Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İMAM HATİPLİLERE MÜJDE!

R Çevrimdışı

RABBİN KULU

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şûra'nın ilk kararı: İHL'ye katsayı eşitliği

Milli Eğitim Şûrası çalışmalarını sürdürüyor. Şûra'da dün oluşturulan ÖSS Komisyonu'nda imam hatip lisesi mezunlarının üniversiteye girmesine engel olan katsayının kaldırılmasına onay verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen 17. Milli Eğitim Şûrası'nın ikinci gününde ÖSS komisyonunda, imam hatip lisesi mezunlarının üniversiteye girmesine engel olan katsayının kaldırılmasına onay verildi. Hükümetin katsayı konusunda karşı karşıya geldiği YÖK üyeleri ve rektörler ise komisyona katılmayarak tepkilerini ortaya koydular.

66 oyla
Milli Eğitim Şurası'nın katsayı sorununa kilitleneceğine ilişkin eleştirilerin ardından, komisyon aldığı ilk kararla imam hatip lisesi mezunlarının hukuk, siyasal, öğretmenlik yolu açılması tavsiye edilmiş oldu. Komisyondaki oylamada, "katsayı uygulamasının kaldırılarak herkesin istediği alanda üniversiteye gitme hakkı verilmesi" kararı 66'ya karşı 4 oyla alındı. Karar, YÖK Üyesi de olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Başkanı Türkan Saylan'ın sert tepkisine neden oldu.

Tam destek
ÖSS alt komisyonu, ilk kararında ÖSS'de bütün engellerin kalkmasını istedi. Alt komisyon Divan Başkanı Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Asım Saçlı'nın yönlendirmesiyle ortaöğretimin yeniden yapılanması yerine üniversiteye geçişle ilgili öneriler oylandı. Uzun tartışmalar sonrasında yapılan oylamalarda, "Herkesin alanında yükseköğretime devam etmesi" önerisi reddedilirken, katsayı uygulamasının tamamen kaldırılması kabul edildi. Eğitim Sen Genel Başkanı Alaaddin Dinçer ve ÇYDD Başkanı Türkan Saylan alınan ilk karara, "hazırlanmış bir oylama" tepkisi gösterdiler. Şûrayı bakanlığın, hükümetin seçim yatırımı olarak planlayıp topladığını savunan Saylan, "Bu oylamada da herşey açıkça ortaya çıktı. Çağrılanların büyük kısmı kendilerindendi. Biz ise konu mankeni olduk" dedi. Şûra kararları bakanlığa teklif niteliğini taşıyor.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
İYİ HAYIRLISI BUNLAR BU YASAYI KIZLARIMIZ BAŞLARINI AÇSINLARDİYE KALDIRMIŞ OLMAISN UYANIK OLUN ALLAH C.C. ISLAH ETSİN. ÖNCE SİSTEMİ OTURTTULAR ÜNİDE OTURTANA KADARDA YASAKLADILAR ŞİMDİDE AÇIOLAR AÇILAN GİRSİN DİOILAR HA BACILAR KANMAYIN GİTMEYİN HELAK OLANLARDAN OLMAYIN İNŞ.

R Çevrimdışı

RABBİN KULU

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İYİ SÖYLÜYORSUN DA KARDEŞİM SÖZ KONUSU KATSAYI EŞİTLİĞİ.YANİ SADECE BAYAN KARDEŞLERİMİZ İÇİN UYGULANAN Bİ YÖNTEM DEĞİL.İNŞALLAH BAYLARDA ;) DA BU UYGULAMADAN YARARLANACAK.
VE ÇEVREMDE YÜZLERCE ARKADAŞIM BU HABERİ BEKLİYOR.İNŞALLAH KÖTÜ HEDEFLERLE BİR ŞEYİ UYGULAMAK İSTEYENLERİN AMACI TERS TEPER VE MÜMİNLERİN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA YÖN BULUR.ALLAH(cc) BİZE YETER.HER ŞEYİ HAKKIYLA BİLEN ŞÜPHESİZ BİZİ YARADANDIR.
SELAMÜN ALEYKÜM.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
hayırlısı ne diyelim yani erkekler için bir sorun yokmyuş gibi gözükmüyorsada derinede inmek isemiyorum bu hususta Allah hakkımızda hayırlısını versin inş.

Üst Ana Sayfa Alt