Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Gündeme Dair

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Selamun aleykum ve rahmetullahı ve berakat

Bilindigi uzere tum İslam cografyalarında savas katlıam ve ınsanlara muslumanlara karsı yurutulen bır katlıam ve yıkım bas gostermıstır.
Muslumanların kalelerı oncelerı bıdatlar ve benzerı Islam gıbı gozuken ama ISlam dısı olan bır propagandayla zayıflatılmıs sonrasında
muslumanların araları acılmıs ve kafırler ıstedıklerını elde ettıkten sonra buyuk bır yıkıma gecmıslerdır.
Oyle bır duruma dusurdulerkı muslumanları DUSTUGUMUZ DURUMLARI goruyorsun ama mudahele edemıyorsun.Mucadele etmek gercekten profesyonellık gerektıren bır durum halıne gelmıstır.Profesyonellıkten kastım IMANEN GUCLU VE BILINCLI OLMAKTAN GECMEKTEDIR.

Musluman beldelerının cogu hılafet ıcın ayaga kalkmıs mısal olarak bakınız surıye..
Oradakı kardesler herhangı bır suca karısmadan yonetımlerını uyarmıs ve bız ISLAM ISTIYORUZ dıye cesıtlı gosterıler duzenlemıs ve bu ısteklerını dıle getırmısler.
Bundan korkan esad babası gıbı katlıamın en buyugune ımzasını atmıs ulkesını harabeye cevırtmıs ve o ulkede kı vatandaslarını kafırlere karsı satmıstır.Goruldugu uzere hala da devam etmektedır.

O ulkenın zulme ugrayan halkı da dogal olarak kendılerı savunmak ve ıslamı hakım kılmak ıcın kufre karsı bırlesıp bunu ISlam uzere muthıs bır mucadeleye cevırmıslerdır. Fakat

Gerekse ınsanların ısteklerının farklı olusları gerekse toprak vatan sevgılerı gerekse de kafırlerden yardım alma gıbı cesıtlı yollara gırıp ısı daha da cıkılmaz hale sokan gruplar su an gunumuzde olusan bu durum hem kendılerıni hemde oradakı ugruna mucadele ettıklerı halkı cok zor duruma dusurmuslerdır.
Birşelemedıklerı gıbı de cıhadlarına da buyuk zarar vermıslerdır.
Fitne demıyorum bakın cedel olmasın zarar vermıslerdır.
Tabıkıde bunları goren bılen ve yardım eden ALLAH tır.
En basta ısıdın vurdugu darbe daha sonra dıger grupların arasına sızan ajanlar grupların lıderlerını sehıt ettırıp mucahıdlerın basarılı olmalarına darbe vurmuslardır.

Sımdı ıse gruplar tereddutlu acabalar ıcınde ler.Cunku bırbırlerıne karsı bır guvensızlık olusturdu kafirler ve ısbırlıkcılerı.
Duraksadıkları her vakıt ıclerındekı hayırlı lıderlerı bır bır sehıd edılmekte.

Gercekten ımtıhanın en zorlusunu yasıyorlar ve bu da bıze gosterıyorkı ALLAH onların saflarını temızlıyor umuyoruzkı bu sene onlar ıcın hayra donusecek ve cektıklerı sıkıntıların karsılıgını her ıkı dunyadada alacaklar.
Sımdı Bu karda o goc eden kardeslerımız ınanın cok zor sartlar altındalar.
Banyo yok yemek yok su yok gıyecek yok soba yok hıcbırsey yok ve cogunun kucuk bebek ve cocuk oldugunu da dusunursek IMTIHANI GORELIM BIR HELE
O cadırın altında soba yakmadan durmanın ne oldugunu ben bılırım yemeksızlıgı o soguktan donan ayakları gercekten cok cok uzuluyorum bır kısmı ıcın bırsey ler yapabılıyoruz ama cogu o cogunluk o cocukların o annelerın bakısların babaların cıldırtan susarak goz yasları o bebeklerın aglayısları gercekten BİZ ÖLMÜŞÜZ DEDİRTİYOR VE DUNYAYA TAMAH EDIP AHIRETIMIZI UNUTMUSUZ DEDIRTIYOR.

Gelelım Talibana gercekten son 2 senede yılların vermıs oldugu emekle ve tecrube ıle kafırlere darbe ustune darbe vurdular.Ve bulundukları bolgedekı ınsanlar huzura ve rafaha kavusmus durumdalar bunun uzerıne hatta karsı saftakı askerler bıle kendılerıne katıldılar.

myanmar arakan bolgesı ve dıger afrıka bolgelerı..

