Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hz. Ali'nin Izni Olmadan Kimse Cennete Giremez Mi ?

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bazı şiilere göre; Hz. Ali'nin izni olmadan hiç kimse cennete giremezmiş !

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sapıklıkta son nokta. birde bunlar Hz.Aliyi sevdiğini iddia eder.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bunların dediğini sözü İmam Ali (r.a) zülfikarı karşısında söylesinlerde görelim kafirler

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Meşhur şia (caferi) alimi Ali Korani'ye göre; "Ya Ali" demeden "Ya ALLAH" demek şirkmiş !!!

İran dini lideri Hameney'in ''mucize'' doğumu :)

Aşağıdaki videoda konuşan şia alimine göre; Hamaney ''Ya Ali'' diyerek doğmuş!..

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar nasıl sözler,bunlar normalde değiller..Hz.(r.a.) ilahlaştırmak cüreti neredeyse..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlar nasıl sözler,bunlar normalde değiller..Hz.(r.a.) ilahlaştırmak cüreti neredeyse..
neredeyse değil abi direk ilah kabul ediyorlar Hz. Ali(r.a) yi.sonra da bunlarla bir olup ümmet olacakmışız.küfür ile iman hiç bir mi olur?Hz. Ali olsa bunları sağ bırakmazdı mürtedler deyip.

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hz. Ali'ye yalvarmak

Hz. Ali, Müminun suresini okuyarak doğmuş!..

Ahmed bin Hanbel, Ali (radıyAllahu anh)’dan şunu rivayet etmiştir:

''Beni Resulullah (sallAllahu aleyhi ve sellem) çağırdı ve buyurdu ki: ”Sende İsâ’ya benzer bir yön vardır. Yahudiler onu öylesine horlamışlardır ki, anasına iftira bile etmişlerdir. Hrıstiyanlar da öylesine sevmişlerdir ki, onu kendisine layık olmayan bir yere indirmişlerdir.” ''

Ali şöyle devam etti: ''Dikkat edin, iki grup, benim hakkımda kendilerini gerçekten mahvedeceklerdir. Birisi sevenlerdir ki, beni bende olmayan şeylerle öveceklerdir. Diğeri de horlayanlardır ki, bana olan kinleri onları bana iftiraya zorlayacaktır. Bakın, ben peygamber değilim. Bana vahiy gelmez. Ama ben gücümün yettiği kadar Allah’ın kitabına ve Resulullah'ın sünnetine uygun iş yaparım. Size Allah’a boyun eğmeyi emrettiğim sürece hoşunuza gitse de gitmese de bana boyun eğmek görevinizdir.'' (Ahmed bin Hanbel, Müsned, I/160)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hamaneyin doğumuna çok güldüm :D
hakikaten bunlar bunu anlatırken,söylediklerine inanıyorlarmıki..çok komik bir durum yaw.......bence orada "ebeye ve orada bulunanlara hitaben,ben Ya Ali demedim... Ya Ayııııı demesin..sonradanda sağır duymaz uydurur misali Doğarken Ya Ali demiştir diye..:)

Üst Ana Sayfa Alt