Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Hakkını Helal Etmeyip İşi Yokuşa Süren Kişiye Karşı Sorumluluğum Kalkar mı?

D Çevrimdışı

Derya25

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selam Aleykum

Benim ve yengem arasında bir kırgınlık yaşandı bir kaç aydır konuşmuyoruz . Yengem benden 4 5 yaş küçük olmasına rağmen benim üzerimde hakkı büyük geçmişte beraber yaşadığımız için yemekti hizmetti vb . Bununla beraber geçen sene kpss ye çalışırken bana düzenli günlük ders çalıştırdı.Ben geçen kendisi ile helalleşmek istedim mesaj attım , ayaklarıma kapanıp özür dileyeceksin , sana o kadar ders verdim emek harcadım dedi . Bu durumun onur kırıcı olduğunu bu şekilde bir helalleşmenin olamayacağını söyledim sen bilirsin dedi . Çok fazla üstelemedim. Dün kuzenimle sohbet etmiş durumu anlatmış kuzenimde nasihat etmiş ona biraz yumuşamış . kalbinin cok kırıldıgını bana cok emek verdigini saygıyı hak ettiğini yinelemiş bundan sonra beni büyüğü bilip saygıda kusur etmeyecekse bayramda elimi öpüp hocasına yengesine saygısını sunacaksa eski muhabbete döneceğini ve helalleşeceğini söylemiş

sorum şu : ben helalleşmek için gereken adımları attım ve ücret teklifinde bulundum onur kırıcı taleplerde bulunduğu için benden sorumluluk kalkar mı

Yoksa bende emegi oldugu icin dediklerini yapmak zorundamıyım.Bu arada yengem 21 yasında biraz da cocukluguna veriyorum bu taleplerini

Teşekkür ederim

Elveravelbera Çevrimdışı

Elveravelbera

السلام عليكم
İslam-TR Üyesi
Durup dururken niye helalleşiyorsunuzki
artı geçmişte gönüllü olarak yapılan işlerde helalleşmek ne olaki.hak geçmesi zulümle olur.sizinki barışmak gibi görünüyor.sen küs değilsen suç karşı tarafındır diye düşünüyorum.çünkü mümine 3 günden fszla küslük helal değildir hükmünce küslüğü sürdüren taraf sorumludur.

Şu konuya da bakabilirsiniz;

D Çevrimdışı

Derya25

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Durup dururken niye helalleşiyorsunuzki
artı geçmişte gönüllü olarak yapılan işlerde helalleşmek ne olaki.hak geçmesi zulümle olur.sizinki barışmak gibi görünüyor.sen küs değilsen suç karşı tarafındır diye düşünüyorum.çünkü mümine 3 günden fszla küslük helal değildir hükmünce küslüğü sürdüren taraf sorumludur.
helalleşmek için el öptürüp özür diletmek istiyor benden yaşça küçük olmasına rağmen

Üst Ana Sayfa Alt