Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hazreti Muhammed Türk'tür - Namık Kemal Zeybek

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
images

ESKİ KÜLTÜR BAKANI NAMIK KEMAL ZEYBEK, HZ. MUHAMMED'İN TÜRK OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Alanya Türk Ocağı tarafından düzenlenen “Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye” konulu konferansta konuşan Namık Kemal Zeybek, 8 bin yıllık dünya tarihinin en önemli milletinin Türk Milleti olduğunu, insanlığa medeniyeti öğretenin de Türkler olduğunu söyledi.

Türk Milleti'nin kökünün Sümerlere dayandığını öne süren Zeybek, ”Peygamberimiz, Hazreti Muhammed'in kökü Sümerlerden gelmektedir. Dolayısıyla Hz. Muhammed de Türk'tür” dedi.

Dünyada ilk rüşveti de Sümerlerin başlattığını ileri süren Zeybek, şunları söyledi:

“Dünyada uygarlığı başlatan toplum da Türk Milleti'dir. Dünya tarihi Türklerle başladı. 600 yıl boyunca dünyayı Osmanlı yönetti ve bugün dünyanın pek çok ülkesinde Osmanlı'ya herkes saygı duyuyor. Aslında bugünkü Batı ülkelerinde yaşayan vatandaşların da soyu Türk'tür. Batılılar mevcut dininden vazgeçip kendilerine yeni dinler aramaya çalışıyor. Kendi kiliseleri boş.”

Namık Kemal ZEYBEK

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya Alevilerle uğraşacağınıza içinizdeki Müslüman görünümlü Ateistlerle uğraşın.
Alevler tüm 72 millete hep aynı gözle bakıyorlar ve bizim kabemiz insandır diyorlar.
Ayrıca onu bunu zorla Türk yapmaya da çalışmıyorlar. VESSELAM

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Alevler tüm 72 millete hep aynı gözle bakıyorlar ve bizim kabemiz insandır diyorlar.
aslında bir nevi haklısınız
alevilerin dinleriyle uğraşacağımıza içimizdeki hatta forumumuzdaki müslümanım! deyip tevhidden,şirkten,küfürden,tağuttan bihaber insanlara yönelmemiz bencede çok isabetli olur nitekim tertemiz dinimizi bu gibi akidesi bozuk olanlar en çok kirletmeye çalışıyorlar...

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesela siz olabilir misiniz musluman gorunumlu kafir? Ironi yok, gercekten soruyorum.

Foruma geldiginizden beri sanki hep inanc bozucu ve fitne fesat cikarici seyler paylasiyorsunuz. Bir tek islami konu actiginizi ve takip ettiginizi gormedim.

Not; Benim alevilerle sorunum yok ama sizden ciddi anlamda supheliyim.

Fatih20 Çevrimdışı

Fatih20

Üye
İslam-TR Üyesi
Mesela siz olabilir misiniz musluman gorunumlu kafir? Ironi yok, gercekten soruyorum.

Foruma geldiginizden beri sanki hep inanc bozucu ve fitne fesat cikarici seyler paylasiyorsunuz. Bir tek islami konu actiginizi ve takip ettiginizi gormedim.

Not; Benim alevilerle sorunum yok ama sizden ciddi anlamda supheliyim.
Ben de sana gerçeği söylim ben çağdaş bir müslümanım hiç kimseye hakaret etmem. Mesela hangi konuda hakaret var.Atatürkçü bir çizgideyim. Alevileride seviyorum çağdaş müslümanlarıda seviyorum. Ama kafir değilim. İYİ AKŞAMLAR

KAPANIŞ SÖZÜ . İslamiyet sadece namaz oruç değildir. Her şeyi okuyup araştırmak paylaşmak üretmektir. İYİ AKŞAMLAR.
İstemeden birinizi kırdımsa özür dilerim.

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de sana gerçeği söylim ben çağdaş bir müslümanım hiç kimseye hakaret etmem. Mesela hangi konuda hakaret var.Atatürkçü bir çizgideyim. Alevileride seviyorum çağdaş müslümanlarıda seviyorum. Ama kafir değilim. İYİ AKŞAMLAR

KAPANIŞ SÖZÜ . İslamiyet sadece namaz oruç değildir. Her şeyi okuyup araştırmak paylaşmak üretmektir. İYİ AKŞAMLAR.

mustafa kemal müslüman mıydı?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bir musluman; dininin lideri Hz. Muhammed varken, dinsizligin liderinin cizgisinde neden olsun, cok matah birseymis gibi bir de bununla ovunsun...

Allah hidayet etsin. ( Bir turlu kapatamadiginiz kapanis sozunuze cevaben benim de kapanis cumlem bu ).

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

İlk olarak Alevileri sevdiğini söylüyorsan sana Rasulullah'ın şu sözünü hatırlatmak bize vaciptir:
"Kişi sevdiği ile beraberdir"
Atatürkçü biz çizgide olan ise Müslüman olamaz. Kabesi insan olanda ehli kınleden sayılmaz!

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya akıl tutulması yaşıyor bu insanlar herhalde. Dünyada bize yecüc mecüc diyen var. ne peygamberi ne türkü? Güleyim geçeyim dedim bir de mesajları gördüm. Bence yeni üyelerin konu açmasına da bir sınır getirmek lazım. Var olan konulara yazmak zorunda bırakılsalar asıl fikirleri ortaya çıkacak. Onun yerine forum Aslan kaplan böcek timsah videosu ve dede Korkut hikayeleriyle doluyor.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya akıl tutulması yaşıyor bu insanlar herhalde. Dünyada bize yecüc mecüc diyen var. ne peygamberi ne türkü? Güleyim geçeyim dedim bir de mesajları gördüm. Bence yeni üyelerin konu açmasına da bir sınır getirmek lazım. Var olan konulara yazmak zorunda bırakılsalar asıl fikirleri ortaya çıkacak. Onun yerine forum Aslan kaplan böcek timsah videosu ve dede Korkut hikayeleriyle doluyor.

Yok o kadar abartmaya gerek yok, zaten üye olanların çoğu soru sormak için üye oluyor :D
Limit vb bir uygulama glebilir aslında ama. Her gün şu kadar konu hakkı gibi, bu sayede baş edip temizlemek moderasyon için kolay olur

Nefer-i Guraba Çevrimdışı

Nefer-i Guraba

xxxxxxxxxxxxx
İslam-TR Üyesi
"Ey insanlar! "Rabbiniz birdir. Babanızda birdir. Hepiniz Ademin çocuklarısınız. Adem ise topraktandır. Arabın arap olmayana arap olmayanın da arap üzerine üstünlüğü olmadığı gibi kırmızı tenlinin siyah üzerine siyahında kırmızı tenli üzerinde bir üstünlüğü yoktur. Üstünlük ancak takvada Allahtan korkmaktadır.
||Veda hutbesinden

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Heh kardesim; ben de ayni seyi diyecektim.

Yeni uyeler; belli konularda ve/ya belli sayi mesajdan once konu acamasinlar.

Hatta bilgisayar/donanim forumlari da buna ornektir. Mesela direk 2.el konusuna mesaja izin vermezler. Sadece guvenlik icin degil, site baska amacla kullanilmasin diye.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Putun da kâfir kulu.da

Üst Ana Sayfa Alt