Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hasbunallahı Ve Nımel Vekıl

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Baba olanlar bılır Bu durumu

Bir babanın aglaması demek eldekı tum ımkanların tukendıgını bılmek demektır.
Bu baba bugun sahıt olduklarımızdan bır tanesı
ve bu kardesımız gıbı tum musluman beldelerınde neredeyse yuzyıldır durum aynı.

Ya bız helak olacagız Yada kalkıp İSLAMİ TUM DUNYADA HAKIM KILACAGIZ. bu ısın baska yolu yoktur.Insanlıgın yaratılısından bu zamana kadar oldugu gıbı.

Bu bır kınama yada bunun tarzı bırsey degıl.
Bız ancak nasıhat ederız.
Paylasımlarım benım nasıhatımdır.
Herkezın kendı yasamı
herkezın kendı kararlarıdır.

Cennete de gıder kendısı
cehennemede gıtse kendısıdır
Yasamı kendısınındır. Cunku

ALLAH zulcelal kulunu hur yaratmıstır.
Bizden istedigi ve olması gerekende yanlızca ALLAH ın kanun ve nızamına boyun egerek kalben baglanması gerekmektedir.
Ve ona itaat etmesı gerekmektedir.

O kurallar ınsanın yararına olan ıslerdır Cunku ınsan bunun ıcın yaratılmıstır. Rabbe kulluk ve ıbadet etmek ıcın.

Dedıgım gıbı paylasımlarım kardeslerıme nasıhatımdır.

Kararlarınızı nıyetlerınızı ıyı ve hayr yonde ılerletıp degıstırmemız gerekmektedır.
Cunku bu bıze sunulan zaman yanı dunya hayatı bız kendı ıstedıgımız gıbı degıl ALLAH ın ıstedıgı gıbı bır ınsan ve kul olmamız ıcındır.

Ve bunun sonucunda ıse ahıretımızde kendı ıstedıgımız gıbı bır hayat surebılelım dıyedir.

bu surıyede bınler dunyada mılyonlar ıcınde bır musluman kardesımız.
Cektıgı eza yı gorelım dıye

hatta paylasımlarımın genelı kardeslerımızın durumları ıle ılgılı..

Bız dıger kavımlerın dedıklerı gıbı onlardan kardeslerımızden o ınsanlardan bıze ne demeyız bız zulmetmeyız.Bız zorba degılız.

Bız hasbunallahı ve nımel vekıl derız.Ey ALLAHım emret Ey rasulum emret deyıp atımızı denıze surenlerdenız. Bız Rasulallahın ummetıyız.Ve asla rabbimiz ALLAH a ortak kosmayız.!

Vel hasıl paylasımlarımdan rahatsız olan kardeslerımın oldugunu bılıyorum

Dıger konularda paylasımlarıma ara verdıgım gıbı dunku kucuk bebebıgımızın son anları
Ve bu son vıdeodan sonra bu tarz paylasımlarım yapmayacagım
Hakkınızı helal edın benden yana tum kardeslerıme hakkım helaldır.
Hasbunallahı ve nımel vekıl.
SElamun aleykum ve rahmetullahı ve berakat.

rtx175dv.jpg

Fi emanillah.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Paylasmlarinzdan rahatsz olmadım..
Kendi adıma , haber paylasmaniz guzel bir dawranıs..Sukran

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Baba olanlar bılır Bu durumu

Bir babanın aglaması demek eldekı tum ımkanların tukendıgını bılmek demektır.
Bu baba bugun sahıt olduklarımızdan bır tanesı
ve bu kardesımız gıbı tum musluman beldelerınde neredeyse yuzyıldır durum aynı.

Ya bız helak olacagız Yada kalkıp İSLAMİ TUM DUNYADA HAKIM KILACAGIZ. bu ısın baska yolu yoktur.Insanlıgın yaratılısından bu zamana kadar oldugu gıbı.

Bu bır kınama yada bunun tarzı bırsey degıl.
Bız ancak nasıhat ederız.
Paylasımlarım benım nasıhatımdır.
Herkezın kendı yasamı
herkezın kendı kararlarıdır.

Cennete de gıder kendısı
cehennemede gıtse kendısıdır
Yasamı kendısınındır. Cunku

ALLAH zulcelal kulunu hur yaratmıstır.
Bizden istedigi ve olması gerekende yanlızca ALLAH ın kanun ve nızamına boyun egerek kalben baglanması gerekmektedir.
Ve ona itaat etmesı gerekmektedir.

O kurallar ınsanın yararına olan ıslerdır Cunku ınsan bunun ıcın yaratılmıstır. Rabbe kulluk ve ıbadet etmek ıcın.

Dedıgım gıbı paylasımlarım kardeslerıme nasıhatımdır.

Kararlarınızı nıyetlerınızı ıyı ve hayr yonde ılerletıp degıstırmemız gerekmektedır.
Cunku bu bıze sunulan zaman yanı dunya hayatı bız kendı ıstedıgımız gıbı degıl ALLAH ın ıstedıgı gıbı bır ınsan ve kul olmamız ıcındır.

Ve bunun sonucunda ıse ahıretımızde kendı ıstedıgımız gıbı bır hayat surebılelım dıyedir.

bu surıyede bınler dunyada mılyonlar ıcınde bır musluman kardesımız.
Cektıgı eza yı gorelım dıye

hatta paylasımlarımın genelı kardeslerımızın durumları ıle ılgılı..

Bız dıger kavımlerın dedıklerı gıbı onlardan kardeslerımızden o ınsanlardan bıze ne demeyız bız zulmetmeyız.Bız zorba degılız.

Bız hasbunallahı ve nımel vekıl derız.Ey ALLAHım emret Ey rasulum emret deyıp atımızı denıze surenlerdenız. Bız Rasulallahın ummetıyız.Ve asla rabbimiz ALLAH a ortak kosmayız.!

Vel hasıl paylasımlarımdan rahatsız olan kardeslerımın oldugunu bılıyorum

Dıger konularda paylasımlarıma ara verdıgım gıbı dunku kucuk bebebıgımızın son anları
Ve bu son vıdeodan sonra bu tarz paylasımlarım yapmayacagım
Hakkınızı helal edın benden yana tum kardeslerıme hakkım helaldır.
Hasbunallahı ve nımel vekıl.
SElamun aleykum ve rahmetullahı ve berakat.

rtx175dv.jpg

Fi emanillah.
Estağfurullah abi bence böyle bir düşünceye kapılıyor olman şeytanın bir vesvesesi. Sen burdaki herkese kardeşlerimizden haber veriyorsun ve bundan rahatsız olan bir müslümana diyecek söz yok. Yani evlerimizde oturmuşluğumuz, rahatlarımızı bozmayışımız, duayı bile yük görüşümüz yetmezmiş gibi birde kardeşlerimizin durumlarından haberdar olmak bizleri rahatsız ediyorsa veyl olsun bize.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Estağfurullah abi bence böyle bir düşünceye kapılıyor olman şeytanın bir vesvesesi. Sen burdaki herkese kardeşlerimizden haber veriyorsun ve bundan rahatsız olan bir müslümana diyecek söz yok. Yani evlerimizde oturmuşluğumuz, rahatlarımızı bozmayışımız, duayı bile yük görüşümüz yetmezmiş gibi birde kardeşlerimizin durumlarından haberdar olmak bizleri rahatsız ediyorsa veyl olsun bize.

Oyle degil

Rahatsiz olmaktaki kasit bu durumun aliskanlik haline gelmesidir yani zulmu gorup sessiz kalmak ve sadece bakip gonlun rahatlamasi
Sorumluluklarin unutulmasidir.
Su anda halepte hic bir hastahane kalmadi kucucuk cocuklari ihtiyarlatacak sekilde bir zulum aldi basini gidiyor
El kadar bebekler abilerim nerede kaldiniz yetisin burasi cok soguk ilac yok yemek yok bizi unuttunuzmu diyor
Yahu buna nasil dayanilir vallahi daha elim gitmiyor okuyamiyorum onlari goruyorum mucahidleri goruyorum mucadele edenleri goruyorum
Arakanda budistlerin oluye yapilmayacak iskenceleri canli canli kardeslerimize yapiyorlar musulda keza ayni filistin ayni turkistan ayni oyle haberler geliyor kardeslerimizden ki vallahi biz hem onlarin hem ALLAH in hem rasulun bu yolda omurlerini rabbine vermis ashabin yuzune nasil bakariz.
Gordugum paylastigim bilgiler % 1 i bile degil

Cok zor durumdalar rabbim bizi onlara ulastirsin gercekten daha birsey yapamiyorum.
Bundan sonra bir muslumanin davasi bir sekilde onlarin yaninda olmasidir fitneyi derhal kaldirip islam i hakim kilmadikca
Da bunun vebali tum iman ettim diyenlerindir.
ALLAH zulcelal bizi dogru yoluna iletsin ve bizi asla ayirmasin.
Tevhid sancaginin altindA hep birlikte kafirlere karsi savasmak fitneyi yeyuzunde kaldirip İslami hakim kilmayi ihsan eylesin
Ben kardeslerimi seviyorum ALLAH zulcelal sizleri hayirla mukafatlandirsin.
Selamun aleykum ve rahmetullah