı-hala var,
iyi ki de var-

Yine böyle bi zamanlarda -2-3 yıl evvel.-
Konuşmamız arasında demişti ki,
"Vallahi kardeşim Alemlerin Rabbi'nin rızası demek ,
Alemlere sahip olmaktan daha değerlidir."
Eve geldikten sonra hemen bu sözü defterime yazdım,
Kalbimi de unutmadım
Ki hala hatırımdadır.

Bu arada güzel duaların için de,
Allahümme amin diyorum.
İhtiyacım olan şeydi.

Söz! Ben de sana dua edeceğim.
Lakin daha samimi olur diye buraya yazmayacağım :)

SeyyidSadr Çevrimdışı

SeyyidSadr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen bende yapabildigimden değilde duzene oturunca hem amel hem imani açıdan mükemmel derecede fark oluyor bir tavsiyem daha olacak, evde boş vaktinizde bilgisayarda gezerken kuran açıp dinlemeninde faydası oluyor arabada giderken meselâ ... imani artırdığını hissedeceksiniz inş.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah subhanehu ve teala razı olsun böyle bir etkinliği başlatan ve katılan kardeşlerimden..maşaallah çok güzel bir düşünce.
İnsan Allah azze ve cellenin kelamını okuduğu zaman,anladığı zaman imanını hissediyor,kime kulluk ettiğinin farkına varıyor.
Perşembe günkü dersimizde kuran okumanın ve elinden geldiği kadar onunla amel etmenin faziletlerini,ecrini,mükafaatlarını işlemiştik.Allah rasulünün bir harf okuyana bile ecir olduğunu duyduk ve bu kitabın yanlız bizleri saadete erdirmek için indiğine bir daha şahit olduk.
Allah azze ve celleye sonsuz hamdolsun bizlere bu kitabı öğrettiği için ve son nefsimize kadarda onu okuyup anlayıp onunla amel eden mümin kullarından eylesin.
Gerçekten günde 5 sayfayı herkes okuyabilir hiç zor değil.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
İmanımızın artması gerektiği şu günlerde fazlasıyla güncel!

(Ben her gün düzenli Kur'an okuma alışkanlığımı bu etkinlik vesilesiyle elde etmiştim. Allah vesile olanlardan razı olsun. Tökezlediğim zamanlar elbette oldu ama hamdolsun Allah her seferinde yeniden bu düzene dönmem konusunda bana yardımcı oldu)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Elhamdulillah bende 5 yaşında ki oğluma eşlik ediyorum.Baba seni geçiyorum diyor :D

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
yEW4Jn.jpg

Güncel. Ben biraz bu vesile ile başlamıştım günlük kuran virdine elhamdulillah. Bu vesileyle kuran ve meal hakimiyetin artmıştı. Ben de güncelleyerek başkalarına vesile olmayı umuyorum

Üst Ana Sayfa Alt