Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlk Kıldığınız Namazı Paylaşır mısınız?

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
E.A!

Kardeşler,
ilk kez alnınızın secdeye vardığı
ve ilk kez Rahmanla buluştuğunuz ilk namaz randevunuzun hikayesini paylaşır mısınız bizimle...
veya MİRACINIZ OLDUĞUNA İNANDIĞINIZ namazların sizde bıraktığı etki de olabilir...
SELAMETLE...

E.A!

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

lisede son sınıftaydım...arkadaşımla anlaşmıştık okulda boş dersımızde gıdıp bı sınıfta nmz kılmayı oğretecektı bana...evden ona gore hazırlıklarımı aldım ve okula getırmıştım...o gun çok heyecanlıydım...3 sure bılıyordum sadece...boş dersımız gelmıştı...ıkındı vaktıydı..arkadaşımla sınıfa gırdık ve kapıyı kapadık arkasına sırayı koyduk açmasınlar dıe...ben arkadaşımın arkasındaydım...çunku bılmıyordum...bana yaptıklarımı yap demıştı...ve o surelerı okurken sesını duyuruodu bana bende onu takıp edıodum...ve nmzımızın son rekatında hoca içeri geldı...bı arkadaşımız gormuş bızı ve hocaya şikayet etmış...bıtırdık namazımızı ama :agliyorum :agliyorum :agliyorum okuldan 2 gun uzaklaştırma almıştım...ben ustlenmıştım...arkadaşımın ben teşvık ettım dıe...

o gunu hıç unutmam...Rabbım mekanını cennet eylesın ınşAllah...Rahmnetı bol olsun...O arkadaşımı trafık kazasında kaybettım...

HER HALİMİZE ELHAMDULILLAH... :agliyorum :agliyorum :agliyorum

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
herseye-inat ' Alıntı:
s.a

lisede son sınıftaydım...arkadaşımla anlaşmıştık okulda boş dersımızde gıdıp bı sınıfta nmz kılmayı oğretecektı bana...evden ona gore hazırlıklarımı aldım ve okula getırmıştım...o gun çok heyecanlıydım...3 sure bılıyordum sadece...boş dersımız gelmıştı...ıkındı vaktıydı..arkadaşımla sınıfa gırdık ve kapıyı kapadık arkasına sırayı koyduk açmasınlar dıe...ben arkadaşımın arkasındaydım...çunku bılmıyordum...bana yaptıklarımı yap demıştı...ve o surelerı okurken sesını duyuruodu bana bende onu takıp edıodum...ve nmzımızın son rekatında hoca içeri geldı...bı arkadaşımız gormuş bızı ve hocaya şikayet etmış...bıtırdık namazımızı ama :agliyorum :agliyorum :agliyorum okuldan 2 gun uzaklaştırma almıştım...ben ustlenmıştım...arkadaşımın ben teşvık ettım dıe...

o gunu hıç unutmam...Rabbım mekanını cennet eylesın ınşAllah...Rahmnetı bol olsun...O arkadaşımı trafık kazasında kaybettım...

HER HALİMİZE ELHAMDULILLAH... :agliyorum :agliyorum :agliyorum

Ve aleykumselam kardeşim...
Maşallah!!!
İnan okurken çok etkilendim ve senin için dua ettim kardeşim!!!
Rabbim seni hayrın sözcüsü kılsın,Firdevsiyle sevindirsin!!!
Rabbim o kardeşimizin de günahlarını bağışlasın,eksikliklerini tamamlasın,rahmetiyle muamele etsin,onun durumuda ibretlik....
AMİİİN!!!!
Selametle kardedeşim...

E.A!

A Çevrimdışı

aksa_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bende ortaokuldayken kılmıştım sanırım çünkü ondan öncesini hatırlamıyorum...
o zaman dersaneye gidiyodum malum cemaatin dersanesi :dillll risale derslerimiz oluyodu her hafta ve o meşhur dördüncü sözde namazın önemini anlattı ev ablası...
herkes çok heyecanlıydı namaza başlama aşkı sarmıştı bizi hepimiz abdest aldık namaz kıldık tespihat yaptık çok güzeldi fakat etkisi sadece bir hafta sürmüştü :huhuuhuu
ben sürekli namazı terkedip sonra hocamın gazıyla tekrar başlıyodum bu durum lise sona kadar devam etti :crycry
geçen yıl okuldaki hocamız bize namazı kuran ve hadislerle açıkladı o gün hepimiz titremiştik ve bütün sınıf birden namaza başladık... inşaALLAH ölene kadar kılmak nasib olur...

bazen düşünüyorumda keşke risalelerin yerine önce kurana ve sünnete başvurup ordan anlatsalardı belkide şuan namaza başlayıpta bırakanların sayısı çok az olurdu :huhuuhuu

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
osmancık ' Alıntı:
Ben Karabük'ün bir köyünde büyüdüm.Çocukluk döneminde köydeki arkadaşlarla yazın camiye kursa giderdik. Öyle severek giderdik ki. Sevdirmiş demekki bize. O zamanlar öğrendim 8-9 yaşlanrında. Allah razı olsun ondan. Hocanın ismi Harun'du. Namazı huşu içinde kıldırır ama yavaş kıldırırdı. Bu sebepten köylü istemezdi onu. Yeni hoca istediler. Nihayetinde değişti. Gelen gideni mumla arattırır derler ya, çok doğru. Şimdiki the imam dünya meşgalelerine dalmış.
SELAMLAR :yale

E.A!

Kardeşim;
Rabbim kıldığımız ve kılacağımız tüm namazları en güzel şekliyle kabul buyursun!
MaşAllah...
Evet nekadar hızlı hocaysan okadar sevilirsin..
Rabbim cahil cemaate hakkı görecek basiret lutfetsin.
Kendini alim zanneden cahillere de gerçek İLMİlutfetsin!!
Amiin!!!

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
aksa_ ' Alıntı:
bende ortaokuldayken kılmıştım sanırım çünkü ondan öncesini hatırlamıyorum...
o zaman dersaneye gidiyodum malum cemaatin dersanesi :dillll risale derslerimiz oluyodu her hafta ve o meşhur dördüncü sözde namazın önemini anlattı ev ablası...
herkes çok heyecanlıydı namaza başlama aşkı sarmıştı bizi hepimiz abdest aldık namaz kıldık tespihat yaptık çok güzeldi fakat etkisi sadece bir hafta sürmüştü :huhuuhuu
ben sürekli namazı terkedip sonra hocamın gazıyla tekrar başlıyodum bu durum lise sona kadar devam etti :crycry
geçen yıl okuldaki hocamız bize namazı kuran ve hadislerle açıkladı o gün hepimiz titremiştik ve bütün sınıf birden namaza başladık... inşaAllah ölene kadar kılmak nasib olur...

bazen düşünüyorumda keşke risalelerin yerine önce kurana ve sünnete başvurup ordan anlatsalardı belkide şuan namaza başlayıpta bırakanların sayısı çok az olurdu :huhuuhuu

E.A!
Allah razı olsun kardeşim...
Bu güne kadar bize anlatılanların kaçta kaçı kuran sünnetten öğretildi ki...
En büyük yaramız da bu zaten..
Ama elh...bizler bunlardan ders çıkardık...

Rabbim miracımız olacak namzalar kılmayı ve bu namazlarla hayatlarımızı diriltmeyi bize lutfetsin..
Amiin!!!!!!!!!!!!!

E.A!

B Çevrimdışı

burak_

Üye
İslam-TR Üyesi
İlk namazım hatırladığım kadarı ile okula bile başlamadığım zaman Dayımla beraber Fatih Camii'nde kılmıştım. Yaş olarak 5 veya 6 yaşlarındaydım ozamanlar Sanırım ne bir dua nede bir sure Biliyordum. Ama küçük yaşımda Hepsi dedem sayılabilecek insanlarla Aynı yerde bulunmak Güzeldi. Ozamanlar pek aklım ermiyordu ama annemin öğrettiği küçük masum bir dua ile bitirmiştim namazımı hatırladığım kadarı ile.

M Çevrimdışı

mustetir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
s.a
ÖYS 'ye hazırlanıyordum,sınavları kazanmak için önce sabah namazlarını arasıra kılmaya başladım,yarım yamalak bilgiyle.Dindarların bir dershanesine gidiyordum,sınava az bir süre kala hızlandırılmış kurs için yatılı kurslarında kaldım.Bir gece arkadaşlar hadi yatsı namazını birlikte kılalım dediler, ben daha önce 4 rekatlı namaz bile kılmamıştım ama bilmediğimi söyleyemedim, utandım.Namaza başladık ben bütün heyecanımla bildiğim kadarıyla namazımı kılmaya çalışıyordum,sonlara doğru namaz kılan arkadaşlardan birisi bir kahkaha patlattı , zaten zar zor kılyordum.Neyse ben namazımı bitirdim ama çok fena olmuştum, depo olarak kullanılan bir odaya çekildim ve ağlayarak Allahtan af dileyip çok dualar ettim,bu namazım hayatımda kıldığım en güzel namazlardan biridir,şekil olarak olmasa bile kalben.daha sonra ünivrste sınavını kazandım hidayet bana tam manasıyla ünvrstde geldi,analadımki dularım kabul olmuş.Allah yar ve yardımcınız olsun.s.a

P Çevrimdışı

princess_arwen

Üye
İslam-TR Üyesi
sa ben ilk namazımı ramazan ayında kılmıştık o zamnlar çok küçüktüm 1 2 dua anca biliyodum ama içimde hep namaz kılma isteği vardı bigün ne yapacağımı bilmiyodum ama annemle namaza durdum annem kıyamda iken eğilip yüzüne baktığımda ağzı kıpırdıyodu bnde doğrulldum ve ağzımı kıpırdatmaya başladımm ilk namazımı böle kılmıştım ALLAH herkese namaz kılmayı nasiip etsin (amin)

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ßurak ' Alıntı:
İlk namazım hatırladığım kadarı ile okula bile başlamadığım zaman Dayımla beraber Fatih Camii'nde kılmıştım. Yaş olarak 5 veya 6 yaşlarındaydım ozamanlar Sanırım ne bir dua nede bir sure Biliyordum. Ama küçük yaşımda Hepsi dedem sayılabilecek insanlarla Aynı yerde bulunmak Güzeldi. Ozamanlar pek aklım ermiyordu ama annemin öğrettiği küçük masum bir dua ile bitirmiştim namazımı hatırladığım kadarı ile.

Allah razı olsun kardeşim...
Rabbim sana kıldığın taktirde FİRDEVS kazandıracak NAMAZLAR lutfetsin...
AMİİN!!!

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
mustetir ' Alıntı:
s.a
ÖYS 'ye hazırlanıyordum,sınavları kazanmak için önce sabah namazlarını arasıra kılmaya başladım,yarım yamalak bilgiyle.Dindarların bir dershanesine gidiyordum,sınava az bir süre kala hızlandırılmış kurs için yatılı kurslarında kaldım.Bir gece arkadaşlar hadi yatsı namazını birlikte kılalım dediler, ben daha önce 4 rekatlı namaz bile kılmamıştım ama bilmediğimi söyleyemedim, utandım.Namaza başladık ben bütün heyecanımla bildiğim kadarıyla namazımı kılmaya çalışıyordum,sonlara doğru namaz kılan arkadaşlardan birisi bir kahkaha patlattı , zaten zar zor kılyordum.Neyse ben namazımı bitirdim ama çok fena olmuştum, depo olarak kullanılan bir odaya çekildim ve ağlayarak Allahtan af dileyip çok dualar ettim,bu namazım hayatımda kıldığım en güzel namazlardan biridir,şekil olarak olmasa bile kalben.daha sonra ünivrste sınavını kazandım hidayet bana tam manasıyla ünvrstde geldi,analadımki dularım kabul olmuş.Allah yar ve yardımcınız olsun.s.a

VE ALEYKUMSELAM KARDEŞİM...
ALLAHU EKBERU KEBİRA!!!
RABBİM SANA ŞUAYB (A.S)'IN NAMAZI GİBİ NAMAZLAR LUTFETSİN...
AMİİN!!!

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
zarip ' Alıntı:
7 ci sınıfın tam sonlarına yaklaşmıştık.büyük afyon-sultandağı depremi oldu.depremde evimiz zarar gördüğü için taşındık.yeni evimiz caminin tam karşısına denk gelmesin mi?zaten bende namaza başlamayı ama şeytan ve nesfsimi bi yenemiyorudum ki bu bana çok büyük bi şans mı desem lütf mu desem öyle bşey oldu..taşındığımızın akşamı abdest alıp ben akşam namazına camiye gidiyorum deyip evden çıktım.babamda nnmede suratıma gülümseyerek baktılar.bende hadi 15 dakkaya gelirim dedim ve ilk akşam namazı ile başladım ve Allah"ın izniyle bugüne kadar kılıyorum.Rabbim bütün ibadetlerimizi kabul eylesin dergahında..
ves-selam...

AMİİN KARDEŞİM AMİİN!!!
Rabbim yolundan ayırmasın...
rahmetiyle muamele edip acısın bize...
Namazsız geçereceğimiz anlarımız hiç olmasın...
Ancak ölümümüz olsun namazsızlığımız!!!
AMİİN!!!

E.A!

Ü Çevrimdışı

Ümmü Beyruha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
princess_arwen ' Alıntı:
sa ben ilk namazımı ramazan ayında kılmıştık o zamnlar çok küçüktüm 1 2 dua anca biliyodum ama içimde hep namaz kılma isteği vardı bigün ne yapacağımı bilmiyodum ama annemle namaza durdum annem kıyamda iken eğilip yüzüne baktığımda ağzı kıpırdıyodu bnde doğrulldum ve ağzımı kıpırdatmaya başladımm ilk namazımı böle kılmıştım Allah herkese namaz kılmayı nasiip etsin (amin)

VE ALEYKUMSELAM KARDEŞİM...
AMİİN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rabbim bizleri hayrın öncüsü kılsın!!!
Hayırla donatsın!!!
Sabrı kalkan yapıp namazla yardım dileyenlerden eylesin!!!!

E.A!

Üst Ana Sayfa Alt