Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İman Etmeyen Akrabalarımıza, Orucun Perşembe Günü Olduğunu Söylemezsek Günaha Giremiyiz?

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akrabalarımdan iman etmeyenler var ama orucu tutuyorlar daha önceki senelerde ramazanı kutlarlarken ben son ramazan orucunu tutuyordum ve kabul etmiyorlardı söylediklerimi simdi yarın ramazanmis gibi kutluyorlar falan ve oruc tutacaklarini soyluyolar bunlara soyleyince aramizda sorun cikiyor ve benim sapik oldugumu dusunuolar bunlari uyarmazsam gunaha girermiyim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim ; bu tür (sana -akidene- karşı önyargılı olan) akrabalara, cahiliyye halkının tabulaşmış adetlerinin batıllığını direkt kendi ağzından nakletmek yerine, bir haberi veya yazıyı ('Turkiye hariç bütün dünya Ramadana Perşembe günü giriyor' gibi) sesli okuyarak önce onların konuya vakıf olmasını, daha sonra eğer ilgilenip sorması durumunda meselenin iç yüzünü anlatmanı öneririm. Eğer direk olarak sizin bu yaptığınız yanlış, asıl şöyle yapmalısınız tarzında yaklaşman durumunda zaten sana karşı kapalı, kilitli olan akrabaların daha konuyu dinleyip anlamadan reddedeceklerdir.

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun abi içlerinden azılı olan babama söylemedim diğerlerine söyledim hiçbiride büyük bi tepki göstermedi kabul etmediklerini söyleselerde terslemediler.

Üst Ana Sayfa Alt