Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hilal Tv'de Hadis Aykırılığı

karatasyas Çevrimdışı

karatasyas

Yasin Karataş
İslam-TR Üyesi
17.03.2011 tarihinde saat 11:30 civarında yayınlanan bir programda Hilal TV'lerindeki programda Ayşe Asuman ZENGİN Hanımefendi şöyle bir ifade kullandı: "Günümüz şartlarında çocuğa 10 yaşında namaz kıldırmaya çalışmak yanlıştır. Günümüz şartlarına uygun yeni içtihada ihtiyaç vardır." Bu ifadeyi şiddetle kınıyorum. Hadislere olan mesafelerini biliyor olmakla beraber bunları TV'lerinde kusuyor olmaları çok canımı sıkıyor. Konuyla ilgili açık hadisler varken, Sn. Ayşe Asuman ZENGİN Hanımefendi'nin, Allah Rasulü yanında bir toz zerresi kadar değeri olabilir mi, hiç? Bugün söylediğini yarın yalanlayan psikolog, pedegog vs. mesleklerdeki zevatın kanaatleri de en fazla bu kadar değerlidir. Esefle kınıyorum.

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
bende örnek vereyim adam 6:00 okula geliyor 5:30 kalkım sabah namazını kılmıyor ve diyorki günümüzde okul farzdır okul hayatımızı kurtarıyormuş . ama namaz kılmayacakmış okul farzmış.

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Asıl yanlış olan 5-6 yaşındaki çocukları haftanın 5 günü her sabah bir putun önüne dizip ayin yaptırmaktır. Bu ablaya bir de bunu sorun bakalım buna ne diyecek? 6 yaşındaki kızla evlenmek sübyancılıktır diyenlere fahişeler gibi elbiseler giydirip dansöz elbisesi giydirip oynatanları sormalı. Kaldı ki evlenmek demek ilişkiye girmek değildir. Peygamberin Aişe ile 9 yaşındayken birlikte olmasına sübyancılık diyorlar. Küçük yaşta kızlarla evlenmesini savunmadığım gibi Allah'ın yasaklamadığı birşeyi de birilerine yanlış geliyor diye red edecek değilim. Bu konuda hadis olmasına rağmen bazıları tarihi bilgilerden yola çıkarak Aişe'nin evlilik yaşını büyük göstermeye çalışıyorlar. Ben bu konuda hiçbir şekilde taviz vermiyorum, vermeyi de düşünmüyorum. Çünkü ben onların ahlak değerlerine kulluk etmiyorum, Allah'a kulluk ediyorum. Ben bu konuyu onların ahlak anlayışları için red etmek yerine onları kendi silahlarıyla vurmaya çalışıyorum. Adamlara 9-10 yaşlarında anne olmuş "kadın"lardan bahsediyorum aha bak taptığın doğa kanunları, bilim de buna engel değil diyorum, kabul etmiyor çünkü bu onun dininie yani İslam düşmanlığı dinine terstir. Sizlere tavsiyem; Bütün sistemleri, felsefeleri, ideoloji ve düşünce akımlarını yıkmadan İslam'ı yerleştirmeye kalkışmayın, ayağınız tökezleyebilir. LA İLAHE demek Allahu alem mevcut olan tüm herşeyi red etmek ortalığı bunlardan arındırıp temizlemektir. Siz hiç mevcut evi yıkmadan o evin üzerinde yeni bir ev yapılmaya çalışıldığına şahit oldunuz mu? İşte red etmeden kabul etmek de buna benzer. Önce mevcutları yıkacağız sonra da İLLALLAH diyeceğiz -ki yapımız sağlam olsun. Şu anda mevcut sistemler kendilerini akla, mantığa ve bilime dayandırdıklarını iddia ederler ama koskoca bir YALANdır. Bunlar Mesih Deccaldir. Yani yalancı iyilerdir. Bunlar "biz ancak ıslah edicileriz" diyen bozguncu fitnelerdir. Bunlar asıl Mesih olan yani Kutsal olan din yerine sahte, yalancı dinlere kutsiyet atfedip ona tapınırlar. Bunu da dinsizlik adına yaparlar ama aslında dinsizlik, din düşmanlığı onların dinidir. Evrensel değer dedikleri herşey bu dinsizlerin dinidir. Bunlar bunlara kutsiyet atfederler. işte yaşam hakkı kutsaldır, özgürlük bir başkasının özgürlüğünü sınırlamadan herşeyi yapabilmektir yani anlamı özgürlük adı altında her türlü haltı yemek mübahtır vs. Bunların hepsini red ediyorum. İslam dininden başka kutsallık ve İslam dini sınırlarından başka hiçbir sınır tanımıyorum. Konunu dışına çıktım gibi biraz ama yazma ihtiyacı hissettim. Hakkınızı helal ediniz. Kusurum varsa affola. Allahu alem.

E Çevrimdışı

enes malik

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş 611 peygamber (s.a.s)in hanımlarindan (r.a)bahsederken 'annemiz ' yada 'radıyallahu anha 'diye ilave edersek daha güzel olur.Çünkü Allahu teala kitabında şöyle buyuruyor :
(Peygamber, mü'minler için kendi nefislerinden daha evladır ve onun zevceleri de onların anneleridir. Rahim sahipleri (akrabalar) de, Allah'ın Kitab'ında birbirlerine öteki mü'minlerden ve muhacirlerden daha yakındır. Ancak dostlarınıza maruf üzere yapacaklarınız başka; bunlar Kitap'ta yazılmış bulunmaktadır.) Ahzab 6

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın. Onun ve diğer annelerimizin yeri herhangi bir kadından değil herhangi bir mümine kadından dahi daha başkadır. Allah Aişe annemizden İslam'a olan hizmetlerinden ötürü razı olsun. Genelde ben onlara olan saygı ve sevgimi içimden ifade eder dışarı yansıtma gereği duymam. Yanlış anlama gerçekten merak ettiğim için soruyorum; Bunu (sevgi ve saygımız) dışarı yansıtmamız gerektiği konusunda da bir nas var mı?

Üst Ana Sayfa Alt