Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

HER AN DOMUZ TEHDİTİ ALTINDA YAŞIYORUZ

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Gönderen:huseyin Tarih: 10.02.2008 Saat: 17:27
HER AN DOMUZ TEHDİTİ ALTINDA YAŞIYORUZ…

Toplum olarak bu kadar bilinçsiz, bu kadar bilgisiz olursak olacağı budur. Geçen gün gıdacılıkla ilgili büyük bir Federasyonun Genel Başkanı bize telefon açtı. “Hocam karşımda deri uzmanı bir arkadaşım var. Üzerimde olan deri ceketin domuz derisinden yapıldığını iddia ediyor. Şaşırıp kaldım. Şimdi ne yapmam lazım?” diye bizden bir cevap istedi.

“Ne yapacaksın? Başkasına veremezsin. Hemen çıkarıp atacaksın. Atacaksın amma, önce etiketine bak, kullanılan derinin cinsi hakkında açıklama yapılmamışsa, hangi firmadan aldıysan, o firmanın yetkilisinin suratına atacak ve hesap soracaksın. Sen utanmıyormusun Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya diyerek güzelce haşlayacaksın.” Diye telkinde bulunduk.

Domuz derisinden yapılmış bu ceket ne yazık ki büyük ve çok muteber bir giyim firmasının da bir ürünü imiş. Biz bu firmaya neden domuz derisini kullanıyorsun diye soru sormuyoruz. Neden etiketine bu ürün domuz dersinden yapılmıştır diye yazmadın diye soru soruyoruz. Çünki benim tüketici olarak bu hakkımı gasbedemezsin. Ayrıca hangi sistemde olursa olsun devlet benim bu en temel hakkımı korumak zorundadır. Bu hakkımı gasbedenleri cezalandırmak zorundadır.

Biz bu konuda yıllardır uyarı vazifemizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Biz Müslümanlar olarak her zaman ve her yerde şu kararlılığı herkese göstermeliyiz dedik:

“Müslüman olarak biz demeliyiz ki “ Arkadaş! Yiyen yesin, kullanan kullansın besleyen beslesin, satan satsın, ama ben yemek istemiyorum, kullanmak istemiyorum. İrademin dışında, bilgimin dışında, beni aldatarak kimse bana dinimde haram kılınan bir maddeyi yedirme ve kullandırma hakkına sahip değildir.”

Ve aldatanlara karşı da asla sessiz kalmayalım. Haklarımızı sonuna kadar korumaya çalışalım. Bu bizim insan olmanın en tabii, en temel hakkımızdır. Bu bilinç altında olalım, eğer inançlarımıza saygı gösterilmesini istiyorsak, eğer inançlarımıza uygun yaşamak istiyorsak.

Bu konuda sitemizde daha önce çok önemli yazılar yayınladık. Bu vesile ile bu yazıları tekrar okumamız faydalı olacaktır.

DOMUZ DERISI VE DOMUZ KILI
İLACTA DOMUZ KOZMETIKTE CENIN
DOMUZ DERISINDEN MAMUL GIYIM ESYALARI
BIR OTEL CALISANIN KORKUNC ITIRAFLARI

http://www.gidaraporu.com/her-an-domuz-tehdidi_g.htm

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah razı olsun ablacık. gıdaraporu.com un bu konudaki yıllardır takındığı hassasiyeti bilmekteyim. rabbim davalarını daim eylesin. bizi bilgilendirdiğin içinde teşekkürler... :cemaat

raba_84 Çevrimdışı

raba_84

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bende ekmek yapımında kullanılan koruyucu maddelerin içinede de domuz yağı olduğunu duydum
:mücahit :mücahit

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
amin ecmain hocam aslinda hep bilinenlerde :üzgünüm ki bir turlu ders almak istemiyoruz sanki bizler

ayriyeten guzel bir yer ve arastirmalarina soyle goz attim da :helalsana Rabbim yollarini daim eylesin

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sevgili raba kardesim malesef hic tahmin edemeyecegimiz seylerin icerisinde var olmayan yok

sekerler, cay sekeri , yerken acaba hangisinde ne var ne yok diye cok dusunuyor insan kimini biliyoruz ama egerki bilmeden yediriyorlarsa o zaman vay hallerine cunku mahser gunu herbirinin yakasinda olmayacakmi ellerimiz :asabi

Üst Ana Sayfa Alt