Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Güzel Bir Kissa

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Filistin'de tek başına yaşayan yaşlı bir adam, birgün evinin bahçesine patates ekmek ister. Fakat yaşlı olduğu için toprağı sürmeye gücü yetmez. Bunun üzerine Siyonistlerin elinde esir olan oğluna şöyle bir mektup yazar:
"Sevgili oğlum Ahmed!
Yanımda bana yardım edecek birisini bulamadığım için şimdi yanımda olmanı ve patates ekmem için evin bahçesindeki toprağı sürmeme yardımcı olmanı çok isterdim. "
Bir süre sonra babasının eline şöyle bir mektup ulaşır:
"Sevgili babacığım!
Lütfen... Senden ricâ ediyorum evin bahçesini sürme! Çünkü ben, oraya önemli bir şey gizledim. Hapisten çıktığımda onun ne olduğunu sana haber vereceğim inşaallah.
Oğlun Ahmed"
Mektubun ulaşmasından henüz bir saat geçmemişti ki, Mossad ajanları ve Siyonist askerler evi kuşattılar. Bahçenin toprağını karış karış kazımaya başladılar. Evin bahçesinde bir şey bulamayınca oradan çekip gittiler.
İkinci gün Ahmed'den babasına bir mektup daha gelir.
Ahmed mektupta babasına şöyle der:
"Sevgili babacığım!
Toprağın güzel bir şekilde sürülmüş olduğunu ümit ederim. Çünkü sana ancak bu kadar yardımcı olabildim. Başka bir şeye ihtiyacın olduğu zaman bana haber vermeni bekliyorum. Kusurumdan dolayı beni affet. Oğlun Ahmed

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
:) la bende köydekileri arayayım bütün köyü sürsünler :D

RABBİM,esaretten kurtarsın kardeşleri

Üst Ana Sayfa Alt