Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hüdapar:yemenle Ilgili Basın Açıklaması

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suudi Arabistan’ın öncülüğünde Yemen’e yönelik askeri müdahale, ümmet içinde mezhep temelli çatışma ve savaşların alevlenmesine sebep olacak nitelikte tehlikeli bir girişimdir. Yemen’de Husilerin yönetimi ele geçirmeye yönelik girişimine çoğunluğu körfez ülkesi olan pek çok İslam ülkesinin katıldığı askeri harekat, ülkede Sünni ve Şii çatışmasını derinleştireceknitelikte bir müdahaledir. Suriye meselesinde başta İran, Türkiye ve Suudi Arabistan olmak üzere İslam ülkelerinin içine düştüğü suni kamplaşmanın yıkıcı sonuçları ortaydayken, bundan ders almayan bu ülkelerin yeni bir fitnenin ateşini yakmaya çalışmaları kabul edilemez. Pek çok ülkede birlikte ve barış içinde yaşayan, farklı mezheplere mensup Müslüman halkın, iktidar mücadelesine mezhep temelinde alet edilip çatıştırılmasını kınıyor ve mahkum ediyoruz.

Yemen’de bugüne kadar yaşanan huzursuzluk ve çatışmalara ses çıkarmayan ülkelerin, emperyalistlerin izni ve desteği ile müdahale kararı alması, iyi niyetli bir adım değildir. Darbe gerekçesi ile askeri müdahaleyi gündeme getiren ülkelerin yakın geçmişte Mısır’daki kanlı darbeye verdikleri örtülü veya açık destek, söz konusu müdahalenin ilkesel değil ülke veya zümre çıkarına dayandığını göstermektedir. Hele ki Mısır’ın darbe sonrası oluşturulan gayrimeşru iktidarının askeri desteği ile bu müdahaleye girişilmiş olması, başlı başına bir fecaattir.

HÜDAR PAR olarak İslam ülkelerinde mezhep temelli yaşanan iç çatışmaları ve bu çatışmaları körükleyen nitelikteki dış müdahaleleri tehlikeli buluyor, tarafları bu fitneye alet olmama konusunda dikkatli olmaya davet ediyoruz. Suriye meselesinde yaptığımız uyarıların dikkate alınmaması sonucuyaşanan ve yaşatılan iç çatışmanın ortaya çıkardığı yıkım ve ölümlerden ibret alınması gerektiğini hatırlatıyoruz.26.3.2015

HÜDA PAR
GENEL MERKEZİ

Not:Bizleri particilikten koruyan Allah'a hamdolsun.

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende böyle düşünüyorum

6EEagML.png

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
rezil adamlar, hüda par'ın bu açıklaması bile başlı başına bir sapıklık hatta riddet suçu bile olabilir.Lanet olasılar.Suriyede de uyarı yapmışlarmış ne için esed'i korumak için.Sanki anlamıyoruz salağız ya.Cihad edince(suriyedeki cihad) ölümler tabiki olacak.Kan akmadan cihad olur mu?her iki taraftan da kan akması normal.Normali bu zaten.Bu ne saçma bir uyarıdır.

ek olarak yemen kısmı da tam bir rezillik bu adamlar iran rejimi yanlısı husi hareketini hatta iran rafizi rejimini bile müslüman görüyor.Şia avamından bahsetmiyorum(ki ben onları da tekfir ederim zatende mesele o değil) yani tağutları müslüman görüyor bunlar avamı geçtim.Yazıklar olsun alçaklar.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insallah bu gibi sebebler tr hizbindeki samimi insanlarin gercegi gorup uyanmasina vesile olur.

166-167. İki birliğin karşılaştığı gün sizin başınıza gelenler, ancak Allah'ın dilemesiyle olmuştur ki, bu da, müminleri ayırdetmesi ve münafıkları ortaya çıkarması için idi. Bunlara: "Gelin, Allah yolunda çarpışın; ya da savunma yapın" denildiği zaman, "Harbetmeyi bilseydik, elbette sizin peşinizden gelirdik" dediler. Onlar o gün, imandan çok, kâfirliğe yakın idiler. Ağızlarıyla, kalplerinde olmayanı söylüyorlardı. Halbuki Allah, onların içlerinde gizlediklerini daha iyi bilir.

168. (Evlerinde) oturup da kardeşleri hakkında: "Bize uysalardı öldürülmezlerdi" (
Suudi Arabistan’ın öncülüğünde Yemen’e yönelik askeri müdahale, ümmet içinde mezhep temelli çatışma ve savaşların alevlenmesine sebep olacak nitelikte tehlikeli bir girişimdir. Yemen’de Husilerin yönetimi ele geçirmeye yönelik girişimine çoğunluğu körfez ülkesi olan pek çok İslam ülkesinin katıldığı askeri harekat, ülkede Sünni ve Şii çatışmasını derinleştireceknitelikte bir müdahaledir. Suriye meselesinde başta İran, Türkiye ve Suudi Arabistan olmak üzere İslam ülkelerinin içine düştüğü suni kamplaşmanın yıkıcı sonuçları ortaydayken, bundan ders almayan bu ülkelerin yeni bir fitnenin ateşini yakmaya çalışmaları kabul edilemez. Pek çok ülkede birlikte ve barış içinde yaşayan, farklı mezheplere mensup Müslüman halkın, iktidar mücadelesine mezhep temelinde alet edilip çatıştırılmasını kınıyor ve mahkum ediyoruz.

Yemen’de bugüne kadar yaşanan huzursuzluk ve çatışmalara ses çıkarmayan ülkelerin, emperyalistlerin izni ve desteği ile müdahale kararı alması, iyi niyetli bir adım değildir. Darbe gerekçesi ile askeri müdahaleyi gündeme getiren ülkelerin yakın geçmişte Mısır’daki kanlı darbeye verdikleri örtülü veya açık destek, söz konusu müdahalenin ilkesel değil ülke veya zümre çıkarına dayandığını göstermektedir. Hele ki Mısır’ın darbe sonrası oluşturulan gayrimeşru iktidarının askeri desteği ile bu müdahaleye girişilmiş olması, başlı başına bir fecaattir.

HÜDAR PAR olarak İslam ülkelerinde mezhep temelli yaşanan iç çatışmaları ve bu çatışmaları körükleyen nitelikteki dış müdahaleleri tehlikeli buluyor, tarafları bu fitneye alet olmama konusunda dikkatli olmaya davet ediyoruz. Suriye meselesinde yaptığımız uyarıların dikkate alınmaması sonucuyaşanan ve yaşatılan iç çatışmanın ortaya çıkardığı yıkım ve ölümlerden ibret alınması gerektiğini hatırlatıyoruz.26.3.2015

HÜDA PAR
GENEL MERKEZİ

Not:Bizleri particilikten koruyan Allah'a hamdolsun.
)
diyenlere, "Eğer doğru sözlü insanlar iseniz, canlarınızı ölümden kurtarın bakalım!" de.

Al imran

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Yemen’de bugüne kadar yaşanan huzursuzluk ve çatışmalara ses çıkarmayan ülkelerin, emperyalistlerin izni ve desteği ile müdahale kararı alması, iyi niyetli bir adım değildir. Darbe gerekçesi ile askeri müdahaleyi gündeme getiren ülkelerin yakın geçmişte Mısır’daki kanlı darbeye verdikleri örtülü veya açık destek, söz konusu müdahalenin ilkesel değil ülke veya zümre çıkarına dayandığını göstermektedir.

verecek pek bi cevapları yok . akp bile suudan daha dürüst bu hususta .

bu da azzam kardeşin mynet kaynaklı haber mesajından alıntı:

• Suudi Arabistan, 10 ülkenin katılımıyla Yemen'de askeri operasyon başlattı. Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap ülkeleri, Yemen’de Şii Ensarullah Hareketi’nin (Husiler) ilerleyişini durdurmak için askeri müdahalede bulundu. Operasyona 100 savaş uçağı ve 150 bin asker ile katılan Suudi Arabistan, 10 ülkeden oluşan koalisyonun, kayıplara karışan Yemen Cumhurbaşkanı Abdurrabu Mansur Hadi’yi desteklemek için harekete geçtiğini açıkladı.Hadi'yi El Kaide'yle mücadelede önemli bir müttefik olarak gören ABD de operasyona lojistik yardım ve istihbarat desteği yaptığını duyurdu.

böylece bopeşçırağının burnunu bu bölgeye sokuşu da anlam kazanmış oldu .

Benim fikrim ise Suud şiadan daha çok güneyinde ikinci bir Işid veya el nusra yapılanması istemiyor ve müdahale ediyor yönünde ABD nin desteği de bu yüzden zaten İranda bi iki göstermelik hır gür edip sivil garantisi alırsa kısa sürede olay hallolur .Böylece akp selefi harekete karşı tezkere rekoruna yenisini eklemiş oldu "çaktırmadan".

Hayırlısı amin !

Son düzenleme:
R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
komedi ve rezillik. Madem iç karışıklıktan rahatsızsınız, o halde bu durumun baş sorumlusu olan iran şeytanı hakkında bir çok kez basın açıklaması yapmanız gerekirdi samimiyetsiz açıklamalar.yani iran suriyeye giriyor sünni müslümanları kesiyor yemende keza öyle ırakta öyle ses yok karışıklık olmuyor suud aynısını yapınca bu adamların kardeşlik damarları kabarıyor. subhanAllah. Allah bunları ıslah etsin lüblanlı şii molla dahi iranın gerçek yüzünü görüp açıklama yaparken bunlar neyin kafasını yaşıyor bilmiyorum.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.A.
husiler adım adım ilerlerken ve oranın halkıda buna razı değilken bu hurdapartisi ses vermedi, demekki onlar için sevindirici birsey. Oyunları bozucu hareket görünce de hemen demeç veriyor. Allah akıl versin

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Takiyye partisi bunlar canları acıdı mı içlerinde itliği kusuyorlar.Bu özellikleri şia babalarından kapmışlar...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Açıklamayı okuyorum okuyorum ama riddete ve hakarete sebeb olmasına neden olan durumu göremiyorum..
Allah aşkına,şu açıklamada sorun olan hususu bir kardeş bana ön yargısız ve adaleti gözeterek anlatabilirmi?Hüdapar demişki...Bu mesele ümmet içerisindeki fitneyi daha alevlendirir,iranıda katarak bu fitne ateşinden korunmaya çağırılmış,Abd destekli müdahaleye sıcak bakmamış ve sonuçlarının yıkıcı olacağını belirtmiş,suriyedeki tabloyu göstermiş,suriye şuanda sizce ne durumda?yüzbinlerce ölü,milyonlarca muhacir,yaralı ve yıkılan şehirler..bu durmu biz değil,onlar yaşıyor,bize hava hoş,evi yıkılan,evinden ceset çıkan biz değiliz sonuçta,suriye halkı ne durumda diye düşünmüyoruz?Allah aşkına biri bana desinki..devrimin amacı halkı zalim esadtan kurtarmak ve islami bir yönetim değilmiydi?yıllar oldu,çıkan fitneden etkilenen halk ve msülümanlar olmadımı?ışidin yaptıklarını nereye koyacağız?tüm bunları yanyana getirince,dikkat aynısı yemende olmasın demekten daha doğal bir durum ne?Abd destekli bu savaşın amacının islam olmadığı sadece çıkar hesapları olacağını belirtiyor,bunu heppimizde belirtmiyormuyuz?hüdapar deyince neden suçlu ve hakarete maruz kalıyor.Hüdapar bence doğru bir tesbitte bulunuyor?herkes çıkarları gereği bu savaşa girişiyor,neden suriyeye müdahale etmiyorlar?kısacası hiçmi doğru bir tesbiti yok bu hüdaparın?eğer maksat üzüm değil,bağcıyı dövmekse,el hak diyeceklerinize itirazım olmaz,ama biride çıkıp adalet gereği bu açıklamayı masaya yatırsın ve birazcıkta hüsnü zanla ele alsın mübarekler,biliyorum sende onlardansın,onun için büyle demen normal diyeceksiniz,ama inanın mesele o değil,hüdapar baştan beridir,bu ümmetin içerisinde şia,sünni çatışmasından hep kaçındı ve mesajlarıda bu yöndedir,anlaşılmadığı nokta bu,onun için artık hüdapar bişey deyince velevki doğru söylese bile,zihinlerdeki kalıp tutmuş anlayış olduğu için,hemen hucum ve taarruz başlıyor,sadece biraz öfke ve nefreti bir kenara bırakıp,ilkesel olarak adalet gereği bu metni ele alıp,eleştirilecek yeri eleştirin,ama doğruyada doğru deme erdemini hep beraber göstersek kıyametmi kopar,hüdapar bir meselede doğru bişey söyleyemezmi?öküzün altında buzağı aramadan önce biraz daha temkinli olmak veya anlamak gerekmezmi?suriyede herşey tıkırındamı gidiyor sanki?hergün ölen yüzlerce insanın kanının bir değeri olmalı,biz orda değiliz diye,ucuza kan satılmamalı,biraz empati yapalım,5 yıldır bu halk hiçmi ne alemde düşşünüyormuyuz?müslümanların amacı devleti kurmakmı?yoksa zülme engel olmakmı?hergün parçalanan bedenleri uzaktan izleye izleye bizlerde duygusuzmu oluyoruz,ya bunu yaşayanlar...Artık ikinci bir suriye yaşanmasın demek,bir ihanetmi,riddetmi merak ediyorum..yoksa ben taasubtan körmü oldumda tüm kardeşler görüyor ama ben göremiyorum..
Diyelimki hüdapar haksız ve ona gönül verenler kör ve taasubtan akledemiyorlar,peki metne yazılan yorumlar,aydınlatıcımı,bilgilendiricimi,hikmet ehlinin uyarı yorumlarımı,yoksa yargısız infazmı siz değerli kardeşler karar verin..selametle..
.........................................

HÜDA PAR
GENEL MERKEZİ

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Açıklamayı okuyorum okuyorum ama riddete ve hakarete sebeb olmasına neden olan durumu göremiyorum..
Allah aşkına,şu açıklamada sorun olan hususu bir kardeş bana ön yargısız ve adaleti gözeterek anlatabilirmi?Hüdapar demişki...Bu mesele ümmet içerisindeki fitneyi daha alevlendirir,iranıda katarak bu fitne ateşinden korunmaya çağırılmış,Abd destekli müdahaleye sıcak bakmamış ve sonuçlarının yıkıcı olacağını belirtmiş,suriyedeki tabloyu göstermiş,suriye şuanda sizce ne durumda?yüzbinlerce ölü,milyonlarca muhacir,yaralı ve yıkılan şehirler..bu durmu biz değil,onlar yaşıyor,bize hava hoş,evi yıkılan,evinden ceset çıkan biz değiliz sonuçta,suriye halkı ne durumda diye düşünmüyoruz?Allah aşkına biri bana desinki..devrimin amacı halkı zalim esadtan kurtarmak ve islami bir yönetim değilmiydi?yıllar oldu,çıkan fitneden etkilenen halk ve msülümanlar olmadımı?ışidin yaptıklarını nereye koyacağız?tüm bunları yanyana getirince,dikkat aynısı yemende olmasın demekten daha doğal bir durum ne?Abd destekli bu savaşın amacının islam olmadığı sadece çıkar hesapları olacağını belirtiyor,bunu heppimizde belirtmiyormuyuz?hüdapar deyince neden suçlu ve hakarete maruz kalıyor.Hüdapar bence doğru bir tesbitte bulunuyor?herkes çıkarları gereği bu savaşa girişiyor,neden suriyeye müdahale etmiyorlar?kısacası hiçmi doğru bir tesbiti yok bu hüdaparın?eğer maksat üzüm değil,bağcıyı dövmekse,el hak diyeceklerinize itirazım olmaz,ama biride çıkıp adalet gereği bu açıklamayı masaya yatırsın ve birazcıkta hüsnü zanla ele alsın mübarekler,biliyorum sende onlardansın,onun için büyle demen normal diyeceksiniz,ama inanın mesele o değil,hüdapar baştan beridir,bu ümmetin içerisinde şia,sünni çatışmasından hep kaçındı ve mesajlarıda bu yöndedir,anlaşılmadığı nokta bu,onun için artık hüdapar bişey deyince velevki doğru söylese bile,zihinlerdeki kalıp tutmuş anlayış olduğu için,hemen hucum ve taarruz başlıyor,sadece biraz öfke ve nefreti bir kenara bırakıp,ilkesel olarak adalet gereği bu metni ele alıp,eleştirilecek yeri eleştirin,ama doğruyada doğru deme erdemini hep beraber göstersek kıyametmi kopar,hüdapar bir meselede doğru bişey söyleyemezmi?öküzün altında buzağı aramadan önce biraz daha temkinli olmak veya anlamak gerekmezmi?suriyede herşey tıkırındamı gidiyor sanki?hergün ölen yüzlerce insanın kanının bir değeri olmalı,biz orda değiliz diye,ucuza kan satılmamalı,biraz empati yapalım,5 yıldır bu halk hiçmi ne alemde düşşünüyormuyuz?müslümanların amacı devleti kurmakmı?yoksa zülme engel olmakmı?hergün parçalanan bedenleri uzaktan izleye izleye bizlerde duygusuzmu oluyoruz,ya bunu yaşayanlar...Artık ikinci bir suriye yaşanmasın demek,bir ihanetmi,riddetmi merak ediyorum..yoksa ben taasubtan körmü oldumda tüm kardeşler görüyor ama ben göremiyorum..
Diyelimki hüdapar haksız ve ona gönül verenler kör ve taasubtan akledemiyorlar,peki metne yazılan yorumlar,aydınlatıcımı,bilgilendiricimi,hikmet ehlinin uyarı yorumlarımı,yoksa yargısız infazmı siz değerli kardeşler karar verin..selametle..
.........................................

HÜDA PAR
GENEL MERKEZİ
Mesele mezhep kavgasi degil mesele iman -kufur kavgasi.Bunu anlasaniz.

Üst Ana Sayfa Alt