Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis Usulü Bilmeden, Ilmi Altyapı Oluşturmadan, Şerhsiz Hadis Okunur Mu?

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kardeşimiz hadis usulüne dair bir bilgisi olmasa, şerhsiz ve türkçeye çevrilmiş bir Sahih-i Buhari tercümesini, bir hocanın dizinin dibinde oturmadan, evinde kültür niyetine her gün şu kadar sayfa okusa, bu okuduğu hadisler hemen pratiğe dönüşen ve onu Allah Teala'ya yaklaşmaya vesile kılan hadisler olabilir mi? Yoksa kafasını allak bullak mı eder? Bu hataya düşen birçok insan görüyoruz maalesef. 2 farklı çok yakın akrabam, hayatında bir ilmihali bile baştan sona okumadıkları halde 12-13 ciltik Buhari şerhini okumaya kalkmışlardı, musaade etmemiştim. Şimdi bu videoyu izleyince elhamdulillah kararımda isabetli olduğumu anladım. Hiç merdiven 8-9 basamak birden çıkılabiliyor mu? Ya düşüp bir tarafını kıracak, ya da adım adım çıkmayı düşünemediği için olduğu yerde bekleyip kalacak.

Üst Ana Sayfa Alt