Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hd Video Veya Çok Kaliteli Video Nasıl Hazırlanır

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum kardeşlerim

Belki daha iyi bilem bir kardeşimiz vardır diye sormak istedim mesela aşağıdaki video gibi kaliteli video nasıl hazırlanır veya render yapılır vegas 10/13 kullanıyorum

Aleykum selam,

akhi ben biraz netten arastirdim buldugum videolar/bilgiler güzel anlatiyor ama fransizca:) yani isine yaramaz
ama sen galiba video degil bilen kisilerden öneri istiyorsun, eger video istersen sana link atayim:kedicik:

ama genede buldugum bir yaziyi paylasmak istiyom, belki isine yarar:)

Burada ilk olarak Windows Media Player 11i seciyoruz [2]
Ardından 6.4 mbps Hd 1080-24 video Seciyoruz [3[
Son olarak Customa Tılıyoruz[4]

8 mbps HD 1080 - 30p Video seciyoruz [5]
CBR seciyoruz [6]
Windows Media Audio 9.2 seciyoruz [7]
192 kbps,48 khz stereo A/V CBR seciyoruz [8[

8 Mbps HD 1080-30p Video [9]
CBR Seciyoruz [10]
Windows Media video 9 [11]
Hight Defination(1440x1080] [12]
29,970 Ntsc [13]

8 Mbps HD 1080-30p [14]
BEST i seciyoruz [15]
ok'a tıklıyoruz [16]

Kaydete tıklıyoruz ve kaydediyor

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum kardeşlerim

Belki daha iyi bilem bir kardeşimiz vardır diye sormak istedim mesela aşağıdaki video gibi kaliteli video nasıl hazırlanır veya render yapılır vegas 10/13 kullanıyorum

we aleykum selam abi. inşaAllah bildiklerimi anlatmaya çalışıcam.
HD video yapmak istiyorsan Tarık Yıldız akhinin dediği gibi video HD olmalıdır. ama eğer sony vegas ta renderleme işlemi iyi yapılmazsa pek kaliteli bir Hd video yapamazsın. sony vegasta renderden önce videolar video satirindayken videonun uzerine sağ tıklayıp çıkan sayfanin en aşağısında pro.. diye bişeyle başlayan butona tıklandığında açılan sayfada ust üste üç kutucuk göreceksin. genellikle ilk kutucuk işaretli olur sen üçüncüsünü işaretlemelisin .disable... diye başlar. bu uygulama videoda olusan görüntü bozukluğunu giderir. (video sırasında olusan görüntü bozuklukları. yoksa kalitesiz görüntüyü netlestirmez). abi bu renderle ilgili önemli bir kaç şey daha var burda anlatılması çok zor. youtubede renderleme ile ilgili videolar var.ben de onlardan öğrendim.

Bide abi video hazırlamada kullanılan efektler onemlidir.mesela verdiğin videoda video kesitleri arasında ki kırmızı geçiş efekti gibi eğer bu video sony vegasla yapılmışsa; büyük ihtimalle geçiş efektide cok kısa bir videodan oluşuyordur vu kısa videoyuda iki video arasına koyarak geçiş olarak kullanmıştır ve tabikide kısa video altına da geçerken çıkardığı geçiş sesi eklenmistir. yani eger ben bu videoyu Sony vegasla yapsaydim bu şekilde yapardım :) Allahualem

ama verdiğin videodaki efektler o kadar güzel ki sanki sony vegasla yapılmamış gibi. belkide after efektlede yapılmış olabilir.

abi, youtube de sony vegasla ilgili güzel eğitim videoları var. onlardan faydalanabileceğini düşünüyorum. çünki ben çok faydalandim o videolardan.
Sony vegasla ilgili soracağın bişey varsa eğer biliyorsam yardım ederim inşaAllah.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum selam
öncelikle sana verilecek tafsiye video kalitesi vidyonun çekim kalitesine bağlıdır
sen sende mevcut olan videolardan film yapmak istersin yoksa resimlerden kaliteli film yapmak istersin hangisi?
not bana kişisel bağlantı kurabilisin bu konu hakkında yardımcı olmamı istersen