Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

HANSI DAHA ASAGILIK(KÖTÜ)-ZAMANIMIZIN KITAP EHLI YA ZAMANIMIZIN MUSRIKLERI ?

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Assalamu aleykum va rahmatullah
kardeslerim HANSI DAHA ASAGILIK(KÖTÜ)-ZAMANIMIZIN KITAP EHLI YA ZAMANIMIZIN MUSRIKLERI ?
kitap ehli-rusyada,italyada kendilerini hristiyan zann edenler
musrikler-budistleri kast etmiyorum.bizlerle bir ulkede yasayan musrikleri kast ediyorum.
yani risaletin ilk yillarinda olan musrik ve kitap ehli kast edilmiyor.
lutfen delillerlerle insallah konusalim
birde konudan yayinmayalim insallah
benim(bizim icin) icin cok onemli
Rabbim ecrinizi versin

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bana gore akhi icinde yasadigimiz toplumda bulunan musrikler daha asgilik ve kotu
en azinda allaha dil uzatmiyor coku hristiyanlar musriklerden farkli olarak

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bence ikiside ......şimdiki ehli kitap dediklerinde acaba kuranda belirtilen ehli kitapmı? bunlar tartışmalı konular .......müşrikleri mi ikna etmek ,dine karşı savaş açmış islamın ' İ ' sine bile tahammül edemeyen birilerini mi ikna etmek kolay olur?desek daha doğru olur.......ikiside bağımlılığına göre müslümanlara karşı zararlıdır ve ikna edilmesi zordur.....bağlılık ayrıdır bağımlılık ayrıdır....bağımlılık o şeye karşı kör olmuşcasına bağlanmak bir nevi kendi isteğinle kölelilik gibi ..onun dışında başka bir şeyi görememe ve hareket edememe durumu...bağlılık ise bir şeye bağlısındır ama bütün melekelerin açıktır.yanlışı idrak edebilme ve yanlıştan dönebilme ...gibi

Üst Ana Sayfa Alt