Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru ‘Hayat Eve Sığar’ Uygulaması Yayınlandı! Riskli Bölgeler Nereler?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanları takıp etme
amaçlı bır uygulama sankı kişi nerede ne yapıyor gıbı ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Kod gelmiyor yoğun galiba

Bi bakim cevremde var mi :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akıllı telefonlarda gps zaten mevcud. Bulunduğun yere göre Enfekte bölgesinde olup olmadığını gösteriyor. Bunun yanında detaylı bilgiler de var e Nabız gibi.

Programı ındırdım lakın baya bır kayıt işlemı var gps kapalı olsa bıle nerrdesın nereye gıttın senı sureklı takıpte uygulamanın acık olmasına gerek yok.

Ha kendıme çip takmişim ha bunu ındırıp kullanmısım 🙂

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Akıllı telefonu kullanmıyarak iyi yapıyorsun. )))
Bir program indirirken "medyaya ulaşma" izni isteyen uygulamalara en başta uzak dururdum. Şimdi öyle hale geldi ki "alın, alın, tüm izinler sizin olsun, bilmediğiniz ne kaldı ki" diyorum )

İşin özü whatsapp facebook'un, instagram facebook'un, herhangi birisi tüm rehbere, kişilere ulaşabiliyor ve kamera vs izinleri varken, aynen "akıllı telefon kullanmayarak(!)" pek iyi yapıyoruz )

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akıllı telefonu kullanmıyarak iyi yapıyorsun. )))

Abı o oyle degıl :) mısal ıphone da temel uygulamaların guvenlıgı apple dadır bundan sonrası yanı farklı dıstan yukledıklerın baskasının elındedır.

Androıdde de yıne oyle sen dıs kaynaklı ındırdıgın zaman vırus gıbı dusun senın haberın olmadan herseyıne ulasabılmekte. Ios da uygulamayı yuklerken androıddede uygulama ıcı bılgılerde yada store da yazmaktadır.

Telefon tamır edııom ben yaa😁

Oyle yanı abı gsm uretıcılerı genelde kullanıcılarını satacak eylemlerde bulunmaz 🙂

Dıkkat edersek onemli şahıslar genelde ıphone kullanır cunku tamırı zor verı alması zor kullanması zor illet bırsey.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akıllı telefonlarda
Programı ındırdım lakın baya bır kayıt işlemı var gps kapalı olsa bıle nerrdesın nereye gıttın senı sureklı takıpte uygulamanın acık olmasına gerek yok.

Ha kendıme çip takmişim ha bunu ındırıp kullanmısım 🙂
Akıllı telefonları kullanarak bizi takip etmek isteyenlerin işlerini kolaylaşlaştırıyoruz zaten. Takip ediliyormuyum acaba diye sağa sola bakmamıza gerek yok. ☺

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akıllı telefonlarda

Akıllı telefonları kullanarak bizi takip etmek isteyenlerin işlerini kolaylaşlaştırıyoruz zaten. Takip ediliyormuyum acaba diye sağa sola bakmamıza gerek yok. ☺

İşte o kısmında hata var dıyorum kardesım 🙂 sıfır aldıgın cıhazda oyle yok ama sonradan yukledıklerınle buna sen ızın verıyorsun

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşte o kısmında hata var dıyorum kardesım 🙂 sıfır aldıgın cıhazda oyle yok ama sonradan yukledıklerınle buna sen ızın verıyorsun
Kullandığımız akıllı telefonların yüzde doksandan fazlası google işletim sistemiyle çalışır ve telefondaki asıl uygulamalar olmadan çalışmaz. Bu uygulamalardan herhangi birini sildiginde telefonda sıkıntılar çıkar.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Whatsapp kullanılması yeterli ) Facebook hesabım vardı, bir dönem kullanmadım kaldırdım. Verileri de silmiştim kaldırırken, güncellemeleri de kaldırıp fabrika ayarlarına getirdim. Bir zaman sonra tekrar kullanmak üzere kurdum, beni daha giriş yapmadan adımla karşıladı ) Normalde verileri silmek, bizimle ilgili herşeyin unutulması demek olmalıydı oysa ) Dedim "herhalde tel no'm ile kayıt olmuştum, ordan tanıyor, numaramı kaldırıp e-postaya çevireyim.. " Tekrar uygulamayı fabrika ayarlarına çevirdim, tam giriş yapacağım, ve bir baktım face beni tekrar adımla karşılıyor ) Önerilen arkadaşlara da bakarsak, hiç tanışmadığım uzak akrabalara kadar bir dolu yakınım, rehberime hiç kaydolmamış kişiler.

Ve whatsapp da onların, ve instagram da, özetle zaten sizi bunlar biliyorsa, başkaları bilmese de olur )

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Whatsapp kullanılması yeterli ) Facebook hesabım vardı, bir dönem kullanmadım kaldırdım. Verileri de silmiştim kaldırırken, güncellemeleri de kaldırıp fabrika ayarlarına getirdim. Bir zaman sonra tekrar kullanmak üzere kurdum, beni daha giriş yapmadan adımla karşıladı ) Normalde verileri silmek, bizimle ilgili herşeyin unutulması demek olmalıydı oysa ) Dedim "herhalde tel no'm ile kayıt olmuştum, ordan tanıyor, numaramı kaldırıp e-postaya çevireyim.. " Tekrar uygulamayı fabrika ayarlarına çevirdim, tam giriş yapacağım, ve bir baktım face beni tekrar adımla karşılıyor ) Önerilen arkadaşlara da bakarsak, hiç tanışmadığım uzak akrabalara kadar bir dolu yakınım, rehberime hiç kaydolmamış kişiler.

Ve whatsapp da onların, ve instagram da, özetle zaten sizi bunlar biliyorsa, başkaları bilmese de olur )
Evet aynen öyle.

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yakayı bir kaptırmaya gör bir daha kurtulamazsın bunlardan. ☺

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kullandığımız akıllı telefonların yüzde doksandan fazlası google işletim sistemiyle çalışır ve telefondaki asıl uygulamalar olmadan çalışmaz. Bu uygulamalardan herhangi birini sildiginde telefonda sıkıntılar çıkar.
İos ıcın bılmemde androıd bunun ıcın var bır proglamla telefonun butun sıstemını ele gecırebılıyorsun herneyse 🙂
Ben pek guvenlı bulmadım

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
İşin bir de pozitif tarafından bakalım: bunları bilen kimse, bir daha kendini hiç yalnız hissetmez )

E Çevrimdışı

Ebuabdullah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde haberlerde izlemiştim evinde karantinada olan bir çok kişi telefonlarını evde bırakarak sokağa çıkmışlar. 😀

Üst Ana Sayfa Alt