Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Hıçkırıkla Ağlayan Bir Çocuk Gördüm, Elindeki Kâğıt Parçasını Bölerek Yiyordu

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yermuk kampından bir tanık: “Hıçkırıkla ağlayan bir çocuk gördüm. Elindeki kâğıt parçasını bölerek yiyordu"
hickirikla-aglayan-bir-cocuk-gordum--elindeki-k-git-parcasini-bolerek-yiyordu.jpg

Suriye'de rejimin ablukasından dolayı açlıktan ölümlerin başladığı ve "kedi eti yenebilir" fetvasının verildiği zamanda Yermuk kampında bulunan Rukiye Abdullah (30) yaşadıklarını ve kamptaki dramı anlattı.

Suriye'de 5 yılı aşkın süreden beri devam eden iç savaşta insanların sadece silahlarla öldürülmediğini, ülkede, rejim ve milis güçlerinin ablukası altında bulunan birçok bölgede aylarca gıda ve temel ihtiyaç maddelerinden mahrum bırakıldığını belirten Abdullah, insanların ölüme terk edildiğini belirtti.

Abdullah şöyle devam etti:

"Bir ekmek kırıntısından dahi mahrumduk. Özellikle kampta son 4 ayı 'su çorbasıyla' geçirdik. Karnımızı doyurabilmek için suya baharat ekliyorduk. Siz insanların kedi eti yediğini duydunuz belki, ama ben gözlerimle gördüm. Sokakta çocukların karton parçalarını yediklerini gördüm. Çöplerden yenebilecek bir şey aradıklarını gördüm. Etrafta hiç bir şey yoktu. Paran olsa bile alacak bir şey bulamazdın. Rejim bizi öyle bir ablukaya aldı ki, kampa hiçbir şey giremez durumdaydı.”

Altunsu Çevrimdışı

Altunsu

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya üstat benim anlamadığım arabistan'daki olsun dünya'da olsun o kadar zengin müslüman insanlar var bu duruma nasıl göz yumuyorlar petrol zenginleri milyar dolarlarını yatırımlarını paralarını hep avrupa ülkelerine yatırıyor. Böyle durumları haberleri görünce insan kendinden utanıyor acıkcası. Yarın bir gün bunların hesabı biz müslümanlardan sorulacak Allah bize diyecek müslüman müslümanın kardeşidir dedim sizlere sizler kardeşlerinize sahip cıkmadınız. derse cevabımız ne olacak bilmiyorum.. Ne televizyondaki haberlere bakmak istiyorum nede böyle haberler görünce okumak istiyorum. kendimi suçlu hissediyorum. bir inan olarak..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya üstat benim anlamadığım arabistan'daki olsun dünya'da olsun o kadar zengin müslüman insanlar var bu duruma nasıl göz yumuyorlar petrol zenginleri milyar dolarlarını yatırımlarını paralarını hep avrupa ülkelerine yatırıyor. Böyle durumları haberleri görünce insan kendinden utanıyor acıkcası. Yarın bir gün bunların hesabı biz müslümanlardan sorulacak Allah bize diyecek müslüman müslümanın kardeşidir dedim sizlere sizler kardeşlerinize sahip cıkmadınız. derse cevabımız ne olacak bilmiyorum.. Ne televizyondaki haberlere bakmak istiyorum nede böyle haberler görünce okumak istiyorum. kendimi suçlu hissediyorum. bir inan olarak..

yani akhım cok zengın olsanda ablukayı asıp yardım edemiyorsun
Cogu gelen yardımları ya rejım bombalıyor yada ele gecırıyor sıkıntı burada bu
İHH mesela yardımlarını kendı gonullulerı ıle bombalar altında yapıyor buda ayrı bır konu
İnsanların gozu dünya susu ıle kapalı durumda su an
Bilemiyorum
Allah celle celeluhu yardım etsin bizlere.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İnsani yardımlar Türkiye üzerinden yapılıyor. Türkiye'nin muhattabı ise ÖSO. Bu grubun eline geçen çok az şey ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Para edecek ne varsa satıyorlar, kalanı da ihtiyaç sahiplerine.

Üst Ana Sayfa Alt