Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İngilizceden türkçeye çeviri yapabilecek birisi varmı?

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi

bu videoyu Türkçe altyazılı yapabilecek birisi varsa memnun olurum.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim tercümesini ne yapacaksın?. Videodaki toy imamcığı dinledim ve sinirlerim hakikaten tepeme geldi. Kimseye tavsiye etmem bu videoyu dinlemeyin, dinletmeyin. Videodaki andavallı okadar cahilki 'cumanız mübarek olsun' diyeni nerdeyse tekfir edecek. Videonun sonuna doğru getirdiği delil ise Gafir suresi 35. ayet: "Onlar ki; kendilerine gelmiş bir huccet bulunmaksızın Allah'ın ayetleri üzerinde tartışırlar. Bu, Allah katında da, iman edenlerin yanında da öfkeyi arttırır.."

Özetle: videodaki zırcahil cumanız mübarek olsun demek bidattır diyor.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben çözdüm arkadaşım avrupada ve diğer zengin ülkelerde yaşayan müslümanların çoğu (hepsi değil) o kadar rahat ki, bunlar din konusunda ne yapacaklarını ne konuşacaklarını şaşırmış durumdalar.

U Çevrimdışı

UmarIbnAbdulAziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes ..sen nerden biliyorsun avrupada cogu rahat oldunu ..bir almayaya gel ve sünnete göre yasamyi calis bi..

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
cuman mübarek olsun derken, cuma seni korusun anlamı çıkar demek istiyor..

Alakası yok! Dedim ya konuşan çocuk zırcahil. Sen bayramın mübarek olsun mu diyorsun bayramın kutlu olsun mu? Veya bayramın mübarek olsun derken (arapçası عيد مبارك) bayram seni korusun mu diyorsun veya bunu mu kastediyorsun? Ve bana ALLAH RIZASI İÇİN mübarek kelimesinin "koruma" anlamında kullanıldığı tek bir arapça cümlesi göster. Lütfen!

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
milk sheikh suudi arabistanda cidde de yaşıyor diye biliyorum .gözlemlediğim kadarıyla etliye sütlüye karışmaz.en son arap baharı gösterileri caiz değil deyip beni sinirlendirmişti.suudu kurtarmaya çalışıyor diye düşünmüştüm.ama arap baharı gösterilerinin doğru yöne evrilmesinin zor olduğunu söylemesine de katılmış ve bir videosunu çevirmiştim. güzel videoları da vardır.yanlış yapmışsa hatalıdır denir.bizimle alakalı olarak da islami forumlarda saatlerce lüzumsuz tartışmalara girenlere anlamsız cümleler sarfedenlere takmıştır .islami forumlardakilerde ona takmıştır :)

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım videodaki imamcık saçmalamış sen ise o kişinin dediklerine delil getirmeye çalışıyorsun. Zırva tevil götürmez.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
milk sheikh suudi arabistanda cidde de yaşıyor diye biliyorum .gözlemlediğim kadarıyla etliye sütlüye karışmaz.en son arap baharı gösterileri caiz değil deyip beni sinirlendirmişti.suudu kurtarmaya çalışıyor diye düşünmüştüm.ama arap baharı gösterilerinin doğru yöne evrilmesinin zor olduğunu söylemesine de katılmış ve bir videosunu çevirmiştim. güzel videoları da vardır.yanlış yapmışsa hatalıdır denir.bizimle alakalı olarak da islami forumlarda saatlerce lüzumsuz tartışmalara girenlere anlamsız cümleler sarfedenlere takmıştır .islami forumlardakilerde ona takmıştır :)
Allah swt hayrını versin akhi :)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
m.abdulvahhab'ın kütabuttevhid kitabında bu konu var,mekkeli bazı müşrikler dehr'i Allah'a şirk koşarlardı... günlerin,zamanın kutsanmaması gerektiğini söylüyor...videodaki bu anlama geliyor diyor..

Ama burada benim anladığım kadarı ile tam olarak böyle demiyor , "Cuma zaten mübarek manasına gelir (bless), e mübarekde mübarek demek (yine bless) o zaman mübarekiniz mübarek olsun diyebilir miyiz" diyor ve öncekiler dememişti sizin hoşunuza gidiyor diye neden diyorsunuz demekte .

