Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Huysuz bacak sendromu hakkında

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
HUZURSUZ BACAK SENDROMU

Huzursuz bacak sendromu tamamen başka bir durumdur.
Bu rahatsızlık ekmek ve süt ürünleri tüketen kan grubu 0 larda görülür.
Kan grubu 0 olanlar birkaç gün boyunca arka arkaya ekmek yerse hemen huzursuz bacak sendromu yaşarlar.
Çünkü onlar bu ürünleri hazmedemezler.
o zaman oluşan metabolik atıklar seçici olarak ayak damarlarını ve dokuları etkiler ve bu arada toplanır.
Birkaç gün ekmek ve süt ürünlerini tüketmeyi bırakınca da bu sendrom geçer.
Kırmızı et ve kötü yağlar
yiyen kan grubu A'larda da bu huzursuz bacak sendromu olur.

AİDİNSALİH SONSÖZ ll sayfa 209

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
HUZURSUZ BACAK SENDROMU

Huzursuz bacak sendromu tamamen başka bir durumdur.
Bu rahatsızlık ekmek ve süt ürünleri tüketen kan grubu 0 larda görülür.
Kan grubu 0 olanlar birkaç gün boyunca arka arkaya ekmek yerse hemen huzursuz bacak sendromu yaşarlar.
Çünkü onlar bu ürünleri hazmedemezler.
o zaman oluşan metabolik atıklar seçici olarak ayak damarlarını ve dokuları etkiler ve bu arada toplanır.
Birkaç gün ekmek ve süt ürünlerini tüketmeyi bırakınca da bu sendrom geçer.
Kırmızı et ve kötü yağlar
yiyen kan grubu A'larda da bu huzursuz bacak sendromu olur.

AİDİNSALİH SONSÖZ ll sayfa 209
Abi bu toplanma denilen husus damar damar üste üste binmesi gibi bir durum mu acaba, bilginiz var mı?

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Abi bu toplanma denilen husus damar damar üste üste binmesi gibi bir durum mu acaba, bilginiz var mı?
Hayır değil. Bundan farklı, nörolojik ve bildiğim kadarıyla kronik bir hastalık. Bu konuda bir uzmanlığım yok ama hastalıktan haberdarım.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Damar damar üstüne binmesi diye bir şey benim bildiğim tek bir durumda olur; o da May Thurner Sendromu(sadece leğen kemiği çevresinde/pelvik/pelvis bölgesinde oluyormuş).
Bunun dışında "damar damar üstüne bindi" denilen şey(ki böyle bir durumun olması imkânsız gibi)kramplardır ve bu anladığım kadarıyla ya damarlarda yoğunluk ve tıkanıklık ya da-çoğunlukla-kas krampları ve tutulmalarından oluyor. Huysuz Bacak Sendromu ise tamamen farklı bir hastalık, nörolojik bir sorun ve tek belirtisi de gece olan bu durum değil, ama hastaları gece uyandırdığı için en çok o dikkat çekiyor.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Damar damar ustune binmesi benim ayagimda olurdu bazen cok atlamis ziplamişsam, burkulma gibi bir acisi var onun. Anneannem sicak su ve sabunla masaj yapar acilir gecerdi.
Kas krampı o abla. Masajla geçiyor o yüzden, ama kaslar esnetilip egzersiz yapılırsa Biiznillâh daha az olur.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Kas krampı o abla. Masajla geçiyor o yüzden, ama kaslar esnetilip egzersiz yapılırsa Biiznillâh daha az olur.

Kramp başka ya ikisi farkli şeyler.
Kramp acisi başka, bu damar damar ustune denilen sey daha farkli agrisi filan kramp daha keskin aci veren bir sey

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Kramp başka ya ikisi farkli şeyler.
Kramp acisi başka, bu damar damar ustune denilen sey daha farkli agrisi filan kramp daha keskin aci veren bir sey
Olabilir, ama yine de ALLAH'u Âlem damarlarla bir alakası yoktur.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende uzun yillardan beri var , doktora gittigim de bunun beyin ile ilgili bir hastalik oldugunu soyledi.

Gunduz hic bir agri hissetmesiniz gece yataga uzaninca bacaklariniz da yanma hissine benzeyen yurumek yada kosma istegi uyandirir ,ben bazen ayaklarimi hareket ettirerek uyurum, cok siddetli olunca ayaklarimi soguk suya tutarim rahatlatir , bazende hacamat yapiyorum , sporun da faydasi oluyor.
Sabahlari ac karnina hardal tohumu da ise yariyor ama bu seferde mide sorunu yasama ihtimalin yukseliyor.
Bende yiyecek icecekten ziyade kafami bir seylere taktigim zaman ,yani streesin daha cok tetikledigini gordum. Yada bazen tatil gunlerinde cok az hareket ettigimde ortaya cikiyor.
Cok sukur son yillarda azaldi , gencligim de daha cok oluyordu.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Bende uzun yillardan beri var , doktora gittigim de bunun beyin ile ilgili bir hastalik oldugunu soyledi.

Gunduz hic bir agri hissetmesiniz gece yataga uzaninca bacaklariniz da yanma hissine benzeyen yurumek yada kosma istegi uyandirir ,ben bazen ayaklarimi hareket ettirerek uyurum, cok siddetli olunca ayaklarimi soguk suya tutarim rahatlatir , bazende hacamat yapiyorum , sporun da faydasi oluyor.
Sabahlari ac karnina hardal tohumu da ise yariyor ama bu seferde mide sorunu yasama ihtimalin yukseliyor.
Bende yiyecek icecekten ziyade kafami bir seylere taktigim zaman ,yani streesin daha cok tetikledigini gordum. Yada bazen tatil gunlerinde cok az hareket ettigimde ortaya cikiyor.
Cok sukur son yillarda azaldi , gencligim de daha cok oluyordu.

Rabbim şifa versin

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uzun otobüs yolculuğunda dizlerimden huzursuzluk çekiyordum. Daha sonraları aradan birkaç ay geçtikten sonra, bazı geceler otobüs yolculuklarında dizlerimden huzursuz olduğumu hatırlıyordum, sonra hiçbir şey yokken psikolojik olarak huzursuz bacak sendromu gibi bir şey yaşıyor ve uyuyamıyordum sonra kendi kendime bunun psikolojik olduğunu hatırlatıp düzeliyordum :))

Üst Ana Sayfa Alt