Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haince Bir Soru: İlim mi, Başörtüsü mü?

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
''İlim mi,başörtüsü mü?''

Müslüman bir bayanın karşı karşıya olduğu tercih kesinlikle bu değildir,bu soru asla müslümanca bir soru değildir,Çünkü örtünme mücadelesini kırmaya yönelik her düşünce,her tavır büyük bir ihanettir.

Yine bu soruda,zalimlerin zulmünü sorgulama gibi birşey olmadığı gibi,onların zulmünü meşru görme mantığı bile sezilmektedir.

İkincisi,müslüman bir bayanın örtüsünü vererek karşılığında alacağı şey ilim değildir,veya örtüsünü vermeyince kaybedeceği şeyde kesinlikle ilim değildir,olsa olsa diplomadır ve diplomayla elde etmek istediği işidir,parasıdır.

Üçüncüsü,''İlim mi,başörtüsü mü?''dayatmasıyla kendisinden istenilen şey de sadeca başörtüsü değildir,müslümanca bir hayattır.

Velev ki sadece başörtüsü olsa bile,örtünmenin bizim yanımızda değerinin ne olduğunu,terazinin diğer kefesindeki nelerden daha ağır basacağını ilan etmiş durumundayız.
Müslüman bir bayanın örtüsünü ve müslümanca kimliğini vererek karşılığında alabileceği şu yeryüzünde hiçbir şey yoktur.Evet,müslümanca kimliğini ve örtüsünü vererek alacağı her şey:Fe bi'se ma yeşterun-Ne kötü bir alı veriştir!

Hazreti Meryem Validemiz,sonradan kazandıklarıyla değil,Allah'ın kendisine verdiklerini,fıtratına yüklediği değerleri koruduğundan dolayı bütün bir yeryüzünün en seçkin kadını kılınmıştır!

''Vallahi terazinin bir kefesine Güneşi, Ayı, Dünyayı,Dünyadaki bütün diplomaları,sertifikaları madalyaları,alkışları,paraları ve makamları koysalar,diğer kefesinede örtüyü koysalar,vallahi benim yanımda Allah'ın emri olan tesettüragır basar!''

Evet,o örtü,mümin bir bayanın yüreğinde böyle bir makama sahip olmalıdır! Daha sonra bu inancını başta örtü düşmanları olmak üzere bütün bir dünyaya ilan etmelidir!

...alıntıdır...

Bizim Allah'ın bizim için koydugu kurallara muhalef etme,akıl yürüterek daha iyiye ulaşacagımızı sanma gibi bi hakkımız yoktur. . Zaten daha iyiye 'de ulaşamayız.
Tesettür hakkında konustugumuz bi arkadasım ''Kamu vb. yerlerde calışmak istiyorum,çünkü eşimin bana bakacagı maddi imkanı tam olarak saglayıp saglayamayacagı belli degıl.O yuzden ben çalışmalıyım dedi. .''Bizler rızkı eşimizden beklemiyoruz . Allah'tan bekliyoruz. Allah'ın razı olmadıgı şekılde davranarakta hayra cıkmayı beklemeyelim. . '
Tesettür Allah'n Kesin emridir. . tercih meselesi degil. . .

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Farz ile darulharbin ilmini kıyaslamak bile Günahtır!

C Çevrimdışı

Cihad-Gülü

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm,
Başörtümüz terazide her hal üzere ağır basar.
Başörtüsünü hakkı ile taşıyanlardan olalım inşaAllah.
Allah razı olsun.
Selametle.

Üst Ana Sayfa Alt