E
Çevrimdışı
Kullanıcı hesabımın tüm gönderilerim dahil olmak üzere silinmesini istiyorum.
Abla, yazdıkların için teşekkür ederim. Ben yıllarca Haricilerin içinde, onların düşünceleriyle meşguldüm. 16 yaşındayken onların içindeydim, 25 yaşlarındayken onlardan ayrıldım, Allah'a hamdolsun. Hepsini çok iyi tanıyorum. Ancak bu forumda sadece Ebu Hanzala ve Übeydeleri Harici olarak biliniyor. Buna rağmen, Recep Baltacı'nın videoları yıllar öncesinden bu sitede paylaşılıyordu. Halende paylaşılıyor. Neden Ebu Hanzala ve Übeydelere yapılanlar Baltacı'ya yapılmıyor? Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, Recep Baltacı'nın da akidesi Müslümanları tekfir etmek üzere olan bir akidedir. Kendisi "cehalet mazaret değildir" der, ama olabilir de der. Burada bir ayrım yapmadığı için o da o konumdadır. Bu yüzden forumda sadece iyi Hariciler paylaşılıyor, kötü Hariciler paylaşılmıyorsa ya buna göz yumuluyordur ya da bilgisizliktendir. Meal konusuna gelince, artık tartışmak veya bu konuya girmek istemiyorum. Üyeliğimin silinmesini istiyorum, bu konuda kararlıyım. Okuyan-okumayan herkese hakkımı helal ediyorum. Yazdıklarınız için teşekkürler, ama artık kararım kesindir. Selametle.Es selamu aleykum kardeşim,
Kimse yazmadan önce söyleyeyim: tüm mesajların silinmesi mümkün değil, çünkü silinen mesajlar sebebiyle karşılıklı konuşmalarda kopukluk oluşuyor ve konuların anlam ve bütünlüğü bozuluyor.
Bununla birlikte, bu isteğinizin sebebini anlıyorum, belli ki bu konu:
Soru - Meal ve Siyer Tavsiyesi Verir misiniz?
Selamün Aleyküm hayırlı geceler elimde diyanet işleri başkanlığı tarafından yayınlanan Kur'an Meali mevcut, bunun haricinde sizce bir meal edinmek gerekir mi elimde olan meal şimdilik işimi görür mü birde siyer olarak Salih Suruç yazmış olduğu eser var bu yeterlimi yoksa farklı bir yazarın...islam-tr.org
Şahsen yaşadığınız durum için üzgünüm, amacınız farklıdır eminim. Ancak site kurallarında bu kişinin paylaşımı yasaktır, uzun bir müddettir bu böyle.
Bununla birlikte, forum disiplini adına, sizden hariç olarak:
Üyelerimizi uyarırken, başkalarına duyduğumuz haklı öfkeleri bir anlığına kenara koyup, şu ayeti hatırlamayı keşke başarabilsek:
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla
Muhammed Allah'ın elçisidir. Beraberinde bulunanlar da kâfirlere karşı çetin, kendi aralarında merhametlidirler.
Fetih Suresi 29. Ayet
İfadeleri okuduğumda doğru olmayan, hakaret olabilecek hiçbir şey görmedim. Ancak sertlik hissediliyor.
Şeytan pusudayken, bize göre "bir miktar sert, bunda ne var" denilenilecek bir şeyin, karşı taraf için etkisi büyük olabiliyor.
Bunu yıllar boyu yaşadık, ben de eskiden öyleydim ve şu yazdıklarımı gözlemledikçe değiştim. Değişmeyi zorunlu gördüm çünkü. İnsanlar bizim düşüncelerimizi bilmez, yeri gelir sözlerimiz bile önemsiz kalır ama hissettirdiklerimiz akılda kalıcı yerleşir.
Bu kardeşimizi az-çok takip ettiğim için biliyorum ki isteyerek yanlış bir şey yapmaz. Ona binaen bunları açıktan yazmak istedim, böyle durumlar görmek beni ziyadesiyle üzüyor. Yasaklar yine kalsın, onlara tek çift sözüm yok. Sadece yasakların ne olduğunu ifade ederken, biraz daha sakin inşaAllah.