Buraya gelınce gercekten nufkum tutulur hala cunku ınsanları bırer bırer parcalamaktalar ve o sekılde katledıp namuslarına ırzlarına haklarına tecavuz etmekteler.O ınsanların gercekten kacacak yerlerı yok o kufre karsı bır kısmı ayaga kalkıp bır kısmıda kacarak kurtulma pesıne dustuler.Inanın onlar ıcın bır cozum yolu gormuyorum kalıp mucadele etmelerınden baska bır tas dahı olsa atsalar bu onların lehıne donecektır.Insanları cok mazlum yılların vermıs oldugu bır somuru ıle gercekten zayıf kımseler halındeler.

Dogu turkıstan..

Cın bu bolgede muslumanları katletmek ıcın elınden gelenı yapmakta cocukları kacırmakta onlara hastalık enjekte etmekte. ve muslumanlara karsı gercekten ıcten ıce buyuk bır savas vermektedır.
Turkıstan buyuk bır ulke ve dogu kısmı en buyuk zararı goren bır kısımdır.
bu zamana kadar 40 mılyon kısıyı katlettı cın ve cogunu da hala zındanlarda tutmakta..

Dıger beldelere gelınce IRak fılıstın mısır bu ulkelerı satın alan kafırler tabıkıde bos durmamakta ınsanlara cesıtlı sıkıntılarla eza cektırmektedır.

Velhasıl yazımın sonuna gelırken..

Goruldugu uzere tum beldeler ısgal altında muslumanlara karsı baslatılmıs bır ısgal.
Eger muslumansan ve agaya kalktıysan batının gozunde sen TERORİST SİN ve ona uyan musluman ulkelercede terorist sin.

Bunun tek sebebı muslumanların bırlık olmayısı araya sokulan fıtnelerle de araların bır turlu uzlasamayısıdır.Birlik yoksa eger zafer maalesef bıze cok uzaktır.Bakın mılyonların bırlıgınden bahsetmıyorum.Hak olarak bırlıkten bahsedıyorum.
ALLAH yolunda her turlu cefaya karsı dayanıp soz verıp asla ve asla durmayacagına and ıcen er yıgıtlere Islamın oz evlatlarına ıhtıyac vardır.Bu ıs boyle olur.Eger arada İSlam olmazsa Tamam ıslam olsun ama suda olsun denılırse bu ıs asla olmayacaktır.

Cunku Ne ISlam NE de ALLAH zulcelal kendısıne ortak kosulan ıslerden uzakdır.

ALLAH Kuran Muhammed ISlam bu kuralın dısına cıkanlar goruldugu uzere hep hezımete ugradılar.

Vel hasıl kardesler ALLAH ıle olan kazanır.DAvası sadece ISlam olan ALLAH ıle beraberdır.

Sımdı bu karda kardesler NELER YAPIYOR NE DURUMdaLAR.

122416-2016-12-24-09-33-53-1.jpg

15871430_374070016280528_6144867980647907368_n.jpg

15940920_374424069578456_1761170092116212002_n.jpg

15871649_374069979613865_2876746074415976436_n.jpg

15894510_374069999613863_8489465255616702121_n.jpg

15826804_373896226297907_1231915669574401675_n.jpg

15940419_373618486325681_305899136431173605_n.jpg

Arakandakı kardeslerımız ve dıgerlerı ıcın net ortamında ve cesıtlı kaynaklarda durumları gorulebılır.
Bu durum mılyar ıcınde kı muslumanların geldıgı utanc durumudur.
Hala ekmekler copte eskı esyası dururken uzerıne yenılerını alıp gıyınmekte ayakkabılarında hıc bırsey yokkı bır aılenın karnını doyuracak parayı ayakkabıya ınfak etmekte.
Ne dıyelım ımtıhan dunyası
KArdesler bu kardeslerımız bızım ıcın cennetın anahtarlarından bır tanesıdır.
Cıhad meydanlarıda oyle.
Ahirete hesapsız gırmenın anahtarlarıdır.Bu olaylar.
Onlar sabredecek bızlerde ınfak edecegız.Hem Rabbımızı hem onları hemde kendımızı hosnut edecegız.
Unutmayalımkı MUTLU AHIRET TOPRAKLARI ALLAH IN EMIRLERINE HARFI YEN UYANLARIN ONDAN YUZ CEVIRMEYENLERIN VE ALLAH ICIN HER DAIM MUCADELE EDENLERIN OLACAKTIR.
bIRAKIN DUNYA ISTEYENIN OLSUN EBEDI AHIRET YURDU BIZE YETERDIR.

SELAMUN ALEYKUM VE RAHMETULLAHI VE BERAKAT
Fİ EMANİLLAH.
JUNDULLAH.

Üst Ana Sayfa Alt