Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Imam Buhari Vakfı Başkanı Şehid Edildi!

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
İmam Buhari Vakfı Başkanı Zafer Mert Hoca, Istanbul'da düzenlenen silahlı saldırıda şehid oldu.

Allah'tan geldik ve yine O'na döneceğiz.

ZAEFERR-HOCA.jpg

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekabbelehullah.
İnna Lillah ve inna ileyhi raciûn.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Zafer Hocayı tanıyanlar onun yiğitliğini, davetini ve ilmini iyi bilir. Allah kabul etsin. Bir vakfın başkanı olmasına rağmen Suriyeli kardeşlerine sırtında un taşıyan bir hocamızdı. Vallahi bu davranışı ve şehadeti aklıma Hz. Ömeri getiriyor. Allah kabul etsin. Seni ve davanı hatırlamadan yatmayacağım.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun...

Şu yaşıma kadar (sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla) Zafer hoca gibi davetçi, eğitimci, çalışkan birisini görmedim. Suriye'ye un kampanyası, davet çalışması, kreş çalışması hep ön saflarda Zafer hoca... Ömrünün bir kısmınıda zindanlarda geçirmiş... İşte şehadet kimi zaman bir cami avlusunda kimi zaman bir kaldırımda kimi zaman ayağına kadar gelir... Allah azze ve celle şehidlerden eylesin inşaAllah... Hâlâ olayın şokundayım...

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnna lillahi ve inna ileyhi raciun
Hasan Karakaya hocamızın kanaat önderliğinde ilim,irfan,davet ve yardım faaliyetleriyle tanıdığımız İmam Buhârî Vakfının başkanı rabbani gönül eri Zafer Mert hocamız kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı sonucu sehid edilmiştir.

Yüce Allah kendisini firdevsine şehit olarak kabul etsin, ailesine,dostlarına,talebelerine ve camiasına sabri cemil diliyorum.

Rabbim kanını yerde bırakmasın.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Rabbim şehadetini kabul etsin. Ailesine ve dava kardeşlerine sabrun cemil versin. Rabbim bizlere de kendi yolunda şehadet nasip etsin.
Canım zafer hocam..:( :(

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
SübhanALLAH

İnna lillah ve inna ileyhi raciun

Rabbim,Şehadetini kabul etsin amin

Ümmette böyle kolay adamlar yetişmiyor,bu gibi hayırda öncü olan müslimlerin erken veda etmeleri beni hep üzmüştür :(

Üst Ana Sayfa Alt