Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlim ve Cihad

Komutan Talut Çevrimdışı

Komutan Talut

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selâmün Aleyküm
Musa Ebu Cafer adlı hocaya ait İlim ve Cihad adlı yasaklı internet sitesinin medrese bölümünün videolarından ilim öğrenmek namına faydalanılabilir mi acaba ?
Musa Ebu Cafer hakkında forumda bazı şeyler gördüm ama hakkında bilgi sahibi değilim. Acaba gönül rahatlığı ile açıp faydalanabilir miyim?
Bilgisi olan kardeşler cevap verirse sevinirim İnşallah

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Musa Ebu Cafer hocayı yıllardır tanırım menhec ve itikad olarak ehli sünnete mensup kalemiyle ve eliyle cihad eden bir kaç Türkiyeli ilim ehli/talebelerinden biridir Allah swt onun gibi samimi bir kul olmayı bizlerede nasip etsin maalesef bugün pek çok tevhidi hoca dâhi bakıyorsun bazı dinin esas meselelerinde ağzını bukmesine rağmen hoca taa afganistandan cihadindan beri aynı yol üzere rahatlıkla dinleyebilirsiniz elbette her insan gibi onunda cüzi hataları olabilir lakin genele baktığımızda tavizsiz bir hoca

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
We aleykum selam we rahmetullah kardeşim,
Musa Ebu Cafer hocayı videolarıyla tanıdığım kadarıyla kendisinden hayırdan başka birşey görmedim, Allah swt razı olduğu sâdık kullarından eylesin, Amin.
Hatta (sosyal medyadan)tanıdığım insanlar arasında bana en samimi ve sâdık olanı kendisi gelmiştir(diğer abileri kardeşleri küçümsemek değil hâşâ, bilakis nûr ale nûr tâbiri câizse).
Âmili olduğu ilmine ve sadâkatine ğıbta ederim ve hep kendisinin yanında sahada bulunmak istemişimdir..
Bununla birlikte her kul gibi hatâsı yanlışı olabilir taassubdan Allah'a sığınırız, doğruları alırız yanlışları bırakırız..
Allah swt bizleri de onları da sâdık kullarından eylesin, ayaklarımızı ve kalblerimizi kaydırmasın, bizi dosdoğru yol üzere şehid etsin, amin..

Son düzenleme:
Komutan Talut Çevrimdışı

Komutan Talut

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Musa Ebu Cafer hocayı yıllardır tanırım menhec ve itikad olarak ehli sünnete mensup kalemiyle ve eliyle cihad eden bir kaç Türkiyeli ilim ehli/talebelerinden biridir Allah swt onun gibi samimi bir kul olmayı bizlerede nasip etsin maalesef bugün pek çok tevhidi hoca dâhi bakıyorsun bazı dinin esas meselelerinde ağzını bukmesine rağmen hoca taa afganistandan cihadindan beri aynı yol üzere rahatlıkla dinleyebilirsiniz elbette her insan gibi onunda cüzi hataları olabilir lakin genele baktığımızda tavizsiz bir hoca
Selâmün Aleyküm abi özelden mesaj atmayı bilmiyorum sen bana atabilir misin İnşallah konuşalım

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Kardeşim maalesef özel mesaj sistem tarafından kapalı

Üst Ana Sayfa Alt