Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Güvenlik Görevlisi Olmak Caiz midir?

N Çevrimdışı

Nickname

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum. Metroda guvenlik gorevlisi olarak calisinca kazanilan para helal mi haram mi? Metroda sadece nobet bekliyorsun. Başka bir şey yok. Helal midir maaş yoksa metroya yardim, o da devlete vergilere yardim, o da taguta yardim edildigi icin dolayli yoldan haram mı oluyor. Acil cevap lutfen. Selamün aleyküm.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum ve rahmetullah kardesim benim fikrimce helaldir cünkü direkt devletin kolluk kuvveti olmuyorsun, sonucta trafik kurallari gibi toplum yasamini duzenleyen kurallarin konulmasi seriata aykiri degil. metronun da toplum yararina bir sey olmasindan ötürü ben bir sorun görmüyorum. başka fikri olan var mi bilemem Allahualem

N Çevrimdışı

Nickname

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Konuyu inceledim. Faize vs sebep olmutorum. Sadece nornal bildiğiniz metroda guvenlik gorevlisi. Ama sonucta akbil basiyor indanlar bir şekilde vergi kesiliyor o paralardan, o vergide devlete gidiyor vs vs. Aklima bu takildi, Abdulmuiz Fida de yazarsa güncel olarak, daha genis bilgi almis olurum. Aklıma takılan sadece vergiye vesile olma mevzusu. Delilleriyle yazabilirse birisi cok sevinirim.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardesim gelir vergisi diye bir sey var yasa disi bir ticaretin yoksa illaki onu odeyeceksin. vergiden kacis yok zaten yani. konuyu üyeler arasi soru cevap kismina acmissin üyeler cevap veriyor burda Abdulmuiz Fida değil.

N Çevrimdışı

Nickname

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Vergi vermek demedim. Metro guvenliginde calistigin zaman orayı koruyorsun. Akbil uzerinden de vergi donuyor, dolayisiyla vergiyi korumus oluyorsun gibi geliyor. Bunu sormaya calistim

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nickname ahi sen Mekke'de, Medine'yi yaşamak istiyorsun : ) Allahu Teala seninde, bizimde yardımcımız olsun. Bize zilletten, izzete gidenlerden eylesin.

Urvetul Vuska Çevrimdışı

Urvetul Vuska

Üye
İslam-TR Üyesi
Tağuta vergi vermeyen mi var kardeşim. Küfre ve harama düşmediğin sürece bir sıkıntı olmaz İnşaAllah. Sonuçta hepimiz çalışıyoruz, işverenler kredi çekip maaşımızı ödediği oluyor, günahı ona. Bankada, genelevinde, içki fabrikasında, müzikolda vss. Bu tür yerler olsa çalışılmaz. Ama işveren kendisi vergi veriyor yada faiz ödüyorsa o onun sorunu. İçin rahat olsun.

Üst Ana Sayfa Alt