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım videodaki imamcık saçmalamış sen ise o kişinin dediklerine delil getirmeye çalışıyorsun. Zırva tevil götürmez.

sakalli .. imamcik dedigin kisi kimdir bilmiyorum ama sana sunu sorayim .. nasil tuvalete girecegimizden, nasil yemek yememiz gerektigine, nasil cihad etmemizden kurbani nasil kesecegimize ve sayamayacagim bir cok bab' da bizlere hadisler ulasmis binlerce hadis, ve bir surude siyer ( siyer sana kiyak olsun diye ekledim) yazilmis sen RESULULLAH SAV VE ASHABINDAN VE ONLARA GUZELIKLE TABI OLAN ILK UC NESILDEN bir tane ornek getirirebilirmisin cuman mubarek olsun sozune dair .. getirir isen o kardese imamcik deme hakkin dogar, yoksa su an sadece HAKSIZLIK yapiyorsun ( imamcik dedigin bu sahsin bu videosuna binaen konusyorum )

ayrica avrupali turkler icin yedigi onunde yemedigi arkasinda sozunu kim soyluyorsa, o kisi genel konusmus muayyen olarak bir cok sahsin ne durumda oldugundan bahsetmemis yada haberdar degildir..

ayrica yedigi onunde yemedigi araksinda olan bir cok insan .. kitlik seviyesinde aclik yasayandan daha iyi ISABET edebilir .. yedigi onunda yemedigi arkasinda olan sahislar hata eder diye bir kaydede yok .. Allah svt butun muslumanlara helal temiz bol rizk versin AMIN ..

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yusuf kardeş araştırmadan konuştuğun için bu videoyu dinleyince bana hak verirsin inşallah.

Bak imamcık eski rapçi ne diyor: "11 eylül istihbarat işi ve Osama bin Ladin kimdir bilmiyorum. Sorgulanır bu kişi. Osama bin Ladin o eylemi yaptıysa eğer kıyamette o kafirlerin hakkı onun üzerine olur" diyor.

Konuşacaksak eğer delille konuşalım. Eşyada aslolan mübahlıktır. Cuman mübarek olsun demeye haram diyorsan (bidat aynı zamanda haramdır) delilini göster. Cuman mübarek olsun demeyi ibadet sayan bir ebleh gördün mü hiç? Bidat olması için dine ilave edilen bir şey yani ibadet olması gerekir. Cuman mübarek olsun demek cuman bereketli hayırlı olsun demektir. Bu bir örftür.

Mübarek kelimesi nedemektir? Muhammed87 kardeş açıkla şunu.
Ve bana mübarek kelimesinin koruma anlamında kullanıldığı bir arapça cümle göster.

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben suudi selefiliğini şöyle görüyorum.suud milyarlarca dolar harcayıp selefiliği yayıyor.tabi bunu yaparken de kendi versiyonunu sunuyor el kaide veya seyyid kutup aleyhine konuşuyor.Ama işin şöyle bir yanı var.Kanımca suudi selefiliğinden gerçek selefiliğe geçiş çok kolay.Birçok kişi ben de dahil bilal philips le abdurrahem greenle başlıyor enver el evlaki ile bitiriyor.İnsanlar başta bu kişileri dinleyip mücahitlerin islam anlayışına yaklaşmaya başlıyor.Diğer fırkalardan önce suud selefiğine geçiş ordanda gerçek selefiliğe geçiş oluyor.Olaya böyle bakılmalı diye düşünüyorum.Tabi bu batılı savunanların suçsuz olduğu anlamına da gelmez.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
sen türkiyede aclik grevi mi cekiyon....

Yok kardeşim açlık grevi değilde millet karnını doyurmak için işten işe giriyor, koşturuyor. Avrupalılar gibi saat 9da işte olup akşam 6da koltuğa yayılmıyorlar. Ayrıca emekli olmayanları devlet beslemiyor (işsizlik maaşı diye bişey yok). Başörtülü hanımlar bacılar bazı yerlere giremiyor. Sakallı adamlar kolay kolay iyi iş bulamıyor. Bazı patronlar dindarlara tahammül edemiyor vs vs.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yusuf kardeş araştırmadan konuştuğun için bu videoyu dinledikten sonra benden özür dilemeni beklerim

Bak imamcık ne diyor 11 eylül istihbarat işi ve Osama bin Ladin kimdir bilmiyorum. Sorgulanır bu kişi. Osama bin Ladin o eylemi yaptıysa eğer kıyamette o kafirlerin hakkı onun üzerine olur diyor.

Bana martaval okuma. Konuşacaksan delille konuş. Ve mübarek kelimesinin koruma anlamında kullanıldığı bir arapça cümle göster.

kisi adalet sahibi degilse, o kisi ile konusulmaz . kimin martaval okuduguda belli ..

Allaha hamdolsun ben senin yazilarindan nasil biri oldugunu cikardigim icin sana parantez icinde ( imamcik dedigin bu sahsin bu videosuna binaen konusyorum ) diye yazdim ..

yoksa BEN SANA BU ADAMI HER YONUYLE TASVIP EDIYORUM COKTA IYI TANIYORUM DEMEDIM anladin umarim ( zan etmiyorum ama umulurki anlamisindir )

ikincisi ey bre iftiraci ben nerede mübarek kelimesinin koruma anlamında kullanildigini soyledim GOSTERSENE .. ( BEN ARAPCA BILMEMKI FORUMDAKI HER KARDESTE BUNU BILIR )

BEN DIYORUMKI nasil tuvalete girecegimizden, nasil yemek yememiz gerektigine, nasil cihad etmemizden kurbani nasil kesecegimize ve sayamayacagim bir cok bab' da bizlere hadisler ulasmis binlerce hadis, ve bir surude siyer ( siyer sana kiyak olsun diye ekledim) yazilmis sen RESULULLAH SAV VE ASHABINDAN VE ONLARA GUZELIKLE TABI OLAN ILK UC NESILDEN bir tane ornek getirirebilirmisin cuman mubarek olsun sozune dair SENIN ONCE BU SORUYA CEVAB VERMEN LAZIM ..

Allah rizasi icin yazimi iki kere oku cunki anlayamiyorsun yaninda fitrati bozulmamis bir cocuk varsa ona okut sana anlatsin .. utanmadan birde ozur bekliyorsun .. martaval nedir biliyormusun bir sahsa bir konuda adil davranmayip kendini hakli cikarma adina bak usameyede laf etmis diyerek gelmendir .. o konu ayridir gerekirse videoyu dinler o konudada hakkini veririm hamdolsun .. ama adam diyorki ne resulullah ne de sahabesi cuman muaberek olsun dememisler ( demislerse ispatlayacan yokluk ispatlanmaz imamcik dedigin kisi yok diyor soylemisler diyorsan ISPATLA) .. evet Resulullah sav ve ashabi dememis ama bu insanlar hoslarina gittigi icin bu kelimeyi kullaniyorlar diyor mesele bu ..

BEN BU KONUDA SAHSI FIKRIM .. VELEVKI BU SAHIS IYI BIR ARASTIRMA SONUCU BU SOZU cuman mubarek olsun sozunu RESULULLAHTAN VE ASHABINDAN kullanilmadigini soyluyorsa ve isabet etmis ise ... sende bende bu sozu soylemememiz gerekir YOK Resulullah ve ashabi soylemis ise bu kisi isabet etmemistir bizde aynisini soyleriz .. DAVA BU .. YOKSA BU SAHSIN DUNYA GORUSU DEGIL .. dua ediyorumki anlarsin ... yoksa sana selam olsun ... yatacagim cunki

Rahman basiretimizi artirsin ... AMIN

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Üff be kardeşim niye bu tip şeyler yazarak gözümü yoruyorsun. Hadi iyi geceler sabaha belki aklın başına gelir.

U Çevrimdışı

UmarIbnAbdulAziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yok kardeşim açlık grevi değilde millet karnını doyurmak için işten işe giriyor, koşturuyor. Avrupalılar gibi saat 9da işte olup akşam 6da koltuğa yayılmıyorlar. Ayrıca emekli olmayanları devlet beslemiyor (işsizlik maaşı diye bişey yok). Başörtülü hanımlar bacılar bazı yerlere giremiyor. Sakallı adamlar kolay kolay iyi iş bulamıyor. Bazı patronlar dindarlara tahammül edemiyor vs vs.

Kardes bir yandan haklisin ...burada yasiya yasiya ..hayat ne oldunu unutuyon ...