Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

iki güzel kitap

B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
24891
mecm
24892
fıkıh kaidesi.jpgDİNİN ASLI KAPAK.jpg

Son düzenleme:
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
İnşaAllah yanlış anlaşılma olmaz, gerçekten kimsenin günahına girmek istemem ama Ebu Muhammed el Arabi isimli yazarı sanki burada daha önce tartışılan aşırı tekfirci bir sitede görmüş gibiyim.. Yanlış hatırlıyorsam benim hatamdır Allah swt beni affetsin..
Kardeşim sıksık bu kitabları paylaşmandaki kasdı ben bilemem ve suizan ile de konuşmak istemem lakin kitabları sen yazmadıysan mutlaka bir yerde/sitede gördün ya da tavsiye aldın, bize bari bu kaynağı bildir. Eğer aşırı tekfirci sitelerinden biriyse, inşaAllah bizim yönetim de linkler reklam olmadan gerekli ihtarı verip imha ederler ve biz de bu arada bilgilenmiş oluruz..

Son düzenleme:
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Kitap yakınca çıkacak Allah izin verise. Bu kitap dengesiz tekfircilerin ağzını mühürleyecek, tekfiri dillerine dolayıp önüne geleni tekfir edenler apışıp kalacaklar, Tekfir meselesinin böyle herkesin elinde bir oyuncak oömadığını görecekler. Bundan doalyıda zaten tekfircileri tutuşmuş durumda, kitabın çıkmaması için ellerinden geleni yapıyorlar. Kitap genel anlamda çok güzel hemen hemen bütün bu konuda ki dengesiz ve uçuk tekfircilerin şüphelerini ele alıp şüphelerine çok güzel cevap veriyor...

HERKES MUTLAKA OKUMALI. ÖZELLİKJLE TEKFİRDE DENGESİZLERLE SORUNU OLAN....
Kardeşim bu yorumundan dolayı merak ettim, kitabların son hallerini bize PDF olarak iletirsen inşaAllah biraz araştıralım faydalanalım, Allah swt için yaptığını düşünmek istediğim bu paylaşımlarından dünyevi çıkar gözetmemen(en azından bu sitede) çok hayra geçer..

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

BüyükBarbaros

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kitaplar birkaç güne-Allah izin verirse çıkacak...

Site yönetiminden ve sitede sorulara cevap veren hocalardan ricam, bu iki kitap çıkınca hemen alsınlar, okusunlar. Şayet sıkıntılı bir şey varsa yhaut söylenen sözler ya da hükümler kuran ve sünnete bir aykırılık varsa yahut selefin usulüne aykırı bir usul takdi edilmişse mutlaka müslümanları bu konuda uyarsınlar ve bu kitapları kesinlikle okutmasınlar. Ama ben -Allahın izniyle eminim ki okuyan arkadaşlar kesinlikle birbirine bu iki kitabı mutlaka tavsiye edecektir...Ves selam...

Abdullah el Hanbeli Çevrimdışı

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kitaplar birkaç güne-Allah izin verirse çıkacak...

Site yönetiminden ve sitede sorulara cevap veren hocalardan ricam, bu iki kitap çıkınca hemen alsınlar, okusunlar. Şayet sıkıntılı bir şey varsa yhaut söylenen sözler ya da hükümler kuran ve sünnete bir aykırılık varsa yahut selefin usulüne aykırı bir usul takdi edilmişse mutlaka müslümanları bu konuda uyarsınlar ve bu kitapları kesinlikle okutmasınlar. Ama ben -Allahın izniyle eminim ki okuyan arkadaşlar kesinlikle birbirine bu iki kitabı mutlaka tavsiye edecektir...Ves selam...

Ben admin degilim ama almayı düşünüyorum, bilgilendirdiğin için Allah razı olsun kardeşim.