Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Helal Kesim Olup Olmadığını Bilmeden Satılan Ette Satıcı Sorumlumudur ?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.
iş ararken 2 tane eleman arayan yer buldum biri market yetiştirilmek üzere kasap arıyor oraya sormayı düşündüm ama sonucta et satıyor sattığı etlerin helal kesim olması gerek ve benim nasıl bir et sattıkları konusunda fikrim yok böyle bir iş yerine başvurmalımıyım ? ikincisi ise araba tamircisi oradada üstün yağ kara oluyor nasıl abdest gusül alacağım aklıma takıldı bu araba yağları abdeste manimidir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah;

İş başvurusu yapmak istediğiniz kasaba etlerin (hayvan) nasıl kesildiği, İslami usûllere göre hassasiyet gösterib uyulub uyulmadığını sorub bilmeniz evvela müslüman olarak sonrada işe başvurmak isteyen eleman olarak hakkınız ve sorumluluğunuz gereğidir.

Araba tamircileri de namaz kılar, abdest alırlar. Sabun ve türevleri her türlü yağı kiri çıkartmaktadır.

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam we rahmetullah;

İş başvurusu yapmak istediğiniz kasaba etlerin (hayvan) nasıl kesildiği, İslami usûllere göre hassasiyet gösterib uyulub uyulmadığını sorub bilmeniz evvela müslüman olarak sonrada işe başvurmak isteyen eleman olarak hakkınız ve sorumluluğunuz gereğidir.

Araba tamircileri de namaz kılar, abdest alırlar. Sabun ve türevleri her türlü yağı kiri çıkartmaktadır.
Peki böyle yağların yıkadıktan sonra kalan izleri rengi abdeste mani midir

Üst Ana Sayfa Alt