Esselamu aleykum we rahmetullah kardeşim,Abla, yazdıkların için teşekkür ederim. Ben yıllarca Haricilerin içinde, onların düşünceleriyle meşguldüm. 16 yaşındayken onların içindeydim, 25 yaşlarındayken onlardan ayrıldım, Allah'a hamdolsun. Hepsini çok iyi tanıyorum. Ancak bu forumda sadece Ebu Hanzala ve Übeydeleri Harici olarak biliniyor. Buna rağmen, Recep Baltacı'nın videoları yıllar öncesinden bu sitede paylaşılıyordu. Halende paylaşılıyor. Neden Ebu Hanzala ve Übeydelere yapılanlar Baltacı'ya yapılmıyor? Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, Recep Baltacı'nın da akidesi Müslümanları tekfir etmek üzere olan bir akidedir. Kendisi "cehalet mazaret değildir" der, ama olabilir de der. Burada bir ayrım yapmadığı için o da o konumdadır. Bu yüzden forumda sadece iyi Hariciler paylaşılıyor, kötü Hariciler paylaşılmıyorsa ya buna göz yumuluyordur ya da bilgisizliktendir. Meal konusuna gelince, artık tartışmak veya bu konuya girmek istemiyorum. Üyeliğimin silinmesini istiyorum, bu konuda kararlıyım. Okuyan-okumayan herkese hakkımı helal ediyorum. Yazdıklarınız için teşekkürler, ama artık kararım kesindir. Selametle.
İlgili kişiler hakkında daha evvel ben de duyumlar aldım, hatta başka isimler de hatırlıyorum ama net bilmediğim için isim beyan etmem doğru olmaz. Ama genel olarak bu konuda doğrusu ben de hemfikirim, benzer kişiler ise ayrımsız yasak olmalı veya hiçbirisi yasak olmamalı.Abla, yazdıkların için teşekkür ederim. Ben yıllarca Haricilerin içinde, onların düşünceleriyle meşguldüm. 16 yaşındayken onların içindeydim, 25 yaşlarındayken onlardan ayrıldım, Allah'a hamdolsun. Hepsini çok iyi tanıyorum. Ancak bu forumda sadece Ebu Hanzala ve Übeydeleri Harici olarak biliniyor. Buna rağmen, Recep Baltacı'nın videoları yıllar öncesinden bu sitede paylaşılıyordu. Halende paylaşılıyor. Neden Ebu Hanzala ve Übeydelere yapılanlar Baltacı'ya yapılmıyor? Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, Recep Baltacı'nın da akidesi Müslümanları tekfir etmek üzere olan bir akidedir. Kendisi "cehalet mazaret değildir" der, ama olabilir de der. Burada bir ayrım yapmadığı için o da o konumdadır. Bu yüzden forumda sadece iyi Hariciler paylaşılıyor, kötü Hariciler paylaşılmıyorsa ya buna göz yumuluyordur ya da bilgisizliktendir. Meal konusuna gelince, artık tartışmak veya bu konuya girmek istemiyorum. Üyeliğimin silinmesini istiyorum, bu konuda kararlıyım. Okuyan-okumayan herkese hakkımı helal ediyorum. Yazdıklarınız için teşekkürler, ama artık kararım kesindir. Selametle.
Aleykum selamEsselamu aleykum we rahmetullah kardeşim,
Ummu Aişe ablanın da belirttiği gibi ifadem biraz sert olmuştur hakkını helal et..
Biraz bizim açımızdan da bakacak olursan; iman ve küfür savaşı her açıdan, her yönden şiddetle devam ederken, buna mukabil Allah swt rızası için herşeyini feda edip cihad sahalarında bulunan bir avuç müslümana ihanet edip onları bile tekfir edenlere karşı olan bu tavırlarımızın bazen sert görünmesi, bazen de niyeti bu yönde olmayanlara da yansıması maalesef istemeden olan durumlardır..
Recep Baltacı aşırı tekfir hastası değildir.
Bu konuya gelirsek, daha önce belirtmiştim, aşırı değilse de sonuçta havaricdir.Recep Baltacı aşırı tekfir hastası değildir.
Sağolasın abla, cematten kopmayacağım, Allah azze ve celle'nin dilemesiyle inşAllah. Zaten Allah azze ve celle dilerse yakın zamanda cemaatten dolayı hicret etmeyi düşünüyorum. İyi yazıların için teşekkür ederim. Kararım kesin. Aleyküm selam, Allah'a amanet olun.İlgili kişiler hakkında daha evvel ben de duyumlar aldım, hatta başka isimler de hatırlıyorum ama net bilmediğim için isim beyan etmem doğru olmaz. Ama genel olarak bu konuda doğrusu ben de hemfikirim, benzer kişiler ise ayrımsız yasak olmalı veya hiçbirisi yasak olmamalı.
Eğer bizlerin net anlamadığı bir farklılıkları var ise de, ki olabilir; bunun duyurularda net ifade edilmesi gerekir ki, kimsenin aklında "neden" diye bir soru kalmasın.
Bu arada kararına saygı duyuyorum kardeşim, ki dediğim gibi az-çok takip ettiğim ve düşüncelerini az-çok bildiğim bir kardeşimizsin. Bu şekilde huzurlu olacaksan bu senin için doğru olandır.
Son olarak, bir zamanlar cemaatten uzaklaşanlar için verdiğin bir öğüdü hatırlıyorum, Allah radı olsun. Burası değilse bile, başka yerde ama illaki bir şekilde bu tehlikelere karşı her daim farkındalığını yüksek tutmaya devam etmeni Rabbimden dilerim.
İlerde bir gün vazgeçip geri dönmek istersen de, istersen yeni bir üyelikle gelebilirsin. Geçmişte bunu yapmış biri olarak söylüyorum: geçmişi unutup, sıfırdan başlamak isteyenler için güzel bir yol. Her 5-10 yılda bir yeni bir insana dönüşüyoruz ve geri dönüp baktığımızda bazen istemediğiniz hatıralar görmek huzursuz edebiliyor; ona binaen.
Allah'a emanetsin diyeyim, es selamu aleykum kardeşim.
Allah swt seni hayırla mukafatlandırsın kardeşim..Aleykum selam
Hakkım helal olsun, herkese olsun bu yazımı okuyan kardeşler.
Bu delile ihtiyac duyar kardeşim, gördüğüm hiçbir videosunda doğrudan harici özelliklerine şahid olmadım.Bu konuya gelirsek, daha önce belirtmiştim, aşırı değilse de sonuçta havaricdir.
Amin kardeşim, ecmain. Sizi de inşAllah.Allah swt seni hayırla mukafatlandırsın kardeşim..
Doğrudur, aradan yıllar geçti zaten onların cematindeydim. Bunun delilini ispat etmek zor olabilir, ancak siz de bilirsiniz ki bizler emin olmadan bir Müslümana, haricide olsa, iftira atamayız. Buna arşın üzerinde olan Allah azze ve celle de şahittir. Kulaklarımla bizzat ondan duymuştum. Tabii aradan yıllar geçti, dediğim gibi ispat edemem ama duyduklarımdan eminim. Allah'a cc emanet olun.Bu delile ihtiyac duyar kardeşim, gördüğüm hiçbir videosunda doğrudan harici özelliklerine şahid olmadım.
Kardeşim duyduğun cümle şu aşağıdaki ise;Amin kardeşim, ecmain. Sizi de inşAllah.
Doğrudur, aradan yıllar geçti zaten onların cematindeydim. Bunun delilini ispat etmek zor olabilir, ancak siz de bilirsiniz ki bizler emin olmadan bir Müslümana, haricide olsa, iftira atamayız. Buna arşın üzerinde olan Allah azze ve celle de şahittir. Kulaklarımla bizzat ondan duymuştum. Tabii aradan yıllar geçti, dediğim gibi ispat edemem ama duyduklarımdan eminim.
Zaten kendisi de cehaletin mazeret olabileceğini söylemiş. Yani "olabilir de" dediği an muayyen tekfirde ısrarcı olmadığını ifade etmiş oluyor. Diğer bir ifade ile "mazerettir" diyenleri tekfir etmiyor en azından. Biz de cehalet her zaman her yerde mazerettir demiyoruz ki. Cehalet; kişiye, durumuna, bulunduğu maddi ve manevi ortama, konuya vs vb bazı hâllere göre mazeret olabilir de olmayabilir de..Kendisi "cehalet mazaret değildir" der, ama olabilir de der.