Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hacamat Yapilirken Karşilaşilan Bir Problem

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
HACAMAT YAPILIRKEN KARŞILAŞILAN BİR PROBLEM

Hacamat olan kişinin bu bölgesi ödemden dolayı tıkanmıştır. Bunu vakum uygularken tahmin edemessiniz. Ama kupa ile çekim yaparken takip edilirse kişi bu sonuçla karşılaşmaz.

Zaten uzman görüşüyle baktığınızda, vakum uygulanmış ancak kan gelmemiş. Gelen sıvı ödemin altında bulunan daha sıvı kıvamdaki LENF sıvısıdır. Korkulacak bir durum yoktur. Bu çok sık rastlanan bir durum değildir ama bir gerçektir.

ÇÖZÜM: Önce pis kanı alıyoruz, sonra tomurcukları bisturi ile hafif hafif patlatıp suyunu temizleyip izale ediyoruz. (Burada LENF sıvısını neden dışarı salıyoruz diye düşünülebilir? Çünkü damarından çıkmış LENF sıvısı artık tekrar damara dönmeyeceği için o bölgede gereksiz toksin olarak kalmasın diye) Sonra Kantaron yağı sürüp bandajlıyoruz. İz kalmaması için hastaya küçük bir kantaron yağı veriyoruz her gün bir defa yaranın üzerine sürüyor 1 hafta sonra tamamen iyileşiyor. Eğer Kantaron yağı sürmesseniz iz kalabilir ama kalsada mahsuru yok yaklaşık 1 ay sonra oda geçiyor.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Selam Aleykum
Varis olan bir bölgeye hacamat yapılırsa bir sıkıntı olur mu?
Bide hacamat yaparken kesmek yerine sülük koysak bir zararı olur mu?

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Selam Aleykum
Varis olan bir bölgeye hacamat yapılırsa bir sıkıntı olur mu?
Bide hacamat yaparken kesmek yerine sülük koysak bir zararı olur mu?

Aleykum selam varis için hacamat uygulaması yapılmaktadır. Yanlız hastalığın durumuna göre seans uygulaması yapılmalıdır. Uygulamada tam varis bölgenin üstüne değil etrafına olmalıdır. Hacamat yaparken kesmeden önce sülük atıp daha sonra kesilebilir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam varis için hacamat uygulaması yapılmaktadır. Yanlız hastalığın durumuna göre seans uygulaması yapılmalıdır. Uygulamada tam varis bölgenin üstüne değil etrafına olmalıdır. Hacamat yaparken kesmeden önce sülük atıp daha sonra kesilebilir.

Akhı gelemedım yanına banada lazım saglam bı rukya

Üst Ana Sayfa Alt