Hâtırat 🍁

Firak

"Ben öleceğim; fakat İslâm aziz kalacak."
Süper Moderatör
Üye
Esselamu Aleykum.

Hanım köşemizin ilk konularından 🍁

Konu başlığımız Hâtırat. Konuya bu ismi vermemde ki maksat, gün içinde yahut geçmişimiz de yaşadığımız bizi etkileyen, ders çıkardığımız, ibret aldığımız bir hatırayı sunmak.
Ne demiş şair "Netice itibariyle her insan kendi başına âlemdir. Ve Allah âlemlerin Rabbidir."
Bundan mütevellit kıymetli âlemleriniz ile yolumuza tecrübeler, nasihatler, ibretler sermenizi talep ediyoruz.

Selametle kalın.

Deniz

İyi Bilinen Üye
Üye
Hayırlı olsun diyeyim ben de.

Bu sitede okumuştum galiba, bir yerde anne ve babamızı telefon rehberimize kaydederken Cenneti çağrıştıran şekilde kaydetmek öneriliyordu. Sonuçta Allah rızası için öff bile demememiz gerekiyor ama kolay değil. Babam da sağolsun pek zıt bir insandır, ona karşı kalbim yumuşasın diye onu Cennet Kapısı diye kaydetmiştim. Bir süre sonra her görüştüğümüzde hatırlatılan böyle bir yazı olunca elhamdülillah kalbim yumuşadı. Şimdi ne söylese tebessümle karşılıyorum, tavsiye ederim.

Muddessir

İyi Bilinen Üye
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Üye
Bugun benim için pek degerli @Sena Farisi ve @Firak kardeşimle buluştum.. Elhamdülillah uzun bir aradan sonra onları görmek cok güzel bir his yaşattı. Lakin ne kendilerine ne de muhabbetlerine doyabildim. Ama öyle olması gerekiyor. Çünkü birbirimize doyarsak kardeşliğimiz kopar belki. Gerçek ve hakiki doygunluk cennette inşaAllah..

خادم العلم

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Üye
Bugun benim için pek degerli @Sena Farisi ve @Firak kardeşimle buluştum.. Elhamdülillah uzun bir aradan sonra onları görmek cok güzel bir his yaşattı. Lakin ne kendilerine ne de muhabbetlerine doyabildim. Ama öyle olması gerekiyor. Çünkü birbirimize doyarsak kardeşliğimiz kopar belki. Gerçek ve hakiki doygunluk cennette inşaAllah..
Rabbim cennet ehlinden eylesin bizleri. Son nefeste iman üzere canımızı alsın Azimuşşan.

Firak

"Ben öleceğim; fakat İslâm aziz kalacak."
Süper Moderatör
Üye
Elhamdulillah. Sevgimizi aksettirebilmek birbirimize dünyanın en güzel şeylerinden bence. Kardeşliğe ve kardeşlere doyum olmuyor hakikatten hele sizler gibi kıymetli kardeşler ile buluşunca.
Kardeşlik büyük nimet.

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Üye
"Hiç kıskanmadım" desem, yalan olur muhakkak... : /

Rabbim Cennetinde buluştursun bizleri; evveli dünyada da olsa güzel olur elbet )

Bugüne bir de benden hatıra:

İlçemize yeni taşınmış bir hanım ile yolda her rastlaştığımızda, ayaküstü sohbet sohbeti aça aça en nihayetinde arkadaş olduk. "Yol üstü, satır arası derslerden, derin ev derslerine geçiş" ise bugüne kısmet oldu ) Doldurulmuş ama içilemeden soğumuş çaylar eşliğinde, konuşmaktan ses telleri kısılmış şekilde misafirliği bitirdik elhamdülillah ) Din adına dünyada dönen işlerin farkında olmayan ama fıtratı temiz kalmış bu kardeşimiz, ayet ve hadisler eşliğinde her ne anlattı isem "delili görür görmez" hakka teslim oldu. Doğrusu yoldaki kısa kısa konuşmalarımızdan böyle olacağını biliyordum; elhamdülillah Rabbim tahminim üzere güzel, bereketli bir gün yaşamak nasip etti.

Arkadaşımın adı bende saklı, siz onu "yol arkadaşım" diye bilin )

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Üye
Sizde de mutlaka oluyordur:

Ne zaman hayırlı bir işe yönelseniz, bir başka işle önünüz kesilir.

Kapı daha çok tıklanır,
Telefon daha çok çalar,
En zor yemekler istenir,
En olmadık ev işi kazaları çıkar.

Ve bilmem farkında mısınız: Saydıklarımın tamamı sabır dolayısıyla sevaba ulaştıran bir başka kapıdır..

Özetle: Bir kapıyı açmak için zorlarken uyanık olun; kendiliğinden açılmış kapıları kaçırmayın inşaAllah )