Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hakimiyet Allah (c.c) Aittir !

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Sizin O'nu bırakıp taptıklarınız; kendinizin ve atalarınızın takmış oldukları adlardan başka bir şey değildir. Allah, onlara hiç bir hüküm indirmemiştir. Hüküm; ancak Allah'ındır. Kendisinden başkasına ibadet etmemenizi emretmiştir. İşte dosdoğru din budur. Ama insanların çoğu bilmezler.

M Çevrimdışı

muwahhida Humeyra

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

ﺇِﻥَّ ﺭَﺑَّﻜُﻢُ ٱﻟﻠَّﻪُ ٱﻟَّﺬِﻯ ﺧَﻠَﻖَ ٱﻟﺴَّﻤَـٰﻮَٲﺕِ ﻭَٱﻷَۡﺭۡﺽَ ﻓِﻰ ﺳِﺘَّﺔِ ﺃَﻳَّﺎﻡٍ ﺛُﻢَّ ٱﺳۡﺘَﻮَﻯٰ ﻋَﻠَﻰ ٱﻟۡﻌَﺮۡﺵِ ﻳُﻐۡﺸِﻰ ٱﻟَّﻴۡﻞَ ٱﻟﻨَّﮩَﺎﺭَ ﻳَﻄۡﻠُﺒُﻪُ ۥ ﺣَﺜِﻴﺜًﺎ ﻭَٱﻟﺸَّﻤۡﺲَ ﻭَٱﻟۡﻘَﻤَﺮَ ﻭَٱﻟﻨُّﺠُﻮﻡَ ﻣُﺴَﺨَّﺮَٲﺕِۭ ﺑِﺄَﻣۡﺮِﻩِۦۤۗ ﺃَﻻَ ﻟَﻪُ ٱﻟۡﺨَﻠۡﻖُ ﻭَٱﻷَۡﻣۡﺮُۗ ﺗَﺒَﺎﺭَﻙَ ٱﻟﻠَّﻪُ ﺭَﺏُّ ٱﻟۡﻌَـٰﻠَﻤِﻴﻦَ﴿٥٤﴾ٲ

✅ Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri altı günde yaratan, sonra Arş´a istivâ eden, geceyi, durmadan kendisini kovalayan gündüze bürüyüp örten; güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah´tır. Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O´na mahsustur. Âlemlerin Rabbi Allah ne yücedir!

ARAF / 54

#YARATMAK
#EMRETMEK
#ALLAHAMAHSUSTUR
#EGEMENLİKALLAHINDIR
#HÜKÜMALLAHINDIR
#OYKULLANMA
#YARADANAŞİRKKOŞMA

M Çevrimdışı

muwahhida Humeyra

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

ﻗُﻞِ ٱﻟﻠَّﻪُ ﺃَﻋۡﻠَﻢُ ﺑِﻤَﺎ ﻟَﺒِﺜُﻮاْۖ ﻟَﻪُ ۥ ﻏَﻴۡﺐُ ٱﻟﺴَّﻤَـٰﻮَٲﺕِ ﻭَٱﻷَۡﺭۡﺽِۖ ﺃَﺑۡﺼِﺮۡ ﺑِﻪِۦ ﻭَﺃَﺳۡﻤِﻊۡۚ ﻣَﺎ ﻟَﻬُﻢ ﻣِّﻦ ﺩُﻭﻧِﻪِۦ ﻣِﻦ ﻭَﻟِﻰٍّ ﻭَﻻَ ﻳُﺸۡﺮِﻙُ ﻓِﻰ ﺣُﻜۡﻤِﻪِۦۤ ﺃَﺣَﺪًا﴿٢٦﴾ٲ

De ki: Ne kadar kaldıklarını Allah daha iyi bilir. Göklerin ve yerin gizli bilgisi O´na aittir. O´nun görmesi de, işitmesi de şâyanı hayrettir. Onların (göklerde ve yerde olanların), O´ndan başka bir yöneticisi yoktur. O, kendi hükümranlığına kimseyi ortak etmez.

KEHF/26

#GÖKTEKİLERİNVEYERDEKİLERİN
#YÖNETİCİSİALLAHTIR
#HÜKÜMRANLIĞINA
#ORTAĞIYOKTUR
#HÜKÜMALLAHINDIR

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Herkes stand açıyor,bu gidişle bende stand açıcam,hakimiyet ALLAH'ındır diye,gördüğüm her boşluğa sticker yapıştırcam.
giricem bir kitapçıya , bütün kitapların ilk sayfasına hakimiyet Allahındır stickerı yapıştırcam,avmlerde elbiselere,teknoloji marketlerine virüs yazılımı atıcam ve ne zaman internet tarayacısına tıklarlarsa homepage leri islam-tr olucak..Ve,,,
ulaşımda metroya,metrobüse,iettye..

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
Herkes stand açıyor,bu gidişle bende stand açıcam,hakimiyet ALLAH'ındır diye,gördüğüm her boşluğa sticker yapıştırcam.
giricem bir kitapçıya , bütün kitapların ilk sayfasına hakimiyet Allahındır stickerı yapıştırcam,avmlerde elbiselere,teknoloji marketlerine virüs yazılımı atıcam ve ne zaman internet tarayacısına tıklarlarsa homepage leri islam-tr olucak..Ve,,,
ulaşımda metroya,metrobüse,iettye..
olmuyor kardeş ferdi hareket müslümanların faydasına degil zararına oluyor bizim orda cami bahcesine put dikmişler cumalarda bayaram namazlarında millet puta dogru secde ediyor (ben camiye gitmiyom) benim bi abim 10 sene evveli kırdı putu yeniden diktiler ve bizim etrafımızda hep polisler vardı takibe alındık ben putun her yerine ''Hani İbrahim, babası Azer'e (şöyle) demişti: "Sen putları ilahlar mı ediniyorsun? Doğrusu, ben seni ve kavmini apaçık bir sapıklık içinde görüyorum."(en'am,74) ayetini yapıştırdım kaldırdılar bi faydası oduysa ne mutlu bana ama olmadı.Müslümanların birlik olması lazım beraber hareket etmemiz lazım müslümanlar değişik çabalar içine girmiş birinin eksiğini görsemde tekfir etsem reddetsem çabası içinde Allah şahidimdir hepsi benim islam kardeşimdir hepsinin yeri ayrıdır ama onlar bana bu gözlemi bakıyor acaba yoksa yaptıgım bi hatadan dolayı başka bir gözlemi ??? İnsanlar hata yapabilir cemaatler hata yapabilir Rabbimiz Allah azze ve celle zariyat suresi 55. ayet'te bizlere:''Sen öğüt verip hatırlat. Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir.'' buyurmadımı ??? Neden uymuyoruz bu ayete neden uyarmak hyerine başımızdan salarcasına reddediyoz müslümanlar'ın kalbi yumuşamadan birlik olamayız tek bir cemaat olamayız Rabbim müslümanları birbirine ensar ve muhacir gibi kardeş olmayı nasip etsin birbirlerine karşı kalplerine merhamet versin ve bize tek bir güç olmayı nasip etsin (Amin) esselamu aleykum...

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
olmuyor kardeş ferdi hareket müslümanların faydasına degil zararına oluyor bizim orda cami bahcesine put dikmişler cumalarda bayaram namazlarında millet puta dogru secde ediyor (ben camiye gitmiyom) benim bi abim 10 sene evveli kırdı putu yeniden diktiler ve bizim etrafımızda hep polisler vardı takibe alındık ben putun her yerine ''Hani İbrahim, babası Azer'e (şöyle) demişti: "Sen putları ilahlar mı ediniyorsun? Doğrusu, ben seni ve kavmini apaçık bir sapıklık içinde görüyorum."(en'am,74) ayetini yapıştırdım kaldırdılar bi faydası oduysa ne mutlu bana ama olmadı.Müslümanların birlik olması lazım beraber hareket etmemiz lazım müslümanlar değişik çabalar içine girmiş birinin eksiğini görsemde tekfir etsem reddetsem çabası içinde Allah şahidimdir hepsi benim islam kardeşimdir hepsinin yeri ayrıdır ama onlar bana bu gözlemi bakıyor acaba yoksa yaptıgım bi hatadan dolayı başka bir gözlemi ??? İnsanlar hata yapabilir cemaatler hata yapabilir Rabbimiz Allah azze ve celle zariyat suresi 55. ayet'te bizlere:''Sen öğüt verip hatırlat. Çünkü, hatırlatmak müminlere fayda verir.'' buyurmadımı ??? Neden uymuyoruz bu ayete neden uyarmak hyerine başımızdan salarcasına reddediyoz müslümanlar'ın kalbi yumuşamadan birlik olamayız tek bir cemaat olamayız Rabbim müslümanları birbirine ensar ve muhacir gibi kardeş olmayı nasip etsin birbirlerine karşı kalplerine merhamet versin ve bize tek bir güç olmayı nasip etsin (Amin) esselamu aleykum...
aleykum selam kardeşim,
Maalesef ki , bir çok dernek , cemaat, akil insanlar bir birinden ayrı hareket ediyor.
Bi lider yokki bizi yönlendirsin,herkes kafasına göre buyruk ediyor dediğin gibi,
Aktiflik yok, meydanlara çıkıp biz Allahın dinini hüküm kılmak istiyoruz diyen sayılı dernek var.
hepsi birleşse zaten bu belamlar ile başa çıkarız.
bizim kisi sadece bi hayal kuruntusu,oraya buraya ancak sticker yapıştırırız.
kendi kendimizi avutuyoruz başka birşey değil...

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
aleykum selam kardeşim,
Maalesef ki , bir çok dernek , cemaat, akil insanlar bir birinden ayrı hareket ediyor.
Bi lider yokki bizi yönlendirsin,herkes kafasına göre buyruk ediyor dediğin gibi,
Aktiflik yok, meydanlara çıkıp biz Allahın dinini hüküm kılmak istiyoruz diyen sayılı dernek var.
hepsi birleşse zaten bu belamlar ile başa çıkarız.
bizim kisi sadece bi hayal kuruntusu,oraya buraya ancak sticker yapıştırırız.
kendi kendimizi avutuyoruz başka birşey değil...
Herşeyin bi vakti var inşallah tüm müslümanlar beraber islam sancağını bu beldeye dikçez ama her müslümanın çabalaması lazım tebliği arttırması lazım...

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Screenshot_2017-04-16-12-59-12.png

hamza01 Çevrimdışı

hamza01

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam’a göre yeryüzünde ve gökte hakimiyet sultası yalnız Allah (c.c)’a aittir. O’ndan başka hiçbir kimseye hakimiyet konusunda herhangi bir pay yoktur.

Allah (c.c) şöyle buyuruyor:

أَفَمَنْ يَخْلُقُ كَمَنْ لَا يَخْلُقُ ۗ أَفَلَا تَذَكَّرُونَ ﴿١٧﴾

“Hiç yaratan yaratmayana denk olur mu? Öğüt almaz mısınız?”
(Nahl: 17)

İnsanları yaratan, yarattığı insanların maslahatını herkesten daha iyi bilir ve onları idare etmek için koyduğu kanunlar da en faydalı olan kanunlardır. Yaratıcının yarattıkları üzerine koyduğu kanunlar, hiçbir şey yaratmayan, bilakis kendisi yaratılmış olanın koyduğu kanunlara denk olur mu? Şüphesiz denk değildir. Bunu ancak akıl sahipleri anlar.

أَمْ جَعَلُوا لِلَّهِ شُرَكَاءَ خَلَقُوا كَخَلْقِهِ فَتَشَابَهَ الْخَلْقُ عَلَيْهِمْ ۚ ﴿١٦﴾
“Yoksa Allah’a, Allah gibi yaratması olan ortaklar buldular da yaratmaları birbirine mi benzettiler?”
(Ra’d:16)

Acaba Allah (c.c) gibi yaratıcılar mı buldular da, yalnız yaratıcının hakkı olan ibadet edilme ve hüküm koyma yetkisini onlara veriyorlar? Oysa bu yetkiler yalnız yaratıcıya aittir.

قُلْ أَرَأَيْتُمْ مَا تَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ أَرُونِي مَاذَا خَلَقُوا مِنَ الْأَرْضِ ﴿٤﴾
“(Ey Muhammed!) De ki; Allah’ı bırakıp taptığınız şeyleri görüyor musunuz? Yeryüzünde ne yaratmışlar bana göstersenize.”
(Ahkaf: 4)

Allah (c.c) dışında veya Allah (c.c) ile beraber ibadet edip hükmüne tabi olduğunuz şeyler yeryüzünde herhangi birşey yarattılar mı ki bu hakkı kazansınlar? Oysa bu hak yalnız yaratana aittir.

أَلَمْ تَعْلَمْ أَنَّ اللَّهَ لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۗ ﴿١٠٧﴾
“Bilmez misin ki; yer ve göklerin mülkü Allah’ındır?”
(Bakara:107)

لَهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ وَإِلَى اللَّهِ تُرْجَعُ الْأُمُورُ﴿٥﴾
“Yerin ve göklerin mülkü Allah’ındır. Bütün işler Allah’a döndürülür.”
(Hadid: 5)
Göklerin ve yerlerin sahibi Allah (c.c) olduğuna ve bu konuda hiç bir ortağı olmadığına göre yerlerde ve göklerde kanun koyma hakkı da yalnız O’na aittir.

وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَرِيكٌ فِي الْمُلْكِ ﴿٢﴾
“Mülkte O’na ortak yoktur.”
(Furkan: 2)

Yüce yaratıcının mülkte nasıl ki ortağı bulunmuyorsa aynı şekilde o mülkte kanun koyma hususunda da ortağı olmaması gerekir.
وَهُوَ اللَّهُ لَا إِلَٰهَ إِلَّا هُوَ ۖ لَهُ الْحَمْدُ فِي الْأُولَىٰ وَالْآخِرَةِ ۖ وَلَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ ﴿٧٠﴾
“O Allah ki; O’ndan başka ibadete layık ilah yoktur. Dünyada ve ahirette hamd O’nadır. Hüküm de O’nundur ve O’na döndürüleceksiniz.”
(Kasas:70)

إِنِ الْحُكْمُ إِلَّا لِلَّهِ ۚ ﴿٤٠﴾
“Hüküm vermek yalnız Allah’a aittir.”
(Yusuf: 40)

Bu ayetlerde hükmün yalnız Allah (c.c)’a ait olduğu ve bu konuda hiç kimsenin pay sahibi olmadığı şüphe ve te’vile mahal bırakmaksızın bizlere apaçık bir şekilde bildirilmektedir.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu nasıl başlık şirk kokuyor resmen.sen kimsin ki hakimiyeti Allah'tan alıp insanlara vermiyorsun.sanki hakimiyet Allah'tan alınabilirmiş gibi başlık atmış.Hakimiyet zaten hep O'nundur.

Şirk koklamak istiyorsan git demokrasi ve anayasaya bak. Başlıkta gayet de ozetlemis olayı hükmü Allah'tan alıp millete vermiyor mu demokrasi illeti..?

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
haricilik kokuyorrrrrr,
Hakimiyeti Allah'tan alıp insanlara vermeyecekmiş.şirk kokuyor...
zaten kardeşimiz orda şirk olduğunu beyan ediyor. Konu başlığını iyice okursan anlarsın,ne diye polemik yapıyorsun,

o kadar kardeş okudu bu konuyu, onlar bu hükmü çıkarmadı sen çıkardın ,
ne hikmetse ilk mesajında bu konuya

Ekran Alıntısı.PNG

A Çevrimdışı

analitikdüşünce

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
haricilik kokuyorrrrrr,

zaten kardeşimiz orda şirk olduğunu beyan ediyor. Konu başlığını iyice okursan anlarsın,ne diye polemik yapıyorsun,

o kadar kardeş okudu bu konuyu, onlar bu hükmü çıkarmadı sen çıkardın ,
ne hikmetse ilk mesajında bu konuya

Ekli dosyayı görüntüle 18478

Başlığı tekrar okudum fakat değişen bişe yok.anlayarak bir okumayı denesene şirk kokuyor...ayrıca ben ehli sünnetim.bu forum ehli sünnet bir forum kardeş.kişileri tekfir etmenin engeli vardır.her önüze geleni tekfir edemezsiniz.forumdaki konulara göz atınız.gerekli cevaplar fazla si ile var.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hukum ve hakimiyet ALLAH indir
Bunu amel edip savunacak olan sensin

Sen kalkip milletin dersen elbette sirk olacak

Bu konu buna binaen acilmistir.ALLAH in hukmu bellidir.

Duygusal olmaya gerek yok kisi tevbe etmeden bu hal uzere olurse ALLAH zulcelal in hukmu bellidir azab her yanini kusatacaktir.

İnsanlarda cahillik bir yere kadar ALLAH zulcelal kuluna soracak hemde dusundugu hissettigi gordugu savundugu tum detaylariyla kisi akli kittir. Belki muaf olur amma bu ALLAH in bilecegi is

Ne olursa olsun hukum ALLAH indir.
Bunu da yeryuzunde iman edenler tatbik eder.

Kisi kufru savundugu kadar İSLAM i da savunabilir degilmi ?

Kurtarilacak cok insan varda nasil olacak bilmiyorum

ALLAH islah etsin.

Hasbunallahi ve nimel

talebe9303 Çevrimdışı

talebe9303

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Başlığı tekrar okudum fakat değişen bişe yok.anlayarak bir okumayı denesene şirk kokuyor...ayrıca ben ehli sünnetim.bu forum ehli sünnet bir forum kardeş.kişileri tekfir etmenin engeli vardır.her önüze geleni tekfir edemezsiniz.forumdaki konulara göz atınız.gerekli cevaplar fazla si ile var.

Kimsenin hakimet sifatini Allah tan almaya gucu yetmez elbet. burda kast edilen her nekafar Allah in hukumlerinin deyilde beserin hukumlerinin kabul edilmesi olsada cumle sakat gibi banada sakincali geldi simdi sen deyince