Iki Zıt Tablo [ehli Sünnet Ve Şia] (pdf-rar / Indir)

Said El Ensariyy

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli Sünnet ile Şiaʹnın
Sahabe‐i Kiram TasvirleriArasındaki Fark
[İKİ ZIT TABLO]
-Ebul Hasen En-Nedvi-

PDF - OKU/İNDİR

RAR - İNDİR

Kısa Açıklama:

Bu küçük kitapta; İslami öğretilerin etkisi, Resulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem’in eğitim ve davet yönünde gösterdiği gayretlerin sonucu ve örnek İslam tarihi, yani risalet ve sahabe dönemi tasvir edilmektedir. Nebilerin efendisi ve Resullerin en şereflisi (Muhammed) sallallahu aleyhi vesellem’i çeşitli çağlarda ve kendi alanlarında ıslah ve eğitim rolünü üstlenmiş ve övgüye layık belirli bir başarı sağlayan dünya davetçilerinden, ıslahatçılarından ve eğitimcilerinden ayıran özellik açıklanmıştır.

Bu kitap, Nebi sallallahu aleyhi vesellemin davetinin ve tek başına gerçekleştirdiği eğitimin filizi olan ilk İslam toplumunun durumunu, güvenilir tarih bilgileri ışığında anlatır. Rasulu azam sallallahu aleyhi vesellemin getirdiği Allah’ın son kitabını ve insan hayatının ebedi düsturunu koruyan eşsiz ilahi düzeni açıklar.

Bu kitapta; hükümetler kuran ve devrimlere çağıranın, ailelerine karşı takındıkları tavır ile insanlık peygamberi sallallahu aleyhi vesellemin akrabaları, ailesi ve ev halkı ile ilişkileri arasındaki temel farkı açıklamaya yönelik samimi bbir çaba vardır. Bununla birlikte; onun ev halkının ve ailesinin ona bağlananların sahip oldukları ahlak ve onları diğer büyük insanların, hükümetler kuranları, toplum önderlerinin ve liderlerinin ailelerinden ayıran nitelikler de açıklanmıştır.

Yine bu kitapta tek peygamberde birleşmenin ve ümmetin tümüyle görüş birliği ettiği onun son peygamber olduğuna inanmanın, islamın ortaya çıkmasından kıyamete kadar onun şeriat koyucu ve itaat edilmesi gereken olduğuna iman etmenin önemine ışık tutulmaktadır

pr_01_781_max.jpg
 

